Головний тренер збірної України Юрій ЧЕБАН в інтерв’ю «Фактам» підбив підсумки олімпійської підготовки та розповів про цілі на Іграх-2020.

ПІДГОТОВКА

– Ми готувалися на найсучаснішій базі, яка сьогодні є в Україні, - відзначив Юрій Володимирович. - Тут є все для спортсменів – від тренажерного залу та якісного харчування до відмінної акваторії з виходом у Дніпро.

– Чи були якісь проблеми із підготовкою?

– Не було ніяких проблем, держава, міністерство молоді та спорту і сам міністр Вадим Гутцайт створили всі умови, щоб ми думали лише про якісну підготовку. У нас було рекордне фінансування, чудове екіпірування, ми забезпечені всім.

– Ви ділитеся своїм олімпійським досвідом? Як надихаєте своїх підопічних?

– У нас всі досвідчені спортсмени, я можу лише щось підказувати. Деякі вже пройшли Ріо, знають, що таке Олімпіада. Молодим, звісно, передаю власний досвід.

Але прошу не забувати, що це – мій досвід, мої почуття і переживання. Вони повинні пройти цей шлях крок за кроком самі. Я даю лише напрямок. Додатковий стимул – олімпійська медаль.

Це – символ перемоги, символ копіткої роботи, в яку вклали сили десятки людей. Я хочу, щоб у спортсмена перед очима була кінцева ціль – олімпійська медаль. Вона варта того, щоб працювати через не можу.

– З Японією у нас велика різниця в часі. Чи не вплине це на форму спортсменів?

– Ми знали, що наша акліматизація в Японії фактично зірветься, тому були готові до цього. Ми отримали рекомендації лікарів, як перейти на інший часовий пояс максимально комфортно. Для цього ми почали раніше прокидатися, з п’ятої ранку всі на ногах. Ми спробуємо компенсувати ті дні, які мали б провести в Японії. Якби не коронавірус – ми б вже були там.

ОЛІМПІЙСЬКІ ЦІЛІ

– Цього року у нас доволі велика команда. До Японії їдуть 10 веслувальників, причому більшість – дівчата. На кого найбільше розраховуєте?

– Так, у нас додався жіночий вид – каное, який вперше буде представлений на Олімпійських іграх. У нас додатково з’явилося дві квоти. Дівчата у нас завжди були сильніші. І в Ріо вони були більшим складом.

Але у нас орієнтир не на кількість ліцензій, а на якість відливу медалей. Якщо ми реалізуємо хоча б 30% ліцензій – це буде хороший, навіть відмінний результат.

– Яке завдання стоїть перед веслувальниками?

– Про завдання говорити важко. Тут потрібно мислити стратегічно, правильно розподіляти сили на дистанції. Але це більше питання тренерів.

Для спортсменів головне максимально реалізувати свої можливості, жодної краплі сил не залишати на завтра – все віддати на дистанції, всього себе.

Пресслужба ФКУ за матеріалами fakty.com.ua



Новини Україна

24 травня 2024

Каноїсти вперше без Олімпіади. Олександр МАКСИМЧУК: «Зрозуміло, що без помилок в підготовці не обійшлося»

Завершуємо серію матеріалів на тему «Каноїсти без Олімпіади». Ситуацію вже проаналізували досвідчений тренер-олімпієць Олександр КОЛИБЕЛЬНИКОВ,…
23 травня 2024

Каноїсти вперше без Олімпіади. Олександр КОЛИБЕЛЬНІКОВ: «Тренерам необхідно планувати роботу з урахуванням результатів світових лідерів»

Вперше за пострадянський період українські каноїсти не виступатимуть на Олімпійських іграх. Проект «Веслування України» спробував…

Міжнародні новини

03 липня 2024

Веслувальники збірної України завоювали 11 медалей на чемпіонаті Європи

Веслувальники збірної України завоювали 11 медалей на чемпіонаті Європи серед юніорів і молоді, який проходив…
18 червня 2024

Українські веслувальники завоювали 2 медалі на чемпіонаті Європи. Це не найгірший результат в історії

Українські веслувальники завоювали 2 медалі (1 золоту, 1 срібну) на чемпіонаті Європи з каноеспринту, який…
12 червня 2024

Став відомий склад збірної України з веслування на чемпіонаті Європи

22 українських веслувальники візьмуть участь в чемпіонаті Європи, який триває в Сегеді. Змагання з каноеспринту…