Старший тренер збірної України Микола КРЕМЕР підбив підсумки 2020-го року та розповів про підготовку до олімпійського сезону.

ПІДСУМКИ РОКУ

- Змагань було небагато, але все ж таки провели Кубок світу, що було дуже важливо як для збірної України, так і для інших збірних світу, - відзначив Микола Вікторович. - Як відомо, українська четвірка в достойній боротьбі посіла друге місце в олімпійському виді програми. Ми конкурували з французами за перше місце і за сто метрів до фінішу ще лідирували. Слід врахувати, що Олег Кухарик і Олександр Сиромятников майже за дві години до цього брали участь у фіналі змагань байдарок-двійок на дистанції 1000 м, тож фізична втома дещо позначилася на проходженні у четвірці. Більше свіжості, більше віри в себе – і хлопці могли б переламати французів.

K4 500 02 final

K4 500 medals 12

Вважаю, що у двійки Кухарик/ Сиромятников є передумови для завоювання олімпійської ліцензії, але для цього треба зробити великий обсяг роботи.

В цілому, вважаю, що чоловіча байдарка достойно виглядала в 2020-му році і, якщо говорити про наступний олімпійський цикл, то у нас є всі передумови, щоб увійти у число лідерів світового веслування. У нас є чудова перспективна молодь, яка може це зробити. Звісно, постараємося пробитися і на Олімпійські ігри в Токіо.

- Що скажете про виступ спринтерів на етапі Кубку світу в Сегеді, де вони у фінал не потрапили?

- Як відомо, Кубок світу проходив пізньої осені, а одиночка це все ж таки індивідуальний вид, і хлопці були вже не на таких ходах, як на чемпіонаті України. Крім того, велику ложку дьогтю вніс зустрічний вітер. Попередні заїзди проходили саме при сильному зустрічному вітрі, а наші спринтери невеликої ваги, тож їх здувало. Якщо на ліцензійному чемпіонаті світу вітер був попутним, і ми виступили достойно, то у гонках проти вітру нам ще набирати і набирати. Хлопцям треба зміцнити, змужніти, набрати м'язову масу, щоб конкурувати зі світовими лідерами в будь-яку погоду. Цей важливий момент ми вже внесли в нашу підготовку і, впевнений, це принесе результат на міжнародній арені.

ОЛІМПІЙСЬКА ПІДГОТОВКА

- Розкажіть, як пройде підготовка байдарочників до олімпійського сезону?

- З «тисячною» двійкою Олег Кухарик/ Олександр Сиромятников працює заслужений тренер України Сергій Дубінін, і він зробить все можливе, щоб хлопці завоювали право участі на Олімпійських іграх.

Що стосується спринтерської групи, то після зборів в Туреччині, ми працювали в Южному. У нас немає часу їхати в гори на лижну підготовку, нам треба постійно «сидіти» на воді. Тут ми підняли наші фізичні кондиції, швидкісно-силові якості: працювали в басейні, в тренажерці, що в ФСК «Олімп» та на водно-веслувальній базі Одеського припортового заводу. Добре потренувалися, всі здорові.

Залишилося приблизно чотири місяці до старту нового сезону, тож найближчі збори також відбудуться на воді, вже в Туреччині, принаймні, в січні місяці. Як відомо, перший етап відбору відбудеться на Кубку України, звідки двоє кращих продовжать боротьбу за ліцензії. Європейський відбір, як відомо, відбудеться в Сегеді на початку травня.

- Підготовка спринтерів, у порівнянні з минулим роком, змінилася?

- Так, були внесені певні корективи – це треба постійно робити висновки з роботи, яка була зроблена. Аналізуємо, як спортсмен реагує на ту, чи іншу роботу: щось виключаємо з підготовки, щось додаємо.

Головне: всі спортсмени здорові та націлені на завоювання олімпійських ліцензій (байдарочники збірної України візьмуть участь у відборі в «одиночці, 200 м» і «двійці, 1000 м». – пресслужба).

Пресслужба ФКУНовини Україна

24 травня 2024

Каноїсти вперше без Олімпіади. Олександр МАКСИМЧУК: «Зрозуміло, що без помилок в підготовці не обійшлося»

Завершуємо серію матеріалів на тему «Каноїсти без Олімпіади». Ситуацію вже проаналізували досвідчений тренер-олімпієць Олександр КОЛИБЕЛЬНИКОВ,…
23 травня 2024

Каноїсти вперше без Олімпіади. Олександр КОЛИБЕЛЬНІКОВ: «Тренерам необхідно планувати роботу з урахуванням результатів світових лідерів»

Вперше за пострадянський період українські каноїсти не виступатимуть на Олімпійських іграх. Проект «Веслування України» спробував…

Міжнародні новини

03 липня 2024

Веслувальники збірної України завоювали 11 медалей на чемпіонаті Європи

Веслувальники збірної України завоювали 11 медалей на чемпіонаті Європи серед юніорів і молоді, який проходив…
18 червня 2024

Українські веслувальники завоювали 2 медалі на чемпіонаті Європи. Це не найгірший результат в історії

Українські веслувальники завоювали 2 медалі (1 золоту, 1 срібну) на чемпіонаті Європи з каноеспринту, який…
12 червня 2024

Став відомий склад збірної України з веслування на чемпіонаті Європи

22 українських веслувальники візьмуть участь в чемпіонаті Європи, який триває в Сегеді. Змагання з каноеспринту…