Українські каноїстки анастасія РИБАЧОК І Людмила ЛУЗАН, які впевнено, вигравши свої заїзди, вирішили задачу виходу у півфінал Олімпійських ігор в спринті, прокоментували гонки і ситуацію, яка склалася з човном.
Анастасія РИБАЧОК
Першою свій півфінал провела Анастасія і першою ж, звісно, пройшла в мікст-зону:
- Класна гонка. В першому заїзді виступали на одному човні, зараз на іншому. Наскільки це важко було пристосуватися?
- Якщо чесно, для мене немає різниці, який човен. Тому що модель одна та сама, розмір той самий, та й вага теж. Для мене нічого складного немає. Вийти на воду 20 хвилин до старту, постартувати трошки, прокататися і питання вирішено.
- Наскільки ця ситуація з човном на тебе вплинула, можливо, психологічно? (нагадаємо, що напередодні змагань організатори змусили спортсменку заклеїти останні дві букви надпису «I`m Ukrainian» на ії човні, побачивши в цьому пропаганду, а потім й, взагалі, не допустили цей човен зі змагань. – «Веслування України»).
- Якщо чесно, то взагалі зовсім не хотіла виходити навіть на воду, тому що я приїхала, мені взагалі заборонено на моєму човні, навіть замальованому, виходити. І була така ситуація, що якби у Люди не було другого човна, мені б дали якийсь «тисячний файтер» (модель човна. – «Веслування України»), зовсім інший човен, і була б більша проблема. Тому я влаштовувалася на те, що я вийду просто і приїду в свої сили, покажу, або заслуговую на фінал, або не заслуговую.
- Як оцінюєте свою готовність взагалі на цей час, як відчуваєте воду?
- Про це не думаю. Просто виходила, щоб показати свій максимум. Я вийшла зробити свою роботу.
В мене є чоловік, в мене тренер на трибунах, який просто в голос підтримують мене.. Моя дитина за мною стежить, дивиться по телевізору. Мене це дуже мотивує.
Я постаралася показати все, на що здатна.
Людмила ЛУЗАН
За 20 хвилин на воду вийшла Людмила ЛУЗАН і теж виграла свій заїзд. Кілька питань для читачів «Веслування України»
- Враження від перших гонок хороші. Щоправда, не все вдалося, як я хотіла зробити. Перша гонка, можна сказати, була така, як тренування. Але друга гонка пройшла все за планом. Думаю, що далі буде ще краще і краще.
- Ви помінялися човнами з Настею…
- Так, тренувалася до змагань в обох, які привезли, вибирала. І вирішила так, що на змаганнях спробую обидві, і виберу, яка мені зручніша. Тому змінила.
- Дуже добре, що ви з двома човнами приїхали…
-Так, дуже добре, бо Настя дійсно могла б залишитися без човна. Це була б проблема. Добре, що є на чому виступати.
- Як ви поставилиcя до ситуації, що відбулася з човном у Насті?
- Звісно, спочатку шоковані були. Інформація рознеслася на широкий загал, була багато коментарів. Але ми дізналися, що є такі правила: ICF - нам вже розказали саме на змаганнях, і ці правила, що неможна ніякі політичні лозунги розміщати на човні, вже довго діють. Можливо, тільки надпис «Україна», не більше. Сказали, що це прописано було давно, задовго до війни. Тому ми поставилися вже з прийняттям.
Влад ЄФІМОВ, проєкт «Веслування України»
Париж, «Vaires-sur-Marne Nautical Stadium»