Луцька байдарочниця Марія ПОВХ дала інтерв’ю пресслужбі ФКУ за підсумками відбору в олімпійську збірну. Нагадаємо, що за сумою виступів на двох дистанціях вона показала перший результат і відібралася на свої другі Ігри в кар’єрі.

- По-перше, була дуже рада, що мені вдалося за короткий проміжок часу відновитися після коронавірусу та підготуватися до цих дуже важливих змагань, - розповіла Марія на початку бесіди. - У мене було лише два-три тижні перед Кубком України, коли я могла нормально тренуватися. До цього це не вдавалося робити повною мірою: була і фізична втома, і емоційно було непросто. Але з Божою допомогою гарно відновилася та гарно виступила.

Була дуже задоволена своїм виступом в спринті – стала другою, як і на чемпіонаті України, хоча спеціально до нього не готувалася. Відбір був за часом, як ви знаєте. Дуже цікавий такий, але ми налаштувалися та постаралися виконати задачу потрапляння в п’ятірку кращих за підсумком двох дистанцій.

- Після впевненої перемоги на дистанції 500 м, де ви випередили найближчого переслідувача в особі Анастасії Тодорової майже на три секунди, напевно тільки випадковість могла завадити вам потрапити на Ігри в Токіо…

- Так, після фінішу п’ятисотки було невеличке полегшення на душі, але на психологічному настрої це не позначилося, адже у плані відбору ще нічого не було вирішено. Тож я добре налаштувалася на спринт: спочатку потрапити у фінал, а там вже зробити все, що від мене залежить. Все вдалося як найкраще.

- Тепер – друга для вас Олімпіада, де ви у складі четвірки були четвертими. На що націлюєтесь?

- Так, Олімпіада в Ріо – це вже історія, і цю сторінку вже треба перегорнути. Звичайно, є осад від того, що ми посіли лише четверте місце. Зараз нова ціль – п’єдестал Токіо-2020. Головне – не повторити помилок і рухатися до цілі з гарним налаштуванням. Важливо, звісно, скласти найсильніші екіпажі. Вважаю, що ми можемо показати високий результат. Все залежить від нас, від нашого настрою, від нашої зібраності. Треба налаштуватися на позитив. Просто потрапити в фінал для нас нецікаво, треба мріяти про медалі. І працювати за для цього! Звісно, треба вірити в свої сили, вірити в те, що ми можемо. І тоді все вийде.

- Чи готові виступати в двох видах? В цьому олімпійському циклі ви успішно виступали на чемпіонаті світу в парі з Людмилою Кукліновською – тричі поспіль були у фіналі в олімпійській байдарці-двійці…

- Так, я готова виступати в двох видах. В яких екіпажах, це з’ясовуватиметься вже під час підготовки. Напевно, пробуватимуться різні варіанти. Вважаю, що з п’яти дівчат, які відібралися на Олімпійські ігри, може вийти і гарна двійка, і гарна четвірка.

Пресслужба ФКУНовини Україна

24 травня 2024

Каноїсти вперше без Олімпіади. Олександр МАКСИМЧУК: «Зрозуміло, що без помилок в підготовці не обійшлося»

Завершуємо серію матеріалів на тему «Каноїсти без Олімпіади». Ситуацію вже проаналізували досвідчений тренер-олімпієць Олександр КОЛИБЕЛЬНИКОВ,…
23 травня 2024

Каноїсти вперше без Олімпіади. Олександр КОЛИБЕЛЬНІКОВ: «Тренерам необхідно планувати роботу з урахуванням результатів світових лідерів»

Вперше за пострадянський період українські каноїсти не виступатимуть на Олімпійських іграх. Проект «Веслування України» спробував…

Міжнародні новини

03 липня 2024

Веслувальники збірної України завоювали 11 медалей на чемпіонаті Європи

Веслувальники збірної України завоювали 11 медалей на чемпіонаті Європи серед юніорів і молоді, який проходив…
18 червня 2024

Українські веслувальники завоювали 2 медалі на чемпіонаті Європи. Це не найгірший результат в історії

Українські веслувальники завоювали 2 медалі (1 золоту, 1 срібну) на чемпіонаті Європи з каноеспринту, який…
12 червня 2024

Став відомий склад збірної України з веслування на чемпіонаті Європи

22 українських веслувальники візьмуть участь в чемпіонаті Європи, який триває в Сегеді. Змагання з каноеспринту…