Як стало відомо, вперше в історії українська жіноча «байдарка-четвірка» не виступить на чемпіонаті світу в олімпйському виді програми (дистанція 500 м). Чемпіонат світу відбудеться в Галіфаксі з 3 по 7 серпня.

Це сталося через те, що дві байдарочниці, які готувалися у складі четвірки на заключному зборі в Обухові – Діана ТАНЬКО (Полтава) і Наталія ДОКІЄНКО (Фастів, Київська область) – в Канаду не поїдуть.

Проєкту «Веслування України» ситуацію прокоментувала Наталія ДОКІЄНКО.

ПРИЧИНА

- Так, на жаль українська жіноча четвірка не виступить на чемпіонаті світу, через те, що мені і Діані Танько сказали їхати «за свій рахунок», а це непідйомна сума – 75000 гривень, - зазначила Наталія.

– Якщо купувати раніше квиток ціна менше, чи не так?

- Так. Попередньо, ми були налаштовані їхати на змагання, були готові купувати квитки за свій рахунок, але якби ціна квитків була 20-30 тис. грн, а не 75 тис.грн. А придбати квитки завчасно ми не могли, тому що нас не було відкритих віз - їх відкрили в останній момент перед вильотом, а саме 20 липня (збірна Україна вилітала в Канаду окремими групами в період 22-24 липня. – «Веслування України»). Як тільки нам відкрили візи, ми почали шукати квитки до Галіфаксу, але ціни на них були космічні, тому вже і було прийняте таке рішення, що ми не поїдемо.

- На допомогу областей не розраховували?

- Розраховували. Але нас взагалі не включили в приказ. Якщо б нас включили в приказ з формулюванням «за рахунок командируючих організацій», це давало би можливість областям, які ми представляємо, оплатити нам проїзд. А так…

ПИТАННЯ БЕЗ ВІДПОВІДЕЙ

- Дуже шкода, що все так виходить, що в нас не цінять спортсменів, розривають екіпажі, та не дають можливості виступати та представляти нашу країну.

В нас стоїть питання, за які такі заслуги повезли на чемпіонат світу Інну Клінову. 200 м – це неолімпійська дистанція. На що опиралися, коли включали її в списки. Коли під час спільного збору спортсменів, тренерів і керівництва Мінмолодьспорту я запропонувала зробити контроль. Мені відповіли, щоб ми розбиралися з цим разом з тренерами, але від них бажання проводити контроль не було, прозвучало тільки, що в нас не має мірної дистанції, щоб його провести (така мірна дистанція є на базі в Обухові. – «Веслування України»).

Насправді дуже багато питань виникло за час, коли збірної керує Ігор Нагаєв, а відповідей на них, ніхто не дає.

Наразі, ми будемо готуватися на чемпіонат Європи. Цього разу підготовка за власний рахунок, а поїздка - за рахунок Мінмолодьспорту.

Шкода, що розривають екіпаж четвірки.

Складається таке враження, що це робиться навмисно, щоб наша збірна не показувала ніякого результату! А особливо: жіноча байдарка.

Влад ЄФІМОВ, проєкт «Веслування України»Новини Україна

24 травня 2024

Каноїсти вперше без Олімпіади. Олександр МАКСИМЧУК: «Зрозуміло, що без помилок в підготовці не обійшлося»

Завершуємо серію матеріалів на тему «Каноїсти без Олімпіади». Ситуацію вже проаналізували досвідчений тренер-олімпієць Олександр КОЛИБЕЛЬНИКОВ,…
23 травня 2024

Каноїсти вперше без Олімпіади. Олександр КОЛИБЕЛЬНІКОВ: «Тренерам необхідно планувати роботу з урахуванням результатів світових лідерів»

Вперше за пострадянський період українські каноїсти не виступатимуть на Олімпійських іграх. Проект «Веслування України» спробував…

Міжнародні новини

03 липня 2024

Веслувальники збірної України завоювали 11 медалей на чемпіонаті Європи

Веслувальники збірної України завоювали 11 медалей на чемпіонаті Європи серед юніорів і молоді, який проходив…
18 червня 2024

Українські веслувальники завоювали 2 медалі на чемпіонаті Європи. Це не найгірший результат в історії

Українські веслувальники завоювали 2 медалі (1 золоту, 1 срібну) на чемпіонаті Європи з каноеспринту, який…
12 червня 2024

Став відомий склад збірної України з веслування на чемпіонаті Європи

22 українських веслувальники візьмуть участь в чемпіонаті Європи, який триває в Сегеді. Змагання з каноеспринту…