Українські веслувальники завершили свої другі збори в цьому календарному році. Своїми думками за підсумками збору в Португалії, де тренувалися спортсмени молодіжної та юніорських збірних, ділиться тренер збірної України з резерву (каное, дівчата) Микола ПЕРІГ:

Збір пройшов добре, - відзначив на початку бесіди наставник. – По-перше, хочу подякувати головному тренеру збірної України Юрію Чебану за організацію цього збору, за можливість працювати в таких умовах. В Україні зараз холодно, є ризик простудитися та отримати травму, працюючи в таких умовах, адже спортсмени працюють на межі можливостей.

В португальському містечку Віла-Нова-де-Мілфонтеш була постійно доволі комфортна температура – 15-20 градусів. Упродовж збору жодного тренування не було зірвано. Тож весь план аеробної роботи ми виконали, заклавши, так би мовити, плацдарм, для розвитку швидкісних якостей на наступному зборі.

В нашому розпорядженні були гарні спортзали, де ми могли розвивати ту фізичну силу, яку напрацювали в січні. Збір, що теж важливо, пройшов без травм. В цілому, спортсмени впоралися з поставленою задачею. У нас щодня було по два тренування на воді, також працювали в «тренажерці». Вітру, який би заважав роботі на воді, теж не було. Взагалі, погода була чудова для якісної підготовки.

portugal jun 20

- В «тренажерці» теж було чимало роботи, так?

- Ні. В тренажерному залі ми працювали лише на підтриманні сили, роблячи акцент саме на «воді». Ми зробили великий обсяг роботи в «тренажерці» на попередньому зборі в Тисовці, в січні, коли ми розвивали максимальну силу та бігали на лижах, напрацьовуючи витривалість. Збір в лютому – це, можна сказати, перехідний період до збору в березні, де ми вже розганятимемось.

- Розкажіть, яким був звичайний режим на зборі в Португалії?

- О 7-й ранку зарядка, далі невеличкий крос – 35-40 хвилин, потім – розтяжка, гімнастика. Після сніданку – о 9.30, чи о 10-й, виходили на воду, де працювали дві години. Далі – в готель. Обід, відпочинок. З 4-ї до пів на шосту – тренування на воді, а потім ще годину, до 7-ї вечора – «тренажерка». В середу та в суботу – одне тренування на воді тривалістю дві-дві з половиною години, у неділю – вихідний.

- Як обстояли справи з харчуванням?

- Харчування було гарне: шведський стіл, багато фруктів та овочів, що якраз потрібно спортсменам. Маю відзначити, що харчування було різноманітним – крім м’яса, була і риба, і морепродукти. Взагалі, в цьому відношенні було все, ще треба для відновлення та підготовки. Харчування, як відомо, одна зі складових досягнення результату. Є правильне харчування – буде правильний результат.

Port 25 02 13

- Якщо не помиляюсь, це перший за багато років закордонний збір для юніорської збірної. Як самі спортсмени сприйняли можливість тренуватися в Португалії? Чи не розслабилися вони в таких гарних умовах підготовки?

- Ні, ніякого розслаблення не було. Спортсмени були максимально мотивовані. По-перше, вони були здивовані, що їм надали такі умови для тренувань і, звісно ж, побачили різницю з умовами, в яких працювали в Україні. Спортсмени працювали з максимальною віддачою та великим бажанням, щоб показати в сезоні високі результати, щоб таких зборів було більше.

- Напевно, ви розумієте, що при тренуванні в таких умовах і попит з боку головного тренера стосовно результатів на головних міжнародних змаганнях буде дуже серйозним…

- Так, ми це розуміємо і сподіваємося, що виправдаємо довіру збоку Юрія Чебана.

- Які подальші плани?

- З 14 березня збір в Туреччині, а між двома цими зборами ще буде збір в Добротворі, щоб не розгубити напрацьований багаж. У дівчат буде тиждень для тренувань, щоб не втратити відчуття води, щоб потім в Туреччині відразу, без розкачки, приступити до роботи. До старту сезону залишився місяць.

Port 19 02 42

Пресслужба ФКУНовини Україна

11 березня 2022

До уваги юних веслувальників та їхніх батьків! Закордонні збори!

В дні, коли в Україні йде війна, юні веслувальники лишені можливості тренуватися. У зв’язку з…
02 січня 2022

Веслувальна династія Трунових може увійти до української книги рекордів

Заслужений майстер України Ігор ТРУНОВ - уродженець Кам'янського, який виступає за Одеську область (Южне), отримав…
22 грудня 2021

Збірна України з веслування на байдарках і каное визнана кращою командою країни 2021 року

За версію Асоціації спортивних журналістів України збірна України з веслування на байдарках і каное, визнана…

Міжнародні новини

25 травня 2022

На етапі Кубку світу в Познані виступатимуть 29 українських спортсменів

29 українських спортсменів виступатимуть на етапі Кубку світу, який відбудеться в Познані 26-29 травня: 22–…
23 травня 2022

Веслувальники збірної України завоювали 6 медалей етапі Кубку світу в Рачіце

Веслувальники збірної України завоювали 6 медалей (3 золоті, 2 срібні, 1 бронзову) на етапі Кубку…