Українські байдарочники, які посіли 4-е місце на Олімпійських іграх, жорстко розкритикували національної федерації перед Олімпійськими іграми. Це відбулося під час прессконференції в українському домі Volia Space в Парижі.
ПРО ЗІРВАНУ ПІДГОТОВКУ ДО ОЛІМПІЙСЬКИХ ІГОР
Ігор ТРУНОВ, чемпіон світу 2021 року, учасник Олімпійських ігор-2024 (4-е місце):
- Взагалі у нас по плану була фінальна підготовка у місті Валч, що в Польщі, але в останній момент Федерація каное України зробила такий жест, що польська федерація відмінила нам збір, з невідомих нам причин. Але фінальна підготовка трохи зірвалась.
ПРО ВІДСУТНІСТЬ ПЕРСОНАЛУ НА ОЛІМПІАДІ
Іван СЕМИКІН, чемпіон світу 2021 року, учасник Олімпійських ігор-2024 (4-е місце):
- У нас було дві години від півфіналу до фіналу. І тут вже дуже відіграє роль, хто найкраще відновиться, хто технологічніше підійде до відновлення, кому допоможуть правильно відновитись.
І в цьому ми точно не є лідерами. Ту відмінність, яку я побачив, це наявність людей, персоналу, який допомагає спортсменам після дистанції. Оскільки ми маємо дуже зжати час на відновлення.
Ми виходимо з заїзду, у нас зважування човна, потім треба дістатись до елінгу і зробити, можливо, якийсь масаж, тому що м’язи просто повністю «залиті» [молочною кислотою]. Руки не працюють в цей момент.
Те, що я побачив, це як до австралійців, то до іспанців підбігло п'ять людей. Одразу забрали човен, надягли на них холодні жилети в гарячу погоду. А ми стоїмо, чекаємо, поки наш човен винесуть назад, переганяємо його самі, самотужки. Своїми руками.
А потім приходимо до елінгу: «Ну що, хлопці, давайте там один одного розімнемо. А у людей інші працівники команди носять човен, дають жилети, роблять масаж, відновлюють. Суперники просто підходять до цього більш професійно.
Я не хочу, щоб це виглядало як виправдання. Ми робимо дійсно все, що залежить від нас. Ми бачимо, що можемо зробити, ми можемо допомогти один одному. І ми один одному і допомагаємо.
- Скільки у вас всього в команді персоналу, який з вами працював на Олімпійських іграх?
- Ноль. Ноль людей. Жодного представника персоналу не було акредитовано на Олімпійські ігри. Я дивився на лідерів, і ми повинні завжди орієнтуватись на лідерів, і я не бачив нікого, хто не мав би хоча б одної-двох людей з обслуговуючого персоналу.
- Ви розповідали про те, що жодного представника персоналу не було акредитовано на Олімпіаді-2024. Я правильно розумію, вони є у федерації, але вони не приїхали сюди? Чи їх взагалі, як служби підтримки вашої, взагалі не існує у нас в спорті?
Ігор ТРУНОВ:
- Вони є, але їх сюди не привезли. Це дуже багато пояснює про нашу федерацію.
У нас є на ставці масажисти, але їх сюди не привезли. Ось мої масажисти, і я їх (Ігор вказує на своїх напарників по екіпажу байдарки-четвірки. Тут, на Олімпійських іграх.
У нас немає медперсоналу.
Тому, як казав Іван, все потрібно брати в свої руки, чи щось міняти у цьому підході.
РОЛЬ ФЕДЕРАЦІЇ - НУЛЬОВА
Іван СЕМИКІН:
- Чи знали ми про це заздалегідь? Так, ми про це знали.
Чи підіймалось це питання? Так, воно підіймалось.
Я не берусь відповідати на питання, хто за це відповідальний. Але я точно знаю, що є організація, яка має опікуватися спортсменами. Це – Федерація каное України.
І якщо заздалегідь вбачалась така ситуація проблемна з персоналом, то, я вважаю, що федерація мала вносити якийсь вплив на цю ситуацію. Або з НОК України, або самотужки.
- Ви доносили це завчасно до змагань про те, що персонал не має акредитації?
- Звісно, це все доносилось. Тим паче, що це наша команда, це одна сім'я, це один котел, де всі один одного знають, всі про одного все знають і розуміють, хто може бути корисним, хто не може бути корисним, хто зараз буде найціннішим і хто більше всього допоможе. Ми мали дуже багато підтримки, але одного пазлу все ж таки нам не вистачало.
І ми будемо над цим теж працювати. Тобто ми мали підтримку від нашого міністерства спорту, нам проводили збори, нам закупали інвентар, ми мали все, що могли мати і все, що повинні були мати. Наші близькі, наші друзі нас підтримували, допомагали нам навіть у підготовці до Олімпійських ігор.
Але ось цей пазлик, якого не вистачає, це наша така болісна точка, це федерація каное України. Вона зараз як апендикс в організмі. Вона є, але функції ніякої не несе.
ФЕДЕРАЦІЮ МАЄ ОЧОЛИТИ ГІДНА ЛЮДИНА
- Ми навчилися брати все в свої руки, і тут ми теж маємо взяти все в свої руки, взяти весь організаційний процес і спрямувати сили на те, щоб змінити це.
Ми маємо дійсно непогану комунікацію з профільним міністерством і з НОК України, і я думаю, що ми будемо виносити це питання, ми достукаємося.
Ви має рацію, що питати будуть дійсно з нас, і дійсно з когось ще, тому що на дистанції були ми.
І вся підготовка і відповідальність за цей результат лежить на нас, це правда. І відповідальність за те, що буде в майбутньому, лежить теж на нас. Тому я думаю, що ми будемо максимально намагатись комунікувати з приводу цього питання.
Кожні чотири роки після олімпійського циклу у федераціях проводяться перевибори.
Тому ми сподіваємось, що ми зможемо зрушити цей процес, і нашу федерацію очолить дійсно гідна людина (з листопада 2021-го року Федерацію каное України очолює директор ДЮСШ «Добротвір» Ігор Слівінський. – «Веслування України»).
10 серпня 2024. Париж. Український дім Volia Space.
Фрагмент пресконференції українських веслувальників
Влад ЄФІМОВ, проєкт «Веслування України»