Вже в п’ятницю на веслувальному каналі в Дніпрі закипіть вода – учасники розпочнуть боротьбу за медалі Кубку України пам’яті Юлії Рябчинської, а байдарочниці визначать складі олімпійської збірної. Про підготовку бази до змагань розповідає директор ВСК «Дніпро», віцепрезидент ФКУ Микола БАРАНОВ (фото: 7 серпня 2020 року. Дніпро. Чемпіонат України серед молоді і юніорів)

ДИСТАНЦІЯ

- Так, в цьому сезоні у нас дуже ранній початок, навіть боялися, що льодова обстановка на Дніпрі завадить підготовці, але 20-го березня лід повністю зійшов, - відзначив Микола Миколайович. – Вода, звісно, ще холодна. Дистанція, в цілому, вже готова – ми вже відкрили сезон, провівши Кубок Дніпропетровської області. Під час змагань випробували всю техніку, яка буде задіяна і на Кубку України – рації, мегафони, катери. Проведена розгерметизація всього обладнання. Генеральна репетиція пройшла успішно.

Також на дистанції тренуються спортсмени збірної України, які на базі ВСК «Дніпро» готуються до сезону. Вже готова до роботи і стартова система.

Baranov 1- З якими труднощами прийшлося доводиться стикатися при розгерметизації?

- Ми провели ревізії водних доріжок, після чого прийшлося поміняти чотири з них. На стартовій системі травило повітря, прийшлося поміняти трубопровід. Також після зимового періоду були технічні проблеми з катерами, але вони вже вирішені.

- Розкажіть, будь ласка, пересічному читачу, що значить «поміняти доріжку»…

- Поміняти доріжку – це значить поміняти трос довжиною півтора кілометри (лінія, яка розділяє доріжки. – пресслужба). Трос з часом ржавіє і, коли почали ставити доріжку, вони почали рватися. Тож прийшлося міняти.

- Скільки часу займає ця доволі непроста робота?

- За сутки можна поставити три-чотири доріжки. У нас система вже відпрацьована. Є спеціальний пліт, який розкочує трос, є спеціалісти, які знають, як правильно встановлювати дистанцію. В цілому, на встановлення дистанції, яка включає чимало дрібної роботи, після зими знадобилося приблизно десять днів.

UkrCup baza 02

ПОГОДА

- Так рано - 9 квітня – вже давно не стартували. Вона, звісно, холодна, тож високих швидкостей чекати не приходиться, чи не так?

- Я б так не казав. Коли вода холодна, то швидкість не менше, ніж в теплій. Швидкість більшою мірою залежить від рівня підготовки спортсменів. Враховуючи, що збірна України довгий час «сидіть» на воді, то можна очікувати доволі непоганих швидкостей. Тим більше, що за місяць вже європейський відбір на Олімпійські ігри.

- Яка погода очікується під час Кубку України?

- За прогнозом в перший день очікується дощ, а в решту днів гарна погода – 12-13 градусів. Не жарко, звісно, тож хлопцям-тримачам, які працюватимуть на старті дистанції 1000 м, буде непросто, але вони будуть забезпечені теплим одягом та гарячим чаєм.

- Які зазвичай вітра дують в цей час на дистанції?

- В цей час зазвичай дме південний, для спортсменів це попутний вітер, але хвиль ніколи не буває, адже дистанція з обох сторін прикрита зеленими насадженнями, які цьому заважають.

UkrCup baza 02Пресслужба ФКУНовини Україна

21 квітня 2021

Федерація каное нагадує про обов’язкове тестування учасників чемпіонатів України на COVID-19

Федерація каное України нагадує про обов’язкове тестування на COVID-19 учасників чемпіонатів України серед юніорів та…
20 квітня 2021

Токіо-2020. Став відомий розклад гонок веслувальників збірної України на європейському олімпійському відборі

Сайт міжнародної федерації каное оприлюднив розклад європейської кваліфікації на Олімпійські ігри-2020, яка відбудеться в Сегеді…

Міжнародні новини

17 квітня 2021

Чемпіонат Європи з каноеспринту та параканое-2021 скасовано

Чемпіонат Європи з каное на байдарках і параканое в Дуйсбурзі, який був запланований на 3-6…
31 березня 2021

Токіо-2020. Олімпійські ліцензії збірної України: що маємо і які перспективи

Через 9 днів в Дніпрі стартує Кубок України пам’яті Юлії РЯБЧИНСЬКОЇ, який стане першим етапом…
25 березня 2021

Токіо-2020. Стартувала естафета олімпійського вогню. Як це було

В Японії стартувала естафета олімпійського вогню. Старт був даний у місті Фукусіма, а завершиться естафета…