Як стало відомо, вперше в історії українська жіноча «байдарка-четвірка» не виступить на чемпіонаті світу в олімпйському виді програми (дистанція 500 м). Чемпіонат світу відбудеться в Галіфаксі з 3 по 7 серпня.

Це сталося через те, що дві байдарочниці, які готувалися у складі четвірки на заключному зборі в Обухові – Діана ТАНЬКО (Полтава) і Наталія ДОКІЄНКО (Фастів, Київська область) – в Канаду не поїдуть.

Проєкту «Веслування України» ситуацію прокоментувала Наталія ДОКІЄНКО.

ПРИЧИНА

- Так, на жаль українська жіноча четвірка не виступить на чемпіонаті світу, через те, що мені і Діані Танько сказали їхати «за свій рахунок», а це непідйомна сума – 75000 гривень, - зазначила Наталія.

– Якщо купувати раніше квиток ціна менше, чи не так?

- Так. Попередньо, ми були налаштовані їхати на змагання, були готові купувати квитки за свій рахунок, але якби ціна квитків була 20-30 тис. грн, а не 75 тис.грн. А придбати квитки завчасно ми не могли, тому що нас не було відкритих віз - їх відкрили в останній момент перед вильотом, а саме 20 липня (збірна Україна вилітала в Канаду окремими групами в період 22-24 липня. – «Веслування України»). Як тільки нам відкрили візи, ми почали шукати квитки до Галіфаксу, але ціни на них були космічні, тому вже і було прийняте таке рішення, що ми не поїдемо.

- На допомогу областей не розраховували?

- Розраховували. Але нас взагалі не включили в приказ. Якщо б нас включили в приказ з формулюванням «за рахунок командируючих організацій», це давало би можливість областям, які ми представляємо, оплатити нам проїзд. А так…

ПИТАННЯ БЕЗ ВІДПОВІДЕЙ

- Дуже шкода, що все так виходить, що в нас не цінять спортсменів, розривають екіпажі, та не дають можливості виступати та представляти нашу країну.

В нас стоїть питання, за які такі заслуги повезли на чемпіонат світу Інну Клінову. 200 м – це неолімпійська дистанція. На що опиралися, коли включали її в списки. Коли під час спільного збору спортсменів, тренерів і керівництва Мінмолодьспорту я запропонувала зробити контроль. Мені відповіли, щоб ми розбиралися з цим разом з тренерами, але від них бажання проводити контроль не було, прозвучало тільки, що в нас не має мірної дистанції, щоб його провести (така мірна дистанція є на базі в Обухові. – «Веслування України»).

Насправді дуже багато питань виникло за час, коли збірної керує Ігор Нагаєв, а відповідей на них, ніхто не дає.

Наразі, ми будемо готуватися на чемпіонат Європи. Цього разу підготовка за власний рахунок, а поїздка - за рахунок Мінмолодьспорту.

Шкода, що розривають екіпаж четвірки.

Складається таке враження, що це робиться навмисно, щоб наша збірна не показувала ніякого результату! А особливо: жіноча байдарка.

Влад ЄФІМОВ, проєкт «Веслування України»Новини Україна

15 серпня 2022

Збірна України вперше в історії виступить в чемпіонаті світу з кануполо

Збірна України з кануполо завдяки «вайлд кард» (спецзапрошення), яку отримала від Міжнародної федерації каное (МФК),…
09 серпня 2022

Олексій СЛІВІНСЬКИЙ: «Перед Олімпіадою напарнику розірвало півдолоні»

8 серпня виповнилося 50 років заслуженому майстру спорту України, чемпіону світу Олексію СЛІВІНСЬКОМУ. До вашої…

Міжнародні новини

15 серпня 2022

Анастасія ГОРЛОВА: «Майже без підготовки, але ми націлюємося на завоювання ліцензії на Європейські ігри»

Байдарочниця збірної України Анастасія ГОРЛОВА в інтерв’ю проєкту «Веслування України» підбила підсумки чемпіонату світу, поділилася…
15 серпня 2022

Українські ветерани веслування завоювали 11 золотих медалей на чемпіонаті світу

Українські спортсмени завоювали 27 медалей (11 золотих, 9 срібних 7 бронзових) на чемпіонаті світу серед…