Старший тренер збірної України Микола МАЦАПУРА, який також ж є тренером каноїстки олімпійської збірної Людмили ЛУЗАН, підбив підсумки ії виступу на Євро-2021 і розповів про підготовку до Токіо-2020.

- Миколо Івановичу, Людмила завоювала 4 медалі на чемпіонаті Європи. Напевно ви задоволені ії виступом?

- Не повністю. Задоволений всім, крім спринту, де Люда, як відомо, стала другою. Але для цього були об’єктивні причини. Перед усім те, що вона йшла «двійку, 200 м», а це більш швидкісний, більш темповий вид. З нього складно перебудуватися на одиночний спринт. Плюс позначилася на виступі і втома, все ж таки це потужна коротка дистанція, де відбувається чималий виплеск енергії. У Люди старт завжди потужний, вибуховий, а тут вона старт програла: стартувала четвертою-п’ятою, програючи сантиметрів п'ятнадцять конкурентам. Одна справа – лідирувати, зовсім інша – наздоганяти. Адже робота в цьому випадку перебудовується, починаєш робити зайві рухи, що ліквідувати відставання. Я розраховував на перше місце. В цілому ж, виступ на Євро був дуже гарним. Тим більше, що вона вперше вийшла на такий рівень. Тож оцінюю виступ на оцінку «5», але без плюса (посміхається).

- Ми розуміємо, що головний старт року – Олімпійські ігри, і вся підготовка планується саме до цих змагань…

- Так, дійсно, головний старт – Олімпіада, тому початково я не планував їхати на Євро, а поїхати в тренувальний центр в Сянках (Карпати) – зробити силову роботу, побігати і таке інше. Але, обговоривши це питання з Юрієм Володимировичем (Чебаном, головним тренером збірної України. – пресслужба) і Людою, все ж таки зробили вибір на користь Євро і, вважаю, правильний вибір. Заявилися у всі види програми, благо всі види розходилися за часом дуже добре. А чим більше стартів, тим краще для Люди. Це відмінний досвід для неї. Плюс на цих стартах вона ще більше пізнала своїх суперників.

- Яка робота планується в подальшому?

- Після Євро відправляємося в Сянки (бесіда проходила 7 червня. – пресслужба). День погуляємо, відпочиваємо. Далі побігаємо – треба убрати зайву вагу з ніг, а також займемося силовою підготовкою – після води вона впала майже до нуля. Далі збір в Обухові. Там спочатку покатаємо об’єми – в різних режимах, а потім розпочнемо роботу безпосередньо в двійці: ходитимемо різні за тривалістю відрізки, щоб скатати човен – спортсменки мають добре відчувати один одного. В заключній фазі: робота над стартом, розвитком максимальної швидкості, максимальної спеціальної сили – з використанням гальм, опору.

Далі – Олімпійські ігри, де вже підлаштовуватимемося під ті умови, в яких будуть спортсмени цих змаганнях, адже перші три дні на Іграх маємо бути в самоізоляції, в готелі. Тож треба бути підтримувати фізичну форму в цей період. 25 липня ми маємо прилетіти в Токіо, і тільки 28-го нас випустять на воду – у нас буде 4-5 днів до змагань.

Враховуючи, що я вже двічі був в Японії і розумію, в яких умовах ми перебуватимемо, зможу застосувати цей досвід з користю.

Пресслужба ФКУНовини Україна

24 липня 2021

Фінал командного чемпіонату України серед ДЮСШ та СДЮШОР. День третій

До вашої уваги програма і стартові протоколи 3-го дня командного чемпіонату України серед ДЮСШ та…
23 липня 2021

Фінал командного чемпіонату України серед ДЮСШ та СДЮШОР. День другий

До вашої уваги програма і стартові протоколи 2-го дня командного чемпіонату України серед ДЮСШ та…

Міжнародні новини

24 липня 2021

Токіо-2020. Українка Вікторія УС розпочинає боротьбу на Олімпійських іграх

Українська майстриня веслувального слалому Вікторія УС розпочне у неділю свій виступ на Олімпійських іграх-2020. Вона…
23 липня 2021

В Токіо відбулася церемонія відкриття ХХХІІ Олімпійських ігор-2020. Як це було (фото)

Сьогодні, 23 липня, у Токіо, відбулася церемонія відкриття літніх Олімпійських ігор 2020. До вашої уваги…