У суботу, 20 березня, на п’ятисторонній зустрічі було прийняте рішення, що Олімпійські ігри-2020 відбудуться без глядачів.

П’ЯТИСТОРОННЯ ЗУСТРІЧ

На зустрічі були присутніми представники п'яти сторін – Міжнародного олімпійського комітету (МОК), Міжнародного паралімпійського комітету (МПК), Токійського столичного уряду (ТСУ), оргкомітету Токіо-2020 та уряду Японії) зустрілися практично.

СИТУАЦІЯ З COVID-19 В ЯПОНІЇ

Під час зустрічі МОК та МПК були проінформовані, як зазначено нижче, про рішення японської сторони не дозволяти в'їзд в Японію закордонним глядачам Олімпійських та Паралімпійських ігор Токіо-2020 через пануючу в світі пандемію COVID-19. Олімпійські та паралімпійські квитки, придбані закордонними мешканцями в Оргкомітеті Токіо-2020, будуть повернені.

З моменту вибору Токіо 2013 року господарем Олімпійських і Паралімпійських ігор усі п’ять сторін готувались до Ігор Токіо-2020 з метою вітати вітчизняних та закордонних глядачів, святкувати спортсменів та втілювати цінності олімпійських та Паралімпійські ігри.

Однак після перенесення Ігор через пандемію COVID-19, Японська координаційна нарада з питань протидії COVID-19 на Олімпійських та Паралімпійських іграх Токіо-2020 у грудні 2020 року опублікувала проміжне резюме, яке включало таку заяву про зарубіжних глядачів: «Рішення про прийняття закордонних глядачів буде прийнято до весни 2021 року, беручи до уваги ситуацію з COVID-19 в Японії та за кордоном, діючі на той час імміграційні правила та будь-які переважні обмеження на відвідування спортивних подій».

П'ять сторін домовились 3 березня, що остаточне рішення буде оголошено до кінця березня.

ПРИЧИНИ РІШЕННЯ

В даний час ситуація з COVID-19 в Японії та багатьох інших країнах світу все ще залишається дуже складною, і з'явився ряд різновидів, хоча міжнародні поїздки залишаються суворо обмеженими у всьому світі. Виходячи з нинішньої ситуації пандемії, малоймовірно, що в'їзд до Японії буде гарантований цього літа для закордонних людей. Для того, щоб надати зрозумілість власникам квитків, що проживають за кордоном, і дати їм можливість скорегувати свої плани подорожей на цьому етапі, сторони з японської сторони дійшли висновку, що вони не зможуть в'їхати до Японії під час Олімпійських ігор та Паралімпійські ігри. Цей висновок надалі сприятиме забезпеченню безпечних Ігор для всіх учасників та японської громадськості.

Відповідно до їхнього принципу безпеки в першу чергу для всіх учасників та з поваги до всіх сторін з японської сторони, МОК та МПК оголосили на сьогоднішній зустрічі, що повністю поважають та приймають цей висновок.

За цих обставин власники квитків з-за кордону незабаром будуть проінформовані про механізм повернення коштів.

Акредитовані учасники Ігор, які приїдуть в Японію цього літа, будуть і надалі зобов'язані дотримуватися Посібників з Tokyo 2020 для своїх зацікавлених груп. Друга версія вийде до кінця квітня.

Ми продовжуватимемо робити все можливе для забезпечення безпечних і безпечних Ігор, сподіваючись, що Олімпійські та Паралімпійські ігри Токіо 2020 стануть світлом надії для людей у ​​всьому світі.

КОМЕНТАР

Сейко ХАШИМОТО, президент Токіо-2020:

- Багато в чому Ігри Токіо-2020 будуть абсолютно відрізнятися від будь-яких попередніх Ігор. Однак суть Ігор залишатиметься незмінною, оскільки спортсмени дають максимум зусиль та надихають світ трансцендентними виступами. В даний час ми працюємо над конкретними планами щодо віддаленої спільної підтримки з усього світу та сприяння об’єднанню людей способами, що відповідають сучасним нам часам. Навіть якщо ви більше не зможете приїхати до Японії цього літа, ми дуже сподіваємось, що ви продовжуватимете підтримувати Ігри Токіо-2020.

Пресслужба ФКУ за матеріалами tokyo2020.orgНовини Україна

24 травня 2024

Каноїсти вперше без Олімпіади. Олександр МАКСИМЧУК: «Зрозуміло, що без помилок в підготовці не обійшлося»

Завершуємо серію матеріалів на тему «Каноїсти без Олімпіади». Ситуацію вже проаналізували досвідчений тренер-олімпієць Олександр КОЛИБЕЛЬНИКОВ,…
23 травня 2024

Каноїсти вперше без Олімпіади. Олександр КОЛИБЕЛЬНІКОВ: «Тренерам необхідно планувати роботу з урахуванням результатів світових лідерів»

Вперше за пострадянський період українські каноїсти не виступатимуть на Олімпійських іграх. Проект «Веслування України» спробував…

Міжнародні новини

03 липня 2024

Веслувальники збірної України завоювали 11 медалей на чемпіонаті Європи

Веслувальники збірної України завоювали 11 медалей на чемпіонаті Європи серед юніорів і молоді, який проходив…
18 червня 2024

Українські веслувальники завоювали 2 медалі на чемпіонаті Європи. Це не найгірший результат в історії

Українські веслувальники завоювали 2 медалі (1 золоту, 1 срібну) на чемпіонаті Європи з каноеспринту, який…
12 червня 2024

Став відомий склад збірної України з веслування на чемпіонаті Європи

22 українських веслувальники візьмуть участь в чемпіонаті Європи, який триває в Сегеді. Змагання з каноеспринту…