Заслужений майстер України Ігор ТРУНОВ - уродженець Кам'янського, який виступає за Одеську область (Южне), отримав повідомлення від національного реєстру рекордів (український аналог всесвітньовідомої Книги рекордів Гіннеса), в якому говориться о відкритті рекордної справи щодо веслувальної династії Трунових.

resstr recordsДИНАСТІЯ ДЛЯ КНИГИ РЕКОРДІВ

Повідомлення було отримано того, як Ігор ТРУНОВ опублікував у соцмережі «Фейсбук» посвідчення про присвоєння спортивних звань представникам веслувальної династії Трунових (дідусь, батько, онук). В 1959 році Миколі Семеновичу Трунову було присвоєно звання «Майстер спорту СРСР», в 1979 році – Сергію Миколайовичу Трунову – наступне за рангом спортивне звання – «Майстер спорту СРСР міжнародного класу», а в 2021-му році – Ігорю Сергійовичу Трунову – найвище спортивне звання – «Заслужений майстер спорту України».

ДИНАСТІЯ ТРУНОВИХ

Засновником веслувальної династії став Микола ТРУНОВ, котрий, як і всі Трунови, народився в Кам'янскому Дніпропетровської області (раніше – Дніпродзержинську)

Після перемоги на ІІ Спартакіаді народів СРСР (результати також йшли в залік 17-го особисто-командного чемпіонату СРСР), який проходив 9-12 серпня в Москві Миколі Семеновичу було присвоєно звання «Майстер спорту СРСР». Тоді він у складі екіпажу збірної Української радянської соціалістичної республіки (УРСР) переміг в байдарці-четвірці переміг на дистанції 1000 м (з М. Оніщенком, В. Дудником, В. Завадським) з результатом 3.26,6.

Про це повідомила газета «Дзержинець» 15 серпня 1959 року (цитуємо):

«Телеграф приніс із столиці нашої Батьківщини Москви радісну звістку. Робітник копрового цеху заводу імені Дзержинського Микола Трунов, який виступає у складі збірної команди України з байдарочного веслування, на четвірці завоював звання чемпіона другої Спартакіади народів СРСР і нагороджений золотою медаллю» (disk-sport.com).

Trunov Nik 2

Сергій ТРУНОВ також був відомим майстром байдарочником, неодноразовим переможцем і призером всесоюзних змагань. За перемогу на особистому чемпіонаті СРСР (Москва, 7-10 червня) в байдарці-одиночці на дистанції 500 м (1.52,2) йому було присвоєно звання «Майстер спорту СРСР міжнародного класу».

Trunov 01

Ігор ТРУНОВ – продовжувач династії Трунових, вихованець ДЮСШ №1 міста Кам’янського (перший тренер – Григорій Коломоєць). В 2013-му році після того, як він з разом із своїм земляком Сергієм Токарницьким завоював дві медалі молодіжного чемпіонату Європи (срібло – К2-500, бронза – К2-200), йому було присвоєно звання «Майстер спорту України міжнародного класу». З 2014-го року Ігор виступає за Одеську область (Южне, ФСК "Хімік", тренер – Микола Кремер). В тому ж році разом з Євгеном Карабутою завоював бронзову медаль молодіжного чемпіонату світу (К-2, 200). В 2016-му Ігор разом з Кирилом Черноморовим боровся за олімпійську ліцензію в цьому ж виді програми – в боротьбі за єдину путівку вони посіли 4-е місце.

В 2017-му році був дискваліфікований на 4 роки за вживання допінгу, але в 2021-му році продовжив кар’єру і, відібравшись на командному чемпіонаті України у склад «байдарки-четвірки, 500 м», став чемпіоном світу в цьому олімпійському виді (разом – з Олегом Кухариком, Дмитром Даниленком і Іваном Семикіним). Українська четвірка стала чемпіоном світу 18 вересня в Копенгагені, а 29 листопада Ігорю було присвоєно звання «Заслужений майстер спорту України».

K4 500 024 1

18 вересня 2021 року. Копенгаген. Ігор ТРУНОВ (на 3-му номері) лікує: тільки що він став чемпіоном світу в олімпійському виді, успішно продовживши досягнення веслувальної династії.

ЦІКАВИЙ ФАКТ

За словами Ігоря, за зростом, як і за спортивними звання, династія вибудувалася також за зростанням – від дідуся до внука: Микола ТРУНОВ – 180 см, Сергій ТРУНОВ – 188 см, Ігор ТРУНОВ – 198 см.

Влад ЄФІМОВНовини Україна

15 серпня 2022

Збірна України вперше в історії виступить в чемпіонаті світу з кануполо

Збірна України з кануполо завдяки «вайлд кард» (спецзапрошення), яку отримала від Міжнародної федерації каное (МФК),…
09 серпня 2022

Олексій СЛІВІНСЬКИЙ: «Перед Олімпіадою напарнику розірвало півдолоні»

8 серпня виповнилося 50 років заслуженому майстру спорту України, чемпіону світу Олексію СЛІВІНСЬКОМУ. До вашої…

Міжнародні новини

15 серпня 2022

Анастасія ГОРЛОВА: «Майже без підготовки, але ми націлюємося на завоювання ліцензії на Європейські ігри»

Байдарочниця збірної України Анастасія ГОРЛОВА в інтерв’ю проєкту «Веслування України» підбила підсумки чемпіонату світу, поділилася…
15 серпня 2022

Українські ветерани веслування завоювали 11 золотих медалей на чемпіонаті світу

Українські спортсмени завоювали 27 медалей (11 золотих, 9 срібних 7 бронзових) на чемпіонаті світу серед…