Головний тренер збірної України Юрій ЧЕБАН підбив підсумки першого національного старту року – особистого чемпіонату України пам’яті Вячеслава СОРОКІНА, який відбувся з 30 липня по 2 серпня. Втім, розпочали бесіду з участі дворазового олімпійського чемпіона в цих змаганнях.

В ЯКОСТІ СПОРТСМЕНА

- Для мене участь в чемпіонаті України – це пам'ять про мого тренера – Вячеслава Сорокіна, який все життя віддав спорту, а саме веслуванню, - відзначив Юрій Володимирович. – Він все життя віддав вихованню спортсменів – своєю кар’єрою я зобов’язаний саме йому.

Так люди, як Вячеслав Михайлович, надовго залишаються в серцях людей та глибоко в історії. Кого не запитай на веслувальних змаганнях, впевнений, всі знають, що це за людина, який внесок вона зробила у розвиток спорту, зокрема веслування.

Для мене участь в чемпіонаті України – це, перш за все, душевний спокій. Я знаходжуся в своїй стихії, і мені це подобається. Плюс залишається зв'язок зі спортом, безпосередньо з водою, що допомагає мені краще розуміти спортсмена, його проблемні моменти. Коли втрачаєш зв'язок зі спортом, іноді не відчуваєш та не бачиш деякі речі. Також серед учасників чемпіонату ми могли побачити на воді старшого тренера збірної України Миколу Кремера, який посів друге місце у фіналі В, причому в олімпійському виді.

ПІДСУМКИ ЧЕМПІОНАТУ

- За підсумками чемпіонату побачив, що команда заходиться в гарній формі. Передбачав, що після карантину буде спад, але в деяких видах програми були навіть встановлені рекорди каналу. А це говорить про хорошу готовність низки спортсменів. Ми будемо намагатися зберегти цю форму до чемпіонату Європи, який запланований в жовтні.

ДВІЙКА ВАНДЮК/ АЛТУХОВ

- Дуже хороша «двійка», дуже, я би сказав, свіжа. В двійку увійшли два найсильніших одиночника, що і підтвердив нинішній чемпіонат. Вважаю, що треба розробляти цей екіпаж та пробувати його на міжнародних змаганнях. В подальшому, в будь-якому разі, шукатимемо найсильніший варіант двійки.

ЖІНОЧА КАНОЕ-ДВІЙКА

- Крім екіпажу у складі Колесник та Четверікової, ми побачили на чемпіонаті України ще один новий екіпаж – Лузан/ Чабанюк. В обох випадках в каное, до досвідчених каноїсток, встали дві колишні байдарочниць (Колесник та Чабанюк. – пресслужба). Вважаю, шо така перекваліфікація – грамотний хід, який допомагає компенсувати роки, які затрачуються на підготовку спортсмена. Ми бачимо, що перехід із байдарки в каное проходить достатньо гладко, і такі спортсмени вже в перші роки показують непогані результати.

В подальшому, все ж таки, плануємо комплектувати двійку з двох найсильніших одиночниць. Але, в будь-якому разі, проводитимемо на зборах контрольні старти та шукатимемо найсильніший екіпаж, який і представить нашу країну на чемпіонаті Європи.

ЧОЛОВІЧА БАЙДАРКА

- В чоловічій «байдарці-двійці, 1000 м» Олег Кухарик та Олександр Сиромятников підтвердили свій клас. Їхня перемога нікого не здивувала, адже в минулому році вони стали срібними призерами ІІ Європейських ігор. У них стояла задача реалізація часового показника. Але, наскільки я знаю, Сиромятников не в дуже гарній формі, що й підтвердив виступ в «одиночці», тому і часовий норматив виконаний не був. В цілому, несподіванок у відборі не було, ми побачили лише кілька нових обличь. Дуже радий, що такі з’являються. Будемо також залучати їх до підготовки збірної України.

ЖІНОЧА БАЙДАРКА

- Так, на цьому чемпіонаті в олімпійському виді програми, де ми маємо ліцензію, були задіяні два екіпажі збірної України, і ми побачили дві близькі за результатом екіпажі. Тож є конкуренція, а в конкуренції, вважаю, зростатиме і сам результат, і його якість, адже треба не просто вигравати, а вигравати постійно. Спорт - це, в першу чергу, постійне підтвердження свого лідерства.

ОЛІМПІЙСЬКА КВАЛІФІКАЦІЯ

- На олімпійській кваліфікації націлюємося взяти ліцензії в наступних видах: в жіночій байдарці – «одиночка, 200 та 500 м», в чоловічій – «одиночка, 200 та 1000 м», «двійка, 1000 м», в жіночому каное – «одиночка, 200 м», в чоловічому – «одиночка, 1000 м».

Одна невеличка ремарка. В жіночій байдарці у нас п’ять ліцензій із шести можливих. Тобто добрати нам треба лише одну ліцензію.

Що стосується відбору в чоловічій байдарці на дистанції 1000 м, то тут більш високими бачу наші шанси в «двійці», яка в минулому році добре показала себе на міжнародному рівні, ставши срібним призером ІІ Європейських ігор. В цілому, якщо ми доберемо ліцензії ще в двох видах програми, буде добре (за підсумками чемпіонату світу збірна України завоювала 9 олімпійських квот. – пресслужба).

Пресслужба ФКУНовини Україна

16 вересня 2020

В Полтаві стартує командний чемпіонат України

До вашої уваги стартові протоколи та програма 1-го дня командного чемпіонату України, який відбудеться в…
13 вересня 2020

Завершився чемпіонат України з марафону

У Вінниці з 9 по 10 вересня проходив чемпіонат України з марафону.
08 вересня 2020

Cтали відомі стартові протоколи чемпіонату України з марафону

Суддівська колегія чемпіонату України з марафону (головний суддя – Сергій ОСИПЕНКО, головний секретар – Тамара…

Міжнародні новини

20 вересня 2020

Збірна України завоювала 32 медалі і посіла 3-е місце в Кубку націй на великих міжнародних…

Українські веслувальники завоювали 32 медалі (11 золотих, 10 срібних та 11 бронзових) юнацьких змаганнях «Olympic…
20 вересня 2020

Юнацькі змагання «Olympic Hopes». Україна завоювала 24 медалі за два дні змагань

Юні українські веслувальники завоювали 24 медалі (6 золотих, 8 срібних та 10 бронзових) за другий…
17 вересня 2020

Юнацькі змагання «Olympic Hopes». Є перша українська медаль в Сегеді!

Каноїстки Тетяна СМИЛОВЕНКО та Христина ОСИПЧУК відкрили рахунок медалям збірної України на міжнародних юнацьких змаганнях…