9 українських веслувальників візьмуть участь в чемпіонаті світу з марафону, який відбудеться в португальському Понте-де-Ліма 29 вересня по 2 жовтня. Цю інформацію проєкту «Веслування України» повідомив заслужений тренер України Сергій СНЕЖКО, який очолює команду на цих змаганнях (на фото: Чемпіонат світу-2021. Людмила БАБАК тріумфує після чергової перемоги).

ЗБІРНА УКРАЇНИ

Головна «зірка» збірної України на чемпіонаті Європи з марафону каноїстка із Енергодару Запорізької області Людмила БАБАК, яка є шестиразовою чемпіонкою світу і шестиразовою чемпіонкою Європи. Вихованка Сергія СНЕЖКА не знає поразок з 2017-го року, здобувши перемоги на всіх великих змаганнях з марафону, в яких брала участь, а на чемпіонатах світу-2019, 2021 стала дворазовою чемпіонкою.

Ще один титулований спортсмен, якого треба відзначити у складі збірної – ще один вихованець Сергія СНЕЖКА і представник Енергодару Денис ДАВИДОВ. В минулому році він став бронзовим призером чемпіонату світу на дистанції 26,2 км, завоювавши першу медаль для українських веслувальників на таких змаганнях. В 2019-му році Денис став чемпіоном світу з марафону серед молоді.

world marathons 09

Також у складі цьогорічна чемпіонка Європи серед юніорів з марафону, каноїстка Анастасія ДЕЖИЦЬКА із Хмельницького, яка виграла на дистанції 11,8 км.

Euro marathon 08

Крім цих спортсменів, у складі збірної на чемпіонаті світу: каное (всього – 4) – Олена ЦИГАНКОВА (1999, Рівненська), байдарка (5) – Валерій РЯБОВ (1999, Кіровоградська), Олександр ЧЕХМІСТРЕНКО (2002, Запорізька), Матвій БАКЛАН (2005, Київ), Віталій ЦУРКАН (1984, Миколаївська), Катерина ГОНЧАР (2005, Миколаївська).

ВИДИ ПРОГРАМИ

Українські спортсмени візьмуть участь у змаганнях в трьох вікових категоріях – «дорослі», «молодь» і «юніори». Відбудуться гонки на коротких (3,4 км) та довгих дистанціях (від 11,8 до 30 км).

Розклад заїздів за участю українських спортсменів ми опублікуємо безпосередньо напередодні старту змагань.

ЧЕМПІОНАТ СВІТУ-2021

На минулорічному чемпіонаті світу збірна України показала найкращий результат в історії виступу на цих змаганнях, завоювавши 4 медалі (2 золоті, 2 бронзові) на змаганнях, які проходили в румунському Пітешті.

Збірна України посіла 3-е місце в командному заліку, пропустивши вперед збірні Угорщини – 18 медалей (11-10-2) і Данії – 6 (3-2-1).

Каноїстка із Енергодару Людмила БАБАК завоювала дві золоті медалі - на короткій (3,4 км) і довгій (15,4 км) дистанціях. Бронзова медаль, крім Дениса ДАВИДОВА, в активі рівненської каноїстки Катерини БЕЗНЮК (тренер – Олександр МАКСИМЧУК), яка стала медалісткою на дистанції 11,8 км серед юніорів.

Влад ЄФІМОВ, проєкт «Веслування України»Новини Україна

24 травня 2024

Каноїсти вперше без Олімпіади. Олександр МАКСИМЧУК: «Зрозуміло, що без помилок в підготовці не обійшлося»

Завершуємо серію матеріалів на тему «Каноїсти без Олімпіади». Ситуацію вже проаналізували досвідчений тренер-олімпієць Олександр КОЛИБЕЛЬНИКОВ,…
23 травня 2024

Каноїсти вперше без Олімпіади. Олександр КОЛИБЕЛЬНІКОВ: «Тренерам необхідно планувати роботу з урахуванням результатів світових лідерів»

Вперше за пострадянський період українські каноїсти не виступатимуть на Олімпійських іграх. Проект «Веслування України» спробував…

Міжнародні новини

03 липня 2024

Веслувальники збірної України завоювали 11 медалей на чемпіонаті Європи

Веслувальники збірної України завоювали 11 медалей на чемпіонаті Європи серед юніорів і молоді, який проходив…
18 червня 2024

Українські веслувальники завоювали 2 медалі на чемпіонаті Європи. Це не найгірший результат в історії

Українські веслувальники завоювали 2 медалі (1 золоту, 1 срібну) на чемпіонаті Європи з каноеспринту, який…
12 червня 2024

Став відомий склад збірної України з веслування на чемпіонаті Європи

22 українських веслувальники візьмуть участь в чемпіонаті Європи, який триває в Сегеді. Змагання з каноеспринту…