Продовжуємо серію інтерв’ю з провідними веслувальниками країни напередодні головного національного старту року – особистого чемпіонату України пам’яті Вячеслава СОРОКІНА. В рубриці «Перед стартом» - бронзовий призер Олімпійських ігор-2016 Тарас МІЩУК, який разом з Дмитром ЯНЧУКОМ націлений повернути звання чемпіонів України в олімпійскому виді.

- Тарасе, розкажіть, чому приділялася увага на заключному етапі підготовки?

- На останньому етапі ми відпрацьовували дистанції – 500 та 1000 м. На початку підготовки до чемпіонату України наш тренер Микола Мацапура подивився, в якій ми формі знаходимося, а потім дав відповідну роботу, адже майже три місяці ми знаходилося на карантині – працювали тільки індивідуально і, звісно, знаходилися не в тій формі, що хотілося - і нам з Дмитром, і Миколі Івановичу. Відрізок фінішної підготовки пройшов нормально, відбулися контрольні заїзди. Начебто готові до чемпіонату України. Незабаром перевіримо, вже на дніпровській воді.

- Відбір в збірну України будете проводиться за підсумком виступу в одиночці. Як відчуваєте себе на олімпійській «тисячі»?

- В одиночці добре себе почуваємо – і на «тисячі», і на дистанції 500 м, і в спринті, але основна увага, як і всі попередні роки, приділятиметься виступу в «двійці» на дистанції 1000 м.

РІК 2019-й

- Поговоримо трохи про минулий рік. В 2019-му вашій двійці з Дмитром Янчуком не вдалося відібратися на головні старти року. З чим пов’язуєте такий виступ?

- Складно сказати. Готувалися, як завжди, щоб перемогти на національному відборі та потрапити на головні міжнародні старти. Але дуже сильно в минулому році виглядала двійка Вандюк/ Рибачок, котра, як відомо, посіла друге на Європейських іграх, а це дуже високий результат. На чемпіонаті України ми також непоганий результат показали, але все ж таки поступилися опонентам (3.37,87 проти 3.36,21. – пресслужба). Можливо, треба більше уваги приділяти «двійці», більше ії катати. Це вже треба з тренером обговорювати.

Наприклад, на минулорічному Кубку України ми з Дімою добре виступили в «одиночці» - він виграв, я був другим, але в екіпажі щось не склалося. Можливо, я не досить чітко потрапляю в гребок з напарником. Розбиралися з цим питанням під час підготовки, на чемпіонаті України побачимо, як це в нас вийшло.

Виступ в минулому році став для мене додатковою мотивацією для більш кращою підготовки на цей рік.

Mischuk 02

Кубок України-2019. Бронзові призери Олімпійських ігор-2016 Дмитро ЯНЧУК та Тарас МІЩУК націлені перевернути ситуацію, якак склалася в минулому році

- Після завоювання бронзових медалей Олімпійських ігор ви з Дмитром ніяк не вийдете на світовий рівень саме на «тисячі». Можливо, мотивації не вистачає після успіху в Ріо?

- Ні, не можу так сказати. Мотивація у нас завжди є, тим більше у нас є гідні конкуренти в України, а це підхльостує в роботі. Ми з Дімою завжди мотивовані на перемогу. На Олімпійських іграх ми були третіми, а хочемо бути олімпійськими чемпіонами, тож мотивація не втрачена. Ніхто не хоче бути третім, всі хочуть бути першим. Тож з такою мотивацією ми і продовжуємо виступати.

ПЕРЕДСЕЗОННА ПІДГОТОВКА

- Тарасе, розкажіть як попрацювали в період передсезонної підготовки?

- Підготовка нинішнього року трохи відрізнялася від минулорічної – ми робили більші об’єми, ніж тоді, більше відпрацьовували дистанцію 1000 м. Хотіли вже перевірити себе на Кубку України, який планувався в квітні, але не судилося.

Italy 13 009

Тарас МІЩУК та Дмитро ЯНЧУК на зборі в Італії

- Можете порівняти вашу форму у березні, десь за місяць до Кубку України, з нинішньою?

- Міг би більш об’єктивно порівняти, якщо б Кубок України тоді відбувся. Напевно ми зараз краще, ніж тоді, готові на короткій дистанції, адже на даному етапі ми стали поєднувати довгу та коротку роботи.

- Минулого тижня вам виповнилося 25 років. Як привітала вас команда на зборі? Як відчуваєте себе, які плани ставите на майбутнє?

- Чесно кажучи, не відчуваю себе на двадцять п’ять, десь на двадцять один, мабуть. Це вік, на який, я впевнений, буду відчувати себе все життя. Відсвяткували день народження на нашому невеличкому зборі – посмажили шашличку. Взагалі, це звична справа, коли на свій день народження я знаходжуся на зборі, чи на змаганнях.

ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ-2020

- Давайте детальніше поговоримо про чемпіонат України, який стартує вже за кілька днів. У змаганнях каное-двійок дебютує екіпаж Юрій Вандюк/ Павло Алтухов. Яким вам бачиться протистояння з цим новоствореним дуетом?

- Буде цікаво позмагатися та побачити, як буде працювати на дистанції ця двійка. Павло Алтухов – сильний одиночник, але робота в «двійці» - це робота іншого плану, тут ти маєш підлаштовуватися під напарника, виконувати свою роботу – рульового. Буде цікаво, наскільки Паша зможе це зробити.

- З цілями двійки все зрозуміло – завжди максимальні. Що скажете про цілі в одиночці? Наскільки принципово буде заїхати в «призи», чи перемогти в одиночці, де Україна в наступному році ще боротиметься за олімпійську ліцензію?

- Так, дійсно перемогти в такій компанії було б здорово, адже підбирається дуже сильна компанія. Та й просто дуже цікаво перевірити свою готовність в такій конкурентній боротьбі.

- Які, взагалі, цілі на цей рік?

- Поки що всі думки про чемпіонат України – не можемо вже дочекатися його початку, щоб вийти на дніпровську воду. Націлююся, звісно, на максимальний результат у всіх видах програми, де буду виступати. Дуже сподіваюсь, що чемпіонат України не стане єдиним стартом цього року, а відбудеться ще і чемпіонат Європи, на який ми, звісно, розраховуємо потрапити.

Пресслужба ФКУНовини Україна

11 березня 2022

До уваги юних веслувальників та їхніх батьків! Закордонні збори!

В дні, коли в Україні йде війна, юні веслувальники лишені можливості тренуватися. У зв’язку з…
02 січня 2022

Веслувальна династія Трунових може увійти до української книги рекордів

Заслужений майстер України Ігор ТРУНОВ - уродженець Кам'янського, який виступає за Одеську область (Южне), отримав…
22 грудня 2021

Збірна України з веслування на байдарках і каное визнана кращою командою країни 2021 року

За версію Асоціації спортивних журналістів України збірна України з веслування на байдарках і каное, визнана…

Міжнародні новини

25 травня 2022

На етапі Кубку світу в Познані виступатимуть 29 українських спортсменів

29 українських спортсменів виступатимуть на етапі Кубку світу, який відбудеться в Познані 26-29 травня: 22–…
23 травня 2022

Веслувальники збірної України завоювали 6 медалей етапі Кубку світу в Рачіце

Веслувальники збірної України завоювали 6 медалей (3 золоті, 2 срібні, 1 бронзову) на етапі Кубку…