У другий день європейської олімпійської кваліфікації, яка триває в Сегеді, веслувальники збірної України боротимуться за олімпійську путівку в трьох видах програми.

ТРИ ФІНАЛИ ДЛЯ УКРАЇНИ

Отже, сьогодні, у четвер, 13 травня, за олімпійські путівки боротимуться Людмила БАБАК (каное-одиночка, 200 м), Павло АЛТУХОВ (каное-одиночка, 1000 м) і Олег КУХАРИК (байдарка-одиночка, 200 м). У каноїстів на кону одна ліцензія, у байдарочників – дві.

12.00. Людмила БАБАК

Спринтерський фінал в Сегеді для каноїсток це передостання можливість завоювати путівку в Токіо-2020, а можлива й остання, адже світовий відбір відбудеться в дуже далекому Барнаулі, і туди напевно не всі поїдуть.

Серед суперниць Людмили Бабак виділимо фіналісток чемпіонату світу-2019 на дистанції 500 м угорку Ванесу Тот і румунку Стефаніка Урсу. Серед суперниць жодного фіналіста чемпіонату світу-2019 в спринті, найближчі – британка Рід і іспанка Корбера були у фіналі В на 2-му і 5-му місці відповідно з результатами 48,74 і 49,09 відповідно. Крім того, грузинка Кердікашвілі і та ж Урсу були у фіналі на єдиному Кубку світу-2020 (в Сегеді) – 7-ю (49,23) і 9-ю (49,43) відповідно. Їх результати цілком можна порівняти з кращим результатом Людмили Бабак (50,10), яка показала напередодні ввечері, коли вітер вже затих.

Також, відзначимо, що у «правої» Бабак крайня 9-а вода, ближня до трибун – і це також може позначитися на розкладі сил. Не забуваємо і про фактор Чебана, адже саме дворазовий олімпійський чемпіон в спринті готував спортсменку до змагань, і він же виводить ії на дистанцію.

Szeged site 12 05 02

Каное-одиночка. 200 м. Фінал

1. Анніка Лоске (Німеччина)

2. Стефаніка Урсу (Румунія)

3. Кеті Рид (Велика Британія)

4. Ванеса Тот (Хорватія)

5. Маріамі Кердікашвілі (Грузія)

6. Деніса Рахова (Чехія)

7. Лора Руіс (Франція)

8. Марія Корбера (Іспанія)

9. Людмила БАБАК (Україна)

12.24. Павло АЛТУХОВ

Аналіз цього заїзду буде дуже простим. Це найсильніший заїзд з тих, що можна уявити, за виключенням, звісно, з тих європейців, що вже відібрався – 2-разового олімпійського чемпіона Бренделя, несподіваного француза Барта, поляка Качора і чеха Фукси.

Сьогоднішній фінал – це, по суті, відкритий чемпіонат СРСР за участю італійця Таккіні і угорця Бодоні. Крім них та, звісно ж, Павла Алтухова, який зараз знаходиться напевно в найкращій за останні роки формі, на єдину путівку претендують фіналісти Олімпійських ігор-2016 на цій дистанції Сергій Тарновський із Молдови і Ілля Штокалов із Росії, і фіналіст чемпіонату світу білорус Максим Петров. Нагадаємо, що Тарновський, який завоював в Ріо бронзу, був дискваліфікований, і решта спортсменів піднялися вгору на одну сходинку.

Відзначимо, що Сергій Тарновський разом зі своїм братом Олегом вийшли у фінал в «каное-двійці, 1000 м» і, за результатами попередніх заїздів, вони в числі фаворитів. Тут ліцензію отримають два перших човни.

 Szeged site 12 05 01

Каное-одиночка. 1000 м

1. Матей Руснак (Словаччина)

2. Ілля Штокалов (Росія)

3. Андраш Бодоні (Угорщина)

4. Сергія Тарновський (Молдова)

5. Карло Таккіні (Італія)

6. Максим Петров (Білорусь)

7. Павло АЛТУХОВ (УКРАЇНА)

8. Вадим Коробов (Литва)

9. Константін Біба (Румунія)

19.39. Олег КУХАРИК

На кону у спринтерів дві олімпійські путівки. До фаворитів можна записати переможців попередніх заїздів литовця Артураса Сейю (34,95), угорця Колоса Чизмадью (34,75) і португальця Кевіна Сантоса (35,26), але це дуже умовно. Адже це спортсмени не рівня британця Ліама Хіта – олімпійського чемпіона і чемпіона світу, беззаперечного фаворита усіх змагань.

Тож серед претендентів на олімпійські ліцензії і Олег Кухарик, і такі помітні на світових аренах спринтери як поляк Павел Качмарек, грузин Бадрі Кавелашвілі, Євгенй Луканцов із Росії і Робертс Акменс із Латвії. Багато чого залежатиме від того, як спортсмени візьмуть старт – в перший день у Олега з цим елементом було все добре.

Szeged Kukharyk 01

Байдарка-одиночка. 200 м. Фінал

1. Павел Качмарек (Польща)

2. Бадрі Кавелашвілі (Грузія)

3. Олег КУХАРИК (УКРАЇНА)

4. Колос Чизмадья (Угорщина)

5. Артурас Сейя (Литва)

6. Кевін Сантос (Португалія)

7. Євгеній Луканцов (Росія)

8. Робертс Акменс (Латвія)

9. Від Дебеяк (Словаччина)

Європейська олімпійська кваліфікація. Сегед

Розклад заїздів за участю веслувальників збірної України

День другий. 13 травня

РАНКОВА СЕСІЯ.LIVE

Фінали

12.00. Каное-одиночка. 200 м. Людмила БАБАК (9).

12.24. Каное-одиночка. 1000 м. Павло АЛТУХОВ (7).

ВЕЧІРНЯ СЕСІЯ. LIVE

Фінал

19.39. Байдарка-одиночка. 200 м. Олег КУХАРИК (3).

Пресслужба ФКУ із СегедаНовини Україна

24 травня 2024

Каноїсти вперше без Олімпіади. Олександр МАКСИМЧУК: «Зрозуміло, що без помилок в підготовці не обійшлося»

Завершуємо серію матеріалів на тему «Каноїсти без Олімпіади». Ситуацію вже проаналізували досвідчений тренер-олімпієць Олександр КОЛИБЕЛЬНИКОВ,…
23 травня 2024

Каноїсти вперше без Олімпіади. Олександр КОЛИБЕЛЬНІКОВ: «Тренерам необхідно планувати роботу з урахуванням результатів світових лідерів»

Вперше за пострадянський період українські каноїсти не виступатимуть на Олімпійських іграх. Проект «Веслування України» спробував…

Міжнародні новини

03 липня 2024

Веслувальники збірної України завоювали 11 медалей на чемпіонаті Європи

Веслувальники збірної України завоювали 11 медалей на чемпіонаті Європи серед юніорів і молоді, який проходив…
18 червня 2024

Українські веслувальники завоювали 2 медалі на чемпіонаті Європи. Це не найгірший результат в історії

Українські веслувальники завоювали 2 медалі (1 золоту, 1 срібну) на чемпіонаті Європи з каноеспринту, який…
12 червня 2024

Став відомий склад збірної України з веслування на чемпіонаті Європи

22 українських веслувальники візьмуть участь в чемпіонаті Європи, який триває в Сегеді. Змагання з каноеспринту…