Старший тренер збірної України Микола МАЦАПУРА, який також ж є тренером каноїстки олімпійської збірної Людмили ЛУЗАН, підбив підсумки ії виступу на Євро-2021 і розповів про підготовку до Токіо-2020.

- Миколо Івановичу, Людмила завоювала 4 медалі на чемпіонаті Європи. Напевно ви задоволені ії виступом?

- Не повністю. Задоволений всім, крім спринту, де Люда, як відомо, стала другою. Але для цього були об’єктивні причини. Перед усім те, що вона йшла «двійку, 200 м», а це більш швидкісний, більш темповий вид. З нього складно перебудуватися на одиночний спринт. Плюс позначилася на виступі і втома, все ж таки це потужна коротка дистанція, де відбувається чималий виплеск енергії. У Люди старт завжди потужний, вибуховий, а тут вона старт програла: стартувала четвертою-п’ятою, програючи сантиметрів п'ятнадцять конкурентам. Одна справа – лідирувати, зовсім інша – наздоганяти. Адже робота в цьому випадку перебудовується, починаєш робити зайві рухи, що ліквідувати відставання. Я розраховував на перше місце. В цілому ж, виступ на Євро був дуже гарним. Тим більше, що вона вперше вийшла на такий рівень. Тож оцінюю виступ на оцінку «5», але без плюса (посміхається).

- Ми розуміємо, що головний старт року – Олімпійські ігри, і вся підготовка планується саме до цих змагань…

- Так, дійсно, головний старт – Олімпіада, тому початково я не планував їхати на Євро, а поїхати в тренувальний центр в Сянках (Карпати) – зробити силову роботу, побігати і таке інше. Але, обговоривши це питання з Юрієм Володимировичем (Чебаном, головним тренером збірної України. – пресслужба) і Людою, все ж таки зробили вибір на користь Євро і, вважаю, правильний вибір. Заявилися у всі види програми, благо всі види розходилися за часом дуже добре. А чим більше стартів, тим краще для Люди. Це відмінний досвід для неї. Плюс на цих стартах вона ще більше пізнала своїх суперників.

- Яка робота планується в подальшому?

- Після Євро відправляємося в Сянки (бесіда проходила 7 червня. – пресслужба). День погуляємо, відпочиваємо. Далі побігаємо – треба убрати зайву вагу з ніг, а також займемося силовою підготовкою – після води вона впала майже до нуля. Далі збір в Обухові. Там спочатку покатаємо об’єми – в різних режимах, а потім розпочнемо роботу безпосередньо в двійці: ходитимемо різні за тривалістю відрізки, щоб скатати човен – спортсменки мають добре відчувати один одного. В заключній фазі: робота над стартом, розвитком максимальної швидкості, максимальної спеціальної сили – з використанням гальм, опору.

Далі – Олімпійські ігри, де вже підлаштовуватимемося під ті умови, в яких будуть спортсмени цих змаганнях, адже перші три дні на Іграх маємо бути в самоізоляції, в готелі. Тож треба бути підтримувати фізичну форму в цей період. 25 липня ми маємо прилетіти в Токіо, і тільки 28-го нас випустять на воду – у нас буде 4-5 днів до змагань.

Враховуючи, що я вже двічі був в Японії і розумію, в яких умовах ми перебуватимемо, зможу застосувати цей досвід з користю.

Пресслужба ФКУНовини Україна

12 вересня 2022

В Умані завершився чемпіонат України з веслування. Повні результати

В Умані завершився чемпіонат України з веслування, який проходив з 9 по 12 вересня.
11 вересня 2022

На чемпіонаті України відбувся флешмоб «Пам’яті Вячеслава Сорокіна»

В третій день чемпіонату України, який відбувається в Умані, веслувальники взяли участь у своєрідному флешмобі…
10 вересня 2022

В Умані пройшла найяскравіша гонка чемпіонату України з веслування

В другий день чемпіонату України, який відбувається в Умані, учасники визначили переможців на дистанції 500…

Міжнародні новини

29 вересня 2022

Став відомий розклад заїздів збірної України на чемпіонаті світу з марафону

Українські веслувальники стартують в 11-ти видах на чемпіонаті світу з марафону, який відбудеться в португальському…
28 вересня 2022

Напередодні чемпіонат світу в Португалії. Історія веслувального марафону

В четвер, в португальському містечку Понте-де-Ліма стартує чемпіонат світу з марафону за участю збірної України.…
27 вересня 2022

Став відомий склад збірної України на чемпіонаті світу з марафону

9 українських веслувальників візьмуть участь в чемпіонаті світу з марафону, який відбудеться в португальському Понте-де-Ліма…