Веслування може втратити 12 квот на Олімпійських іграх-2024. Про це МОК повідомив міжнародну федерації каное (ICF).

ВИМОГИ МОК

«Не є секретом, що Олімпійські ігри забезпечують значну частину фінансування, яке дозволяє нам підтримувати каное по всьому світу. Без Олімпіади ми б намагалися зберегти рівень конкуренції, розвитку та підтримки, який ми надаємо зараз», - йдеться в матеріалі сайту ICF.

Також не секрет, що Олімпійські ігри розвиваються. МОК налаштований запровадити нові інноваційні види спорту, оскільки прагне залучити молодшу аудиторію. Міжнародним федераціям було дано зрозуміти, що їм потрібно прийняти зміни та запропонувати нові способи залучення фанів.

Якщо сказати прямо: «Будеш стояти на місці – помреш». Не буде майбутнього в олімпійській програмі для видів спорту, які не можуть і не будуть розвиватися. Ми (веслування) втратили квоти на 2024 рік, і ми хочемо зробити все можливе, щоб переконатися, що ми націлені на майбутні Ігри.

МОК також чітко заявив, що хоче отримати більшу користь від олімпійських майданчиків, але не хоче додавати додаткові квоти для спортсменів до олімпійської програми.

КАНОЕСПРИНТ

Рада ICF несе відповідальність за захист майбутнього всіх наших дисциплін каное. Справа в тому, що участь у Олімпійських іграх є невід’ємною частиною нашого довгострокового виживання. З огляду на це, ми маємо зробити все можливе, щоб довести свою цінність для Олімпійських ігор.

Наразі ми маємо честь мати дві дисципліни за олімпійською програмою – каноеспринт і каноеслалом. Ми докладали всіх зусиль, щоб вийти на цей етап, і це дає нам чудову можливість просувати спринт та слалом серед світової аудиторії та закріпити наше значення для олімпійської родини.

Якщо ми зможемо продовжувати демонструвати олімпійський рух, показати, що є активним та інноваційним видом спорту, про який ми всі знаємо, каное буде в майбутніх олімпійській програмі. Ми віримо, що введення екстремального слалому буде сильно підтримувати нашу справу.

Ми експериментували зі змішаними K2 та C2, з перегонами на 5000 метрів з перебіжками та із захоплюючим новим форматом Суперкубка. Це все повинно бути частиною обговорення щодо можливого майбутнього включення до Олімпіади.

Існує старе прислів'я, згідно з яким ви завжди повинні кроїти тканину відповідно до пальто. Олімпійський рух подав нам набір керівних принципів, і ми самі вирішуємо, як реагувати.

Ми прийняли рішення, яке, як ми сподіваємось, буде відповідати довготривалим інтересам каное, і ми дякуємо всім вам за розуміння.

ЕКСТРЕМАЛЬНИЙ СЛАЛОМ?

Цього тижня рада Міжнародної федерації каное розглянула низку варіантів, неймовірно важливих для майбутнього спорту у всьому світі.

Останніми роками ми просуваємо екстремальний слалом на каное, захоплюючий формат прямого слалому, який виявився популярним серед спортсменів та вболівальників і може забезпечити доступ спортсменів з інших видів спорту.

Екстремальний слалом ідеально вписується в список бажань МОК на майбутні Ігри. У нас є новий вид спорту, інноваційний, який чудово виглядає на телебаченні та може продовжити використання місця проведення олімпійського слалому щонайменше на два дні.

Нашим планом було висунути екстремальний слалом для організаторів МОК та Парижу-2024 як додаткову подію, яка не вимагає додаткових квот для спортсменів. Кожен спортсмен з каное-слалому мав право брати участь в екстремальних змаганнях.

На жаль, цього місяця цей план зазнав краху, коли нам повідомили, що додаткові медалі не будуть доступні в Парижі 2024. Це залишило нам рішення, яке стояло перед нами цього тижня - відмовитися від поштовху до екстремального слалому або перенести дві медалі зі спринту на новий вид спорту.

Пресслужба ФКУ за матеріалами сайту ICFНовини Україна

21 квітня 2021

Федерація каное нагадує про обов’язкове тестування учасників чемпіонатів України на COVID-19

Федерація каное України нагадує про обов’язкове тестування на COVID-19 учасників чемпіонатів України серед юніорів та…
20 квітня 2021

Токіо-2020. Став відомий розклад гонок веслувальників збірної України на європейському олімпійському відборі

Сайт міжнародної федерації каное оприлюднив розклад європейської кваліфікації на Олімпійські ігри-2020, яка відбудеться в Сегеді…

Міжнародні новини

17 квітня 2021

Чемпіонат Європи з каноеспринту та параканое-2021 скасовано

Чемпіонат Європи з каное на байдарках і параканое в Дуйсбурзі, який був запланований на 3-6…
31 березня 2021

Токіо-2020. Олімпійські ліцензії збірної України: що маємо і які перспективи

Через 9 днів в Дніпрі стартує Кубок України пам’яті Юлії РЯБЧИНСЬКОЇ, який стане першим етапом…
25 березня 2021

Токіо-2020. Стартувала естафета олімпійського вогню. Як це було

В Японії стартувала естафета олімпійського вогню. Старт був даний у місті Фукусіма, а завершиться естафета…