Старший тренер збірної України Роман БУНДЗ, який опікується підготовкою каноїстів, в інтерв’ю проєкту «Веслування України», підбив підсумки підготовки до чемпіонату світу, який відбудеться в канадському Галіфаксі з 3 по 7 серпня (на фото: Копенгаген. На дистанції "каное-четвірка, 500" Віталій ВЕРГЕЛЕС, Андрій РИБАЧОК, Юрій ВАНДЮК, Тарас МІЩУК, які в Галіфаксі захищатимуть титул чемпіонів світу

Розмова проходила цього понеділок, а в середу члени збірної України отримали візи і вже найближчим часом відправляться в Канаду.

ПІДГОТОВКА

Bundz 1- Заключний офіційний збір проходив у Львові і офіційно завершився 14 липня, але ми продовжили працювати, тому що незабаром має бути виїзд, - розповів Роман Степанович. – В понеділок зробили ударне тренування. Потім на два дні відпустив хлопців, щоб вони, як говорять, зібрали речі.

- Розкажіть, будь ласка, які були акценти на останньому зборі?

- Після Кубків світу був запланований збір в Румунії, але збірна повернулися в Україну. Планувався збір в Києві – не вийшло, і я організував збір у Львові, на озері Наварія. На зборі, по лінії Мінмолодьспорту були Віталій Вергелес, Андрій Рибачок, Тарас Міщук, Юрій Вандюк і Олег Боровик. «За свій рахунок» брали участь в зборі Тарас Мазовський, Сергій Нагорний і Денис Камерілов.

Які пріоритети? Команда, в цілому, була відібрана за підсумками етапів Кубку світу: «двійка, 500 м» - Віталій Вергелес/ Андрій Рибачок, спринт – Олег Боровик, 500 і 1000 м – Павло Алтухов, який із Сергієм Жиляєвим тренувався у Хмельницькому.

Також, так би мовити, за заслуги минулого року, ми готували каное-четвірку, тому були підключені Тарас Міщук і Юрій Вандюк. Під час підготовки ми розглядали варіант екіпажу з Олегом Боровиком замість Юрія Вандюка. Але вирішили віддати перевагу четвірці з Вандюком як більш витривалому веслувальнику.

ЧЕМПІОНАТ ЄВРОПИ

- Крім того, наприкінці минулого тижня ми провели контрольні заїзди в двох неолімпійських видах, щоб визначити, учасників чемпіонату Європи, котрий, як ви знаєте, відбудеться в Мюнхені, через десять днів після чемпіонату світу.

На дистанції 200 м переможцем стала двійка України Віталій Вергелес/ Андрій Рибачок. Другими були Янчук/ Міщук, третіми – Денис Камерілов/ Олег Боровик, далі – Сергій Нагорний/ Тарас Мазовський. Екіпажі заїхали досить щільно – у діапазоні 0,5 секунди. Був сильний зустрічний вітер, але всі були в однакових умовах.

В «каное-двійці, 1000» візьме участь екіпаж Дмитро Янчук/ Тарас Міщук, більше, ніж півкорпуси виграли у двійки Віктор Свиридюк/ Едуард Шеметило, хоча спочатку поступалися.

Контроль пройшов з виконанням всіх вимог, зокрема із стартером і відеофіксацією.

ОЛІМПІЙСЬКИЙ ВИД

- Поговоримо більш детально про олімпійський вид – «каное-двійка, 500 м». Які висновки були зроблені після виступу на етапах Кубку світу в травні? Якщо в Познані Віталій Вергелес з Андрієм Рибачком стали другими, то в Рачіце навіть у фінал не потрапили…

- Так, я був розстроєний виступом хлопців в Чехії, хоча певні причини для нього були. Спортсмени вирішили спробувати іншу модель човна – взявши «Нело 8», але вона виявився не дуже високої якості. Плюс у Андрія було нездужання безпосередньо перед стартом змагань. Ці моменти, плюс, можливо, фактор першого старту сезону далося взнаки. Вже у фіналі В хлопці виступали на своєму човні, і це позначалося на якості проходження.

Які висновки? На етапах Кубка світу не вистачало сили, силового вибуху, середньої дистанційної швидкості. Після Познані працювали саме на цими компонентами.

Під час підготовки були певні організаційні проблеми, але, в цілому, план підготовки виконали.

- Як показали результати Кубку світу в Рачіце, який вийшов більш сильним за складом учасників, для того, щоб боротися за медалі, треба виходити десь з 1.38. Чи вдалося добитися такого показника під час тренувань?

- Так, згоден, щоб входити в призову трійку на чемпіонаті світу треба йти за 1.38. Під час тренувань вдавалося досягнути результату 1.39, а ось 1.38 – поки що недосяжний результат.

Euro day2 site 12

2021. Познань. Після завоювання бронзи на чемпіонаті Європи в "С2-500"(зліва направо): старший тренер збірної України Сергій БЕЗУГЛИЙ, Андрій РИБАЧОК, головний тренер збірної України Юрій ЧЕБАН, Віталій ВЕРГЕЛЕС, старший тренер збірної України Роман БУНДЗ.

ЧЕМПІОНАТ СВІТУ

- Наскільки пізній виїзд в Канаду може позначитися на результаті. Один з провідних спортивних науковців країни зазначила, що оптимальний термін виїзду – за два тижні до старту…

- Звісно, це може позначитися на результаті. Взагалі, складно будувати підготовки, коли немає чіткого плану по виїзду. Ми зробили два тижня ударних тренувань. Як на мене, треба було їхати за місяць до старту до чемпіонату світу, щоб був час і адаптуватися, провести ударну роботу, а потім вже підводитися до старту. Поки ми не знаємо, коли вилітаємо в Канаду. Будемо сподіватися, що адаптація не позначиться на результаті.

- У вас є контакт з головним тренером Ігорем Нагаєвим? Що він говорить з цього приводу?

- Він сказав, що Міністерство закордонних справ України направило лист до посольства Канади з проханням прискорити процес отримання віз. Це ж зробила і Канадська федерація каное. Також, наскільки я знаю, роботу в цьому напряму вела і Федерація каное України. Чекаємо.

- Якого результату чекаєте від виступу спортсменів, які тренувалися під вашим керівництвом?

- Звісно, хотілось би, щоб в усіх видах, що ми говорили, хлопці боролися за медалі, тим більше, що в минулому році українська четвірка була чемпіоном світу. Дуже важливо буде показати високий результат в олімпійському виді, адже наступного року вже ліцензійний чемпіонат світу.

Влад ЄФІМОВ, проєкт «Веслування України»Новини Україна

18 лютого 2023

Без Михалича... П’ять років тому не стало легендарного українського тренера

Рівно п’ять років тому пішов з життя заслужений тренер СРСР, Молдови і України з веслування,…
02 січня 2023

Срібний призер Олімпійських ігор херсонець Сергій КІРСАНОВ відзначив 60-річний ювілей!

Сьогодні своє 60-річчя відзначає срібний призер Олімпійських, триразовий чемпіон світу Сергій КІРСАНОВ, який з 2008-го…
30 грудня 2022

Дворазова чемпіонка світу-2022 Людмила ЛУЗАН увійшла в трійку кращих спортсменів України

Каноїстка з Полтавщини Людмила ЛУЗАН увійшла в трійку кращих спортсменів країни в 2022-му році за…

Міжнародні новини

21 березня 2023

Створена міжнародна платформа для прихильників сап-веслування

В цьому році для зручності прихильників веслування на сапах створена міжнародна платформа unionpaddlers.online.
09 грудня 2022

МОК затвердив олімпійську кваліфікацію з веслувального слалому на Ігри-2024. Коли стартують українці?

Міжнародний олімпійський комітет схвалив фінальний шлях кваліфікації з веслувального слалому на Ігри в Парижі-2024, де…
05 грудня 2022

Українські байдарочники і Людмила ЛУЗАН знову визнані найкращими у світі

Українські байдарочники Олег КУХАРИК, Дмитро ДАНИЛЕНКО, Ігор ТРУНОВ і Іван СЕМИКІН, а також каноїстка Людмила…