Луцька байдарочниця Марія ПОВХ дала інтерв’ю пресслужбі ФКУ за підсумками відбору в олімпійську збірну. Нагадаємо, що за сумою виступів на двох дистанціях вона показала перший результат і відібралася на свої другі Ігри в кар’єрі.

- По-перше, була дуже рада, що мені вдалося за короткий проміжок часу відновитися після коронавірусу та підготуватися до цих дуже важливих змагань, - розповіла Марія на початку бесіди. - У мене було лише два-три тижні перед Кубком України, коли я могла нормально тренуватися. До цього це не вдавалося робити повною мірою: була і фізична втома, і емоційно було непросто. Але з Божою допомогою гарно відновилася та гарно виступила.

Була дуже задоволена своїм виступом в спринті – стала другою, як і на чемпіонаті України, хоча спеціально до нього не готувалася. Відбір був за часом, як ви знаєте. Дуже цікавий такий, але ми налаштувалися та постаралися виконати задачу потрапляння в п’ятірку кращих за підсумком двох дистанцій.

- Після впевненої перемоги на дистанції 500 м, де ви випередили найближчого переслідувача в особі Анастасії Тодорової майже на три секунди, напевно тільки випадковість могла завадити вам потрапити на Ігри в Токіо…

- Так, після фінішу п’ятисотки було невеличке полегшення на душі, але на психологічному настрої це не позначилося, адже у плані відбору ще нічого не було вирішено. Тож я добре налаштувалася на спринт: спочатку потрапити у фінал, а там вже зробити все, що від мене залежить. Все вдалося як найкраще.

- Тепер – друга для вас Олімпіада, де ви у складі четвірки були четвертими. На що націлюєтесь?

- Так, Олімпіада в Ріо – це вже історія, і цю сторінку вже треба перегорнути. Звичайно, є осад від того, що ми посіли лише четверте місце. Зараз нова ціль – п’єдестал Токіо-2020. Головне – не повторити помилок і рухатися до цілі з гарним налаштуванням. Важливо, звісно, скласти найсильніші екіпажі. Вважаю, що ми можемо показати високий результат. Все залежить від нас, від нашого настрою, від нашої зібраності. Треба налаштуватися на позитив. Просто потрапити в фінал для нас нецікаво, треба мріяти про медалі. І працювати за для цього! Звісно, треба вірити в свої сили, вірити в те, що ми можемо. І тоді все вийде.

- Чи готові виступати в двох видах? В цьому олімпійському циклі ви успішно виступали на чемпіонаті світу в парі з Людмилою Кукліновською – тричі поспіль були у фіналі в олімпійській байдарці-двійці…

- Так, я готова виступати в двох видах. В яких екіпажах, це з’ясовуватиметься вже під час підготовки. Напевно, пробуватимуться різні варіанти. Вважаю, що з п’яти дівчат, які відібралися на Олімпійські ігри, може вийти і гарна двійка, і гарна четвірка.

Пресслужба ФКУНовини Україна

12 вересня 2022

В Умані завершився чемпіонат України з веслування. Повні результати

В Умані завершився чемпіонат України з веслування, який проходив з 9 по 12 вересня.
11 вересня 2022

На чемпіонаті України відбувся флешмоб «Пам’яті Вячеслава Сорокіна»

В третій день чемпіонату України, який відбувається в Умані, веслувальники взяли участь у своєрідному флешмобі…
10 вересня 2022

В Умані пройшла найяскравіша гонка чемпіонату України з веслування

В другий день чемпіонату України, який відбувається в Умані, учасники визначили переможців на дистанції 500…

Міжнародні новини

29 вересня 2022

Став відомий розклад заїздів збірної України на чемпіонаті світу з марафону

Українські веслувальники стартують в 11-ти видах на чемпіонаті світу з марафону, який відбудеться в португальському…
28 вересня 2022

Напередодні чемпіонат світу в Португалії. Історія веслувального марафону

В четвер, в португальському містечку Понте-де-Ліма стартує чемпіонат світу з марафону за участю збірної України.…
27 вересня 2022

Став відомий склад збірної України на чемпіонаті світу з марафону

9 українських веслувальників візьмуть участь в чемпіонаті світу з марафону, який відбудеться в португальському Понте-де-Ліма…