9 українських веслувальників візьмуть участь в чемпіонаті світу з марафону, який відбудеться в португальському Понте-де-Ліма 29 вересня по 2 жовтня. Цю інформацію проєкту «Веслування України» повідомив заслужений тренер України Сергій СНЕЖКО, який очолює команду на цих змаганнях (на фото: Чемпіонат світу-2021. Людмила БАБАК тріумфує після чергової перемоги).

ЗБІРНА УКРАЇНИ

Головна «зірка» збірної України на чемпіонаті Європи з марафону каноїстка із Енергодару Запорізької області Людмила БАБАК, яка є шестиразовою чемпіонкою світу і шестиразовою чемпіонкою Європи. Вихованка Сергія СНЕЖКА не знає поразок з 2017-го року, здобувши перемоги на всіх великих змаганнях з марафону, в яких брала участь, а на чемпіонатах світу-2019, 2021 стала дворазовою чемпіонкою.

Ще один титулований спортсмен, якого треба відзначити у складі збірної – ще один вихованець Сергія СНЕЖКА і представник Енергодару Денис ДАВИДОВ. В минулому році він став бронзовим призером чемпіонату світу на дистанції 26,2 км, завоювавши першу медаль для українських веслувальників на таких змаганнях. В 2019-му році Денис став чемпіоном світу з марафону серед молоді.

world marathons 09

Також у складі цьогорічна чемпіонка Європи серед юніорів з марафону, каноїстка Анастасія ДЕЖИЦЬКА із Хмельницького, яка виграла на дистанції 11,8 км.

Euro marathon 08

Крім цих спортсменів, у складі збірної на чемпіонаті світу: каное (всього – 4) – Олена ЦИГАНКОВА (1999, Рівненська), байдарка (5) – Валерій РЯБОВ (1999, Кіровоградська), Олександр ЧЕХМІСТРЕНКО (2002, Запорізька), Матвій БАКЛАН (2005, Київ), Віталій ЦУРКАН (1984, Миколаївська), Катерина ГОНЧАР (2005, Миколаївська).

ВИДИ ПРОГРАМИ

Українські спортсмени візьмуть участь у змаганнях в трьох вікових категоріях – «дорослі», «молодь» і «юніори». Відбудуться гонки на коротких (3,4 км) та довгих дистанціях (від 11,8 до 30 км).

Розклад заїздів за участю українських спортсменів ми опублікуємо безпосередньо напередодні старту змагань.

ЧЕМПІОНАТ СВІТУ-2021

На минулорічному чемпіонаті світу збірна України показала найкращий результат в історії виступу на цих змаганнях, завоювавши 4 медалі (2 золоті, 2 бронзові) на змаганнях, які проходили в румунському Пітешті.

Збірна України посіла 3-е місце в командному заліку, пропустивши вперед збірні Угорщини – 18 медалей (11-10-2) і Данії – 6 (3-2-1).

Каноїстка із Енергодару Людмила БАБАК завоювала дві золоті медалі - на короткій (3,4 км) і довгій (15,4 км) дистанціях. Бронзова медаль, крім Дениса ДАВИДОВА, в активі рівненської каноїстки Катерини БЕЗНЮК (тренер – Олександр МАКСИМЧУК), яка стала медалісткою на дистанції 11,8 км серед юніорів.

Влад ЄФІМОВ, проєкт «Веслування України»Новини Україна

03 грудня 2022

Юрій ЧЕБАН передав всі свої олімпійські медалі на благодійний аукціон. Сюжет ТК "1+1" (відео)

Як відомо, дворазовий олімпійський чемпіон Юрій ЧЕБАН виставив на благодійний аукціон всі свої олімпійські медалі.…
01 грудня 2022

Дворазовий олімпійський чемпіон з України виставив свої золоті медалі на благодійний аукціон

Дворазовий олімпійський чемпіон з веслування Юрій ЧЕБАН виставив всі свої три олімпійські медалі (золото Лондона-2012…
24 листопада 2022

Українська веслувальна спільнота звернулася з листом до Міністерства в підтримку тренера, який завоював 6 медалей…

Представники веслувальної спільноти (всього 71 особа) звернулися з листом до Міністерства молоді і спорту України…

Міжнародні новини

20 листопада 2022

Неймовірно! За останні два роки заслуженими майстрами спорту України стали 10 веслувальників – третина від…

За останні два роки заслуженими майстрами спорту України стали 10 веслувальників. Як ми днями повідомляли,…
08 листопада 2022

Міжнародна федерація каное оприлюднила календар змагань 2023 року

Міжнародна федерація каное оприлюднила календар змагань 2023 року. Головними стартами, як відомо, стануть ліцензійні чемпіонати…
06 листопада 2022

Міжнародне антідопінгове агентство опублікувало список заборонених препаратів на 2023-й рік

Міжнародне антідопінгове агентство опублікувало список заборонених препаратів на 2023-й рік. Також опублікований список основних змін…