Збірна України з кануполо завдяки «вайлд кард» (спецзапрошення), яку отримала від Міжнародної федерації каное (МФК), вперше виступить на чемпіонаті світу. Цієї історичній для українського спорту події присвятив матеріал офіційний сайт МФК.

Чоловічій збірній України з каное-поло довелося стрибнути через багато перешкод, щоб потрапити до французького Сент-Омера і вже цього тижня дебютувати на чемпіонаті світу.

Спочатку вони повинні були отримати звільнення від українських військових, щоб вони могли виїхати з країни. З тих пір, як почалася війна з Росією, всі чоловіки бойового віку були зобов'язані бути готовими до оборони на передовій.

Потім їм потрібно було отримати офіційне запрошення на змагання. Українці не пройшли кваліфікацію на цьогорічний титул чемпіона світу, тому їм потрібно буде шукати вайлдкард від ICF.

У вихідні українська команда прибула до Сент-Омера, втомлена після дводенної подорожі, яка подолала понад 2000 кілометрів. В одній кишені військове звільнення, в іншій – вайлдкард ICF, що розчищає шлях для команди вперше змагатися.

«Для мене велика честь мати можливість вперше потрапити на чемпіонат світу. Ми щасливі бути тут», – каже керівник команди Олексій Ломака (віцепрезидент Федерації кануполо України. - "Веслування України")

«Ми знаємо, якого рівня це змагання, адже ми вже брали участь в Ессені та Сент-Омері на чемпіонатах Європи. Але це, безумовно, більший і хороший тест для нас».

Голова комітету ICF з кануполо Грег Смейл був здивований, коли отримав український запит на «вайлдкард». Визначивши, що запит був законним, він і його комітет були дуже раді відкрити двері для спортсменів із країни, охопленої війною.

Ломака сказав, що його команда була рада отримати можливість, але також пам’ятала про ситуацію, яку залишить позаду.

«Це було більше про підготовку, тому що ми дізналися про можливість вийти на світ у червні. Ми намагалися якнайкраще підготуватися, підготувати наше обладнання, тому ми доклали певних зусиль, і ми тут, і ми щасливі, що зараз все відбувається», – сказав він.

«Ми кияни, тому цілком безпечно, бо з квітня війна пішла з Київщини. Але точно щоразу, коли ми чуємо гудки ППО, ми ховаємося в укриття. Це стало нашою звичайною справою. Як не сумно, але як є. Це наше звичайне життя, яке ми маємо зараз.

«Ми налаштували наше життя, щоб допомогти нашій армії, і адаптувати нашу звичайну поведінку, щоб ховатися в укриттях і розуміти загрози цих атак. Ми намагаємось мати гарне почуття гумору та допомагати нашій армії грошима та волонтерством».

Кожен член команди в тому віці, коли його можуть призвати в будь-який момент для посилення оборони України. Але військові сказали, що поки що вони не потрібні.

«Вся команда була в Україні. Ми всі хлопці, які обмежені воєнним станом в Україні, тому ми можемо бути призвані до армії», – сказав Ломака.

Він відзначив, що Міністерство спорту надало дозвіл на виїзд з України у зв’язку з участю в чемпіонат світу».

Ломака сказав, що сам приїзд і змагання в Сент-Омері є великим досягненням для його команди. Усі вони щодня спілкуються з близькими вдома та нервово дивляться оновлення новин протягом дня.

Сергій Ломака сказав, що перебування в Сент-Омері також є можливістю нагадати світові, що війна в Україні не закінчилася, особливо зараз вона не отримує такої уваги, як колись.

«Всі думають про майбутню перемогу, але, звичайно, всі переживають за свою родину. Втім, наші друзі раді, що ми приїхали сюди і будемо представляти Україну», — сказав він.

«Ми хочемо сказати всім, що ми перебуваємо у стані війни, і ми будемо раді вашій підтримці, і ми вдячні світу за нинішню підтримку.

«Життя в Україні триває, ми станемо сильнішими і вийдемо сильнішими з цієї кризи та війни».

Україна розпочне свій перший чемпіонат світу з кануполо ICF матчем проти Португалії вже найближчої середи.

Влад ЄФІМОВ, проєкт «Веслування України»

за матеріалами canoeicf.comНовини Україна

24 травня 2024

Каноїсти вперше без Олімпіади. Олександр МАКСИМЧУК: «Зрозуміло, що без помилок в підготовці не обійшлося»

Завершуємо серію матеріалів на тему «Каноїсти без Олімпіади». Ситуацію вже проаналізували досвідчений тренер-олімпієць Олександр КОЛИБЕЛЬНИКОВ,…
23 травня 2024

Каноїсти вперше без Олімпіади. Олександр КОЛИБЕЛЬНІКОВ: «Тренерам необхідно планувати роботу з урахуванням результатів світових лідерів»

Вперше за пострадянський період українські каноїсти не виступатимуть на Олімпійських іграх. Проект «Веслування України» спробував…

Міжнародні новини

03 липня 2024

Веслувальники збірної України завоювали 11 медалей на чемпіонаті Європи

Веслувальники збірної України завоювали 11 медалей на чемпіонаті Європи серед юніорів і молоді, який проходив…
18 червня 2024

Українські веслувальники завоювали 2 медалі на чемпіонаті Європи. Це не найгірший результат в історії

Українські веслувальники завоювали 2 медалі (1 золоту, 1 срібну) на чемпіонаті Європи з каноеспринту, який…
12 червня 2024

Став відомий склад збірної України з веслування на чемпіонаті Європи

22 українських веслувальники візьмуть участь в чемпіонаті Європи, який триває в Сегеді. Змагання з каноеспринту…