Збірна України, у складі якої 16-ти спортсменів, розпочинає сьогодні виступ на чемпіонаті світу в канадському Галіфаксі. До вашої уваги детальний розклад змагань.

Склад збірної України на чемпіонаті світу-2022

 

Спортсмени

Вид програми

Канада

Чемпіонати світу

1

Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА (Житомирська)

С2-500

22.07

1 – С2-500, 3 – С4-500, С1-500

2

Віталій ВЕРГЕЛЕС (Львівська)

С2-500, С4-500

22.07

1 – С4-500, 2, 3 – С4-1000

3

Андрій РИБАЧОК (Волинська)

С2-500, С4-500

22.07

1, 2– С4-500

4

Юрій ВАНДЮК (Волинська)

С4-500, С1-5000

22.07

1, 2– С4-500

5

Тарас МІЩУК (Полтавська)

С4-500

22.07

1 – С4-500, 3 – С2-500

6

Олег БОРОВИК (Полтавська)

С1-200

22.07

2 – С4-500

7

Олег КУХАРИК (Полтавська)

К4-500, К2-500

23.07

1 – К4-500, 3 – К1-500

8

Дмитро ДАНИЛЕНКО (Вінницька)

К4-500

23.07

1 – К4-500

9

Ігор ТРУНОВ (Полтавська)

К4-500, К2-500

23.07

1 – К4-500

10

Іван СЕМИКІН (Київська)

К4-500

23.07

1 – К4-500

11

Людмила КУКЛІНОВСЬКА (Полтавська)

К2-200, К2-500

23.07

4 – К2-500

12

Анастасія ГОРЛОВА (Львівська)

К2-200, К2-500

23.07

3 – К2-200

13

Інна КЛІНОВА (Херсонська)

K1-200

24.07

6 – естафета К1, 4х200

14

Павло АЛТУХОВ (Полтавська)

С1-500, С1-1000

25.07

4 (2) – С1-1000

15

Людмила ЛУЗАН (Полтавська)

С2-500, С1-200, С1-500, С1-1000, С2-500 мікст

29.07

1 – С2-500, 2 – С1-500, 3 – С4-500

16

Віктор СВИРИДЮК (Волинська)

С2-1000

30.07

дебютант

17

Едуард ШЕМЕТИЛО (Полтавська)

С2-1000

30.07

2 – С4-500, С4-1000, 3 – С4-1000

Умовні позначення: вид програми – види програми, в яких виступатимуть спортсмени на чемпіонаті світу-2022; Канада – дата прибуття на чемпіонат світу; чемпіонати світу – найкращі результати на чемпіонатах світу (1,2,3… – місця; С4-500 – каное-четвірка, 500 м, К2-500 – байдарка-двійка, 500 м і т.ін.).

Збірна України виступить на чемпіонаті світу-2022 – останньому перед ліцензійним, до речі, напевно в найменшому складі у свої історії. Для цього є об’єктивні причини, і суб’єктивні. Але не про це зараз. Зараз трохи про шанси і розклади.

ВИДИ ПРОГРАМИ

Із 17-ти видів програми – 7 олімпійських і 10 неолімпійських, в 4-х з яких відбудуться прямі фіналі (С1-1000ж, С2-500 мікст, С4-500, С1-5000), і в трьох з них маємо високі шанси на медалі.

Відзначимо, що Україна не виставила учасників в трьох олімпійських видах. Об’єктивно у змаганнях байдарочників-одиночників (жіноча «500-метрівка» і чоловіча «тисяча») українські веслувальники не мають шансів навіть на просте потрапляння у фінал.

А ось відсутність жіночої байдарки-четвірки, де український екіпаж, починаючи з 2015-го року був постійно у фіналах (на жаль, за виключенням Токіо-2020) – абсолютно негативна ситуація, в якій необхідно детально розібратися вже за підсумками сезону. Відомо, що четвірка готувалася до чемпіонату світу, але за відомими причинами, про які одна з тих, хто постраждав в даній ситуації Наталія Докієнко розповідала в інтерв’ю проєкту «Веслування України», українська жіноча четвірка вперше в історії чемпіонатів світу відсутня.

МЕДАЛЬНІ ШАНСИ

Якщо аналізувати міжнародні старти цього сезону – етапи Кубку світу в Рачіце і Познані – перш за все, за часовими показниками, найбільш реальні шанси на п’єдестал мають три екіпажі – чоловічі «байдарка-четвірка, 500» (Олег КУХАРИК/ Дмитро ДАНИЛЕНКО/ Ігор ТРУНОВ/ Іван СЕМИКІН) і «байдарка-двійка, 500» (Олег КУХАРИК/ Ігор ТРУНОВ), жіноча «каное-двійка, 500» (Людмила ЛУЗАН/ Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА), а також Людмила ЛУЗАН на дистанціях 500 і 1000 м.

K4 500 024 1

WC Racice day3 05

Worlds day3 11

Якщо аналізувати результати попередніх років, то в числі претендентів на медалі і чоловічий екіпаж «каное-четвірка, 500» - діючий чемпіон світу в своєму переможному складі (Віталій ВЕРГЕЛЕС/ Андрій РИБАЧОК/ Юрій ВАНДЮК/ Тарас МІЩУК), і, звісно, Людмила ЛУЗАН в спринті, якщо набере необхідну швидкість (в Рачіце вона в фінал А не потрапила, а в Познані не виступала).

C2 500 silver 06

Втім, на ії виступ можуть вплинуть два фактори: адаптація до часового поясу і фізична готовність, адже вона виступить в 5-ти (!) видах програм (С1-200, 500, 1000, С2-500 і С2-500, мікст).

Що стосується адаптації, Людмила прилетіла у Галіфакс в п’ятницю, 29 липня, тобто виступатиме на 5-9-й дні адаптації, а, як зазначила одна з провідних науковців України Оксана Шинкарук в інтерв’ю проєкту «Веслування України», найкритичніші період адаптації, це саме 5-8-й дні, тому, якщо результати не відповідатимуть максимальним очікуванням когось з вболівальників, чи керівників, то для цього є об’єктивна причина – пізній приліт на місце змагань.

C2 500 silver 06

Що стосується графіку виступу на чемпіонаті світу, то Людмила в максимальному варіанті стартує в Галіфаксі 11 раз, і перед останнім днем в ії активі вже буде 8 гонок (3900 м). Якщо вдасться, уникнути півфіналів, матимемо такі цифри: 8, 6 і 2700 м відповідно. А в останній день їй, сподіваємося, ганятися в трьох фіналах (одиночки 200 і 500 м, а також «С2-500 мікст» наприкінці «500-метрової» програми змагань)

Зазначимо, Людмилі вже в попередньому заїзді в спринті доведеться максимально викладатися в боротьбі за трійку, адже в ії заїзді: олімпійська чемпіонка американка Невін Харрісон, чемпіонка світу на 500 м чилійка Марія Майард, фіналістка чемпіонату світу в спринті кубинка Яріслейдіс Дюбуа, яка перемогла на етапі Кубку світу в Рачіце з одним найкращих результатів в історії (45,086), а також китаянка Вен Цзюнь Лінь, яка в Чехії була другою (45,196). А якщо згадати про канадійку Кеті Вінсент, то легко зробити висновок, що конкуренція в світовому спринті дуже зросла.

Тож сподіваємось, що Людмила ЛУЗАН з Миколою МАЦАПУРОЮ впораються з цією непростою задачею.

Тож, коло реальних претендентів на медалі в збірній Україні ми окреслили, але це не означає, що ті ж медалісти етапів Кубку світу не можуть боротися за «призи». Якщо казати за олімпійські види, то і чоловіча «каное-двійка, 500» (Віталій ВЕРГЕЛЕС/ Андрій РИБАЧОК), і Павло АЛТУХОВ на дистанції 1000 м, потенційно боротися за медалі, якщо це дозволить підготовка.

Для того, щоб реально бути в призах, судячи по результатах більш сильного за складом учасників етапу Кубка світу в Рачіце, необхідно показувати результати із 1.38 і 3.47 відповідно. Каное-двійка поки що навіть з 1.40 не виходила, а ось кращий результат Павла складає 3.45, щоправда, це було аж в 2016-му.

Але ж ми вирімо в спортсменів, віримо в тренерів! Знаємо, що вся команда мотивована показувати високий результат, перемагати на своєму, спортивному, фронті!

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ

Прямі трансляції: Інтернет-каналPlanetCanoe

Онлайн-результати:memosoft.spotfokus.com

Фото, відео і інформація з місця подій:

- група «Веслування України/ Canoe of Ukraine» у фейсбук

- інстаграм ukrcanoeteam.

Чемпіонат світу-2022.

Розклад заїздів за українських веслувальників

День перший. 3 серпня

Попередні заїзди (4)

16.30. Каное-одиночка. 200 м. Олег БОРОВИК (5). 1-3 – фінал А, 4-7+1 ВТ – півфінал.

17.42. Байдарка-четвірка. 500 м. Олег КУХАРИК/ Дмитро ДАНИЛЕНКО/ Ігор ТРУНОВ/ Іван СЕМИКІН (5). 1 – фінал А, 2-7 – півфінал.

18.06. Каное-двійка. 500 м. Людмила ЛУЗАН/ Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА (5). 1-3 – фінал А, 4-7+1 ВТ – півфінал.

18.18. Каное-двійка. 500 м. Віталій ВЕРГЕЛЕС/ Андрій РИБАЧОК (4). 1 – фінал А, 2-7 – півфінал.

Денна сесія (2)

20.35. Байдарка-двійка. 200 м. Анастасія ГОРЛОВА/ Людмила КУКЛІНОВСЬКА (5). 1-3 – фінал А, 4-7+1 ВТ – півфінал.

22.00. Каное-одиночка. 500 м. Павло АЛТУХОВ (5). 1 – фінал А, 2-7 – півфінал.

День другий. 4 серпня

Попередні заїзди

Ранкова сесія (5)

15.05. Байдарка-одиночка. 200 м. Інна КЛІНОВА (4). 1 – фінал А, 2-7 – півфінал.

15.20. Каное-одиночка. 200 м. Людмила ЛУЗАН (4). 1-3 – фінал А, 4-7+1 ВТ – півфінал

16.55. Каное-одиночка. 500 м. Людмила ЛУЗАН (5). 1-3 – фінал А, 4-7+1 ВТ – півфінал.

17.24. Каное-одиночка. 1000 м. Павло АЛТУХОВ (4). 1 – фінал А, 2-7 – півфінал.

17.59. Каное-двійка. 1000 м. Віктор СВИРИДЮК/ Едуард ШЕМЕТИЛО (6). 1-3 – фінал А, 4-7+1 ВТ – півфінал.

Денна сесія (2)

20.42. Байдарка-двійка. 500 м. Анастасія ГОРЛОВА/ Людмила КУКЛІНОВСЬКА (3). 1 – фінал А, 2-7 – півфінал.

20.54. Байдарка-двійка. 500 м. Олег КУХАРИК/ Олег ТРУНОВ (4). 1-6+3 7-х ВТ – півфінал.

 

День третій. 5 серпня

Півфінали*

16.05. Каное-одиночка. 200 м. Олег БОРОВИК. 1-3 – фінал.

16.21/ 16.27. Байдарка-четвірка. 500 м. Олег КУХАРИК/ Дмитро ДАНИЛЕНКО/ Ігор ТРУНОВ/ Іван СЕМИКІН. 1-3 – фінал А, 4-7+1ВТ – фінал В.

16.33. Каное-двійка. 500 м. Людмила ЛУЗАН/ Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА. 1-3 – фінал.

16.39/16.45. Каное-двійка. 500 м. Віталій ВЕРГЕЛЕС/ Андрій РИБАЧОК. 1-3 – фінал А, 4-7+1ВТ – фінал В.

18.00. Байдарка-двійка. 200 м. Анастасія ГОРЛОВА/ Людмила КУКЛІНОВСЬКА. 1-3 – фінал.

18.33/ 18.39. Каное-одиночка. 500 м. Павло АЛТУХОВ. 1-3 – фінал А, 4-7+1ВТ – фінал В.

Денна сесія

20.30/ 20.35. Байдарка-одиночка. 200 м. Інна КЛІНОВА. 1-3 – фінал А, 4-7+1ВТ – фінал В.

20.40/ 20.45. Каное-одиночка. 200 м. Людмила ЛУЗАН. 1-3 – фінал А, 4-7+1ВТ – фінал В.

21.10/ 21.17. Каное-одиночка. 1000 м. Павло АЛТУХОВ. 1-3 – фінал А, 4-7+1ВТ – фінал В.

21.38. Каное-двійка. 1000 м. Віктор СВИРИДЮК/ Едуард ШЕМЕТИЛО. 1-3 – фінал.

22.00. Каное-одиночка. 500 м. Людмила ЛУЗАН. 1-3 – фінал.

22.12. Байдарка-двійка. 500 м. Анастасія ГОРЛОВА/ Людмила КУКЛІНОВСЬКА. 1-3 – фінал А, 4-7+1ВТ – фінал В.

22.18/ 22.24/ 22.30. Байдарка-двійка. 500 м. Олег КУХАРИК/ Олег ТРУНОВ. 1-3 – фінал А, 4-6 – фінал В, 7-9 – фінал С.

День четвертий. 6 серпня. Фінали**

17.03. Каное-одиночка. 200 м. Олег БОРОВИК.

17.19. Байдарка-четвірка. 500 м. Олег КУХАРИК/ Дмитро ДАНИЛЕНКО/ Ігор ТРУНОВ/ Іван СЕМИКІН.

17.34. Каное-двійка. 500 м. Людмила ЛУЗАН/ Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА.

17.43. Каное-двійка. 500 м. Віталій ВЕРГЕЛЕС/ Андрій РИБАЧОК.

18.07. Байдарка-двійка. 200 м. Анастасія ГОРЛОВА/ Людмила КУКЛІНОВСЬКА.

18.35. Каное-одиночка. 500 м. Павло АЛТУХОВ.

18.44. Каное-одиночка. 1000 м. Людмила ЛУЗАН (5).

День п’ятий. 7 серпня.Фінали**

17.03. Байдарка-одиночка. 200 м. Інна КЛІНОВА.

17.10. Каное-одиночка. 200 м. Людмила ЛУЗАН.

17.24. Каное-одиночка. 1000 м. Павло АЛТУХОВ.

17.41. Каное-одиночка. 500 м. Людмила ЛУЗАН. 1-3 – фінал.

18.12. Каное-двійка. 1000 м. Віктор СВИРИДЮК/ Едуард ШЕМЕТИЛО.

18.38. Каное-четвірка. 500 м. Віталій ВЕРГЕЛЕС/ Андрій РИБАЧОК/ Юрій ВАНДЮК/ Тарас МІЩУК (5).

18.47. Байдарка-двійка. 500 м. Анастасія ГОРЛОВА/ Людмила КУКЛІНОВСЬКА.

18.56. Байдарка-двійка. 500 м. Олег КУХАРИК/ Олег ТРУНОВ.

19.08. Каное-двійка. 500 м. Мікст. Людмила ЛУЗАН/ Павло АЛТУХОВ (4).

21.10. Каное-одиночка. 5000 м. Юрій ВАНДЮК (4)

Умовні позначення: * - в разі необхідності (в чоловічій К2-500 - в разі виходу), ** - в разі виходу.

Влад ЄФІМОВ, проєкт «Веслування України»



Новини Україна

15 серпня 2022

Збірна України вперше в історії виступить в чемпіонаті світу з кануполо

Збірна України з кануполо завдяки «вайлд кард» (спецзапрошення), яку отримала від Міжнародної федерації каное (МФК),…
09 серпня 2022

Олексій СЛІВІНСЬКИЙ: «Перед Олімпіадою напарнику розірвало півдолоні»

8 серпня виповнилося 50 років заслуженому майстру спорту України, чемпіону світу Олексію СЛІВІНСЬКОМУ. До вашої…

Міжнародні новини

15 серпня 2022

Анастасія ГОРЛОВА: «Майже без підготовки, але ми націлюємося на завоювання ліцензії на Європейські ігри»

Байдарочниця збірної України Анастасія ГОРЛОВА в інтерв’ю проєкту «Веслування України» підбила підсумки чемпіонату світу, поділилася…
15 серпня 2022

Українські ветерани веслування завоювали 11 золотих медалей на чемпіонаті світу

Українські спортсмени завоювали 27 медалей (11 золотих, 9 срібних 7 бронзових) на чемпіонаті світу серед…