Як стало відомо, вперше в історії українська жіноча «байдарка-четвірка» не виступить на чемпіонаті світу в олімпйському виді програми (дистанція 500 м). Чемпіонат світу відбудеться в Галіфаксі з 3 по 7 серпня.

Це сталося через те, що дві байдарочниці, які готувалися у складі четвірки на заключному зборі в Обухові – Діана ТАНЬКО (Полтава) і Наталія ДОКІЄНКО (Фастів, Київська область) – в Канаду не поїдуть.

Проєкту «Веслування України» ситуацію прокоментувала Наталія ДОКІЄНКО.

ПРИЧИНА

- Так, на жаль українська жіноча четвірка не виступить на чемпіонаті світу, через те, що мені і Діані Танько сказали їхати «за свій рахунок», а це непідйомна сума – 75000 гривень, - зазначила Наталія.

– Якщо купувати раніше квиток ціна менше, чи не так?

- Так. Попередньо, ми були налаштовані їхати на змагання, були готові купувати квитки за свій рахунок, але якби ціна квитків була 20-30 тис. грн, а не 75 тис.грн. А придбати квитки завчасно ми не могли, тому що нас не було відкритих віз - їх відкрили в останній момент перед вильотом, а саме 20 липня (збірна Україна вилітала в Канаду окремими групами в період 22-24 липня. – «Веслування України»). Як тільки нам відкрили візи, ми почали шукати квитки до Галіфаксу, але ціни на них були космічні, тому вже і було прийняте таке рішення, що ми не поїдемо.

- На допомогу областей не розраховували?

- Розраховували. Але нас взагалі не включили в приказ. Якщо б нас включили в приказ з формулюванням «за рахунок командируючих організацій», це давало би можливість областям, які ми представляємо, оплатити нам проїзд. А так…

ПИТАННЯ БЕЗ ВІДПОВІДЕЙ

- Дуже шкода, що все так виходить, що в нас не цінять спортсменів, розривають екіпажі, та не дають можливості виступати та представляти нашу країну.

В нас стоїть питання, за які такі заслуги повезли на чемпіонат світу Інну Клінову. 200 м – це неолімпійська дистанція. На що опиралися, коли включали її в списки. Коли під час спільного збору спортсменів, тренерів і керівництва Мінмолодьспорту я запропонувала зробити контроль. Мені відповіли, щоб ми розбиралися з цим разом з тренерами, але від них бажання проводити контроль не було, прозвучало тільки, що в нас не має мірної дистанції, щоб його провести (така мірна дистанція є на базі в Обухові. – «Веслування України»).

Насправді дуже багато питань виникло за час, коли збірної керує Ігор Нагаєв, а відповідей на них, ніхто не дає.

Наразі, ми будемо готуватися на чемпіонат Європи. Цього разу підготовка за власний рахунок, а поїздка - за рахунок Мінмолодьспорту.

Шкода, що розривають екіпаж четвірки.

Складається таке враження, що це робиться навмисно, щоб наша збірна не показувала ніякого результату! А особливо: жіноча байдарка.

Влад ЄФІМОВ, проєкт «Веслування України»Новини Україна

03 грудня 2022

Юрій ЧЕБАН передав всі свої олімпійські медалі на благодійний аукціон. Сюжет ТК "1+1" (відео)

Як відомо, дворазовий олімпійський чемпіон Юрій ЧЕБАН виставив на благодійний аукціон всі свої олімпійські медалі.…
01 грудня 2022

Дворазовий олімпійський чемпіон з України виставив свої золоті медалі на благодійний аукціон

Дворазовий олімпійський чемпіон з веслування Юрій ЧЕБАН виставив всі свої три олімпійські медалі (золото Лондона-2012…
24 листопада 2022

Українська веслувальна спільнота звернулася з листом до Міністерства в підтримку тренера, який завоював 6 медалей…

Представники веслувальної спільноти (всього 71 особа) звернулися з листом до Міністерства молоді і спорту України…

Міжнародні новини

20 листопада 2022

Неймовірно! За останні два роки заслуженими майстрами спорту України стали 10 веслувальників – третина від…

За останні два роки заслуженими майстрами спорту України стали 10 веслувальників. Як ми днями повідомляли,…
08 листопада 2022

Міжнародна федерація каное оприлюднила календар змагань 2023 року

Міжнародна федерація каное оприлюднила календар змагань 2023 року. Головними стартами, як відомо, стануть ліцензійні чемпіонати…
06 листопада 2022

Міжнародне антідопінгове агентство опублікувало список заборонених препаратів на 2023-й рік

Міжнародне антідопінгове агентство опублікувало список заборонених препаратів на 2023-й рік. Також опублікований список основних змін…