Як стало відомо, вперше в історії українська жіноча «байдарка-четвірка» не виступить на чемпіонаті світу в олімпйському виді програми (дистанція 500 м). Чемпіонат світу відбудеться в Галіфаксі з 3 по 7 серпня.

Це сталося через те, що дві байдарочниці, які готувалися у складі четвірки на заключному зборі в Обухові – Діана ТАНЬКО (Полтава) і Наталія ДОКІЄНКО (Фастів, Київська область) – в Канаду не поїдуть.

Проєкту «Веслування України» ситуацію прокоментувала Наталія ДОКІЄНКО.

ПРИЧИНА

- Так, на жаль українська жіноча четвірка не виступить на чемпіонаті світу, через те, що мені і Діані Танько сказали їхати «за свій рахунок», а це непідйомна сума – 75000 гривень, - зазначила Наталія.

– Якщо купувати раніше квиток ціна менше, чи не так?

- Так. Попередньо, ми були налаштовані їхати на змагання, були готові купувати квитки за свій рахунок, але якби ціна квитків була 20-30 тис. грн, а не 75 тис.грн. А придбати квитки завчасно ми не могли, тому що нас не було відкритих віз - їх відкрили в останній момент перед вильотом, а саме 20 липня (збірна Україна вилітала в Канаду окремими групами в період 22-24 липня. – «Веслування України»). Як тільки нам відкрили візи, ми почали шукати квитки до Галіфаксу, але ціни на них були космічні, тому вже і було прийняте таке рішення, що ми не поїдемо.

- На допомогу областей не розраховували?

- Розраховували. Але нас взагалі не включили в приказ. Якщо б нас включили в приказ з формулюванням «за рахунок командируючих організацій», це давало би можливість областям, які ми представляємо, оплатити нам проїзд. А так…

ПИТАННЯ БЕЗ ВІДПОВІДЕЙ

- Дуже шкода, що все так виходить, що в нас не цінять спортсменів, розривають екіпажі, та не дають можливості виступати та представляти нашу країну.

В нас стоїть питання, за які такі заслуги повезли на чемпіонат світу Інну Клінову. 200 м – це неолімпійська дистанція. На що опиралися, коли включали її в списки. Коли під час спільного збору спортсменів, тренерів і керівництва Мінмолодьспорту я запропонувала зробити контроль. Мені відповіли, щоб ми розбиралися з цим разом з тренерами, але від них бажання проводити контроль не було, прозвучало тільки, що в нас не має мірної дистанції, щоб його провести (така мірна дистанція є на базі в Обухові. – «Веслування України»).

Насправді дуже багато питань виникло за час, коли збірної керує Ігор Нагаєв, а відповідей на них, ніхто не дає.

Наразі, ми будемо готуватися на чемпіонат Європи. Цього разу підготовка за власний рахунок, а поїздка - за рахунок Мінмолодьспорту.

Шкода, що розривають екіпаж четвірки.

Складається таке враження, що це робиться навмисно, щоб наша збірна не показувала ніякого результату! А особливо: жіноча байдарка.

Влад ЄФІМОВ, проєкт «Веслування України»Новини Україна

02 листопада 2023

На Полтавщині трагічно загинув веслувальник

На Полтавщині від удару блискавки загинув 16-річний каноїст Богдан Салівон. Подробиці трагедії повідомив сайт 24tv.ua
01 листопада 2023

Топові веслувальники взяли участь в масштабному заході НОК України

В Хмельницькому відбувся всеукраїнський захід НОК України #OlympicLab, в якому взяли участь топові українські веслувальники
30 серпня 2023

Збірна України з веслування завоювали 2 медалі і 2 олімпійські ліцензії. Як оцінити цей результат?

За підсумками чемпіонату світу в Дуйсбургу збірна України завоювала 2 олімпійські ліцензії і 2 бронзові…

Міжнародні новини

04 вересня 2023

Ukrainian Athletes Unite for Peace Amidst Ongoing Conflict

The bronze medalists of the recent world championship Oleg KUKHARIK, Dmytro DANYLENKO, Ihor TRUNOV and…
04 вересня 2023

Українські байдарочники провели в Німеччині масштабну акцію проти участі спортсменів росії і білорусії в міжнародних…

Бронзові призери нещодавнього чемпіонату світу Олег КУХАРИК, Дмитро ДАНИЛЕНКО, Ігор ТРУНОВ і Іван СЕМИКІН провели…
25 серпня 2023

Вперше з 2000-го року українські байдарочники виступатимуть на Олімпійських іграх

Збірна України завоювала олімпійську ліцензію на чемпіонаті світу в Дуйсбургу і тепер, вперше з 2000-го…