Багаторазовий чемпіон України на дистанції 1000 м, байдарочник Олег КУХАРИК розповів про підготовку до олімпійського сезону та цілі, які він ставить перед собою.

ПІДГОТОВКА В ТУРЕЧЧИНІ

- На зборі в Туреччині більшою мірою працювали на воді, - відзначив на початку бесіди спортсмен. - Підходимо вже до дистанційних швидкостей. І на дистанції дві кілометри був контроль, і на 200-метрівці. Маю на увазі кінцівку збору. На даному етапі моя готовність мене влаштовує. Так, трапляються моменти, коли дуже важко, але через це просто треба переступити.

Також тренувалися і в тренажерному залі: і в індивідуальному порядку – допрацьовуємо після роботи на воді, і згідно плану підготовки Сергія Дубініна – одне заняття на тиждень – 2-2,5 години присвячували роботі зі штангою.

- Яким був режим звичайного робочого дня на зборі в Туреччині?

- Підйом о 7.30. Потім йде на обстеження до науковця збірної України Людмили Тайболіної, яка знімає векторну кардіограму, яка дає оцінку стану спортсмена в той, чи інший період. Важливий, до речі, момент в підготовці – тренер може ії корегувати в залежності від показників. Потім сніданок та перше тренування, яке розпочиналося о 9.30. Півтори години на воді, а потім, як я говорив, індивідуальна робота в «тренажерці». Далі – обід, відпочинок і, о 16.30, друге тренування.

Краще відпрацьовувати дистанційні моменти, тому що всі «косяки» вилазять на дистанції. Якщо вони є. І на наступному зборі ми в екіпажі-двійці із Сашою Сиромятников працюватимемо саме над цими моментами.

КУБОК СВІТУ-2020

- Поговоримо про минулий рік, а саме про Кубок світу. Він вийшов неоднозначним для вас. Останнє місце у фіналі у змаганнях «байдарок-двійок», і яскравий заїзд в четвірці, який приніс срібні медалі…

- На старт вирішального заїзду двійок виходили, як і належить, налаштованими на перемогу, були готові битися за золоті медалі. Втім, мабуть сказалося, що це був вже кінець вересня, а в цей період у нас зазвичай відпочинок. Мабуть, саме на фінал і прийшовся спад. Можливо, на проходження вплинули і психологічні моменти – «погода не та» і таке інше. В цілому, ми пройшли так, як були готові на той момент.

Kukharik Syr 01

- Тим не менш, від проходження в байдарці-четвірці залишилися тільки позитивні емоції, чи не так…

- Так. Четвірка, де були поєднані кращій екіпаж на дистанції 1000 м та два провідних спринтери – Дмитро Даниленко і Іван Семикін, дійсно вийшов на славу. Дуже цікавий вийшов варіант. Є хлопці, які можуть розігнати човен, є хлопці, які підтримають темп в прокаті. На мій погляд, у цього екіпажу гарні перспективи на світовому рівні, і є сенс в майбутньому, а саме в наступному олімпійському циклі, його напрацьовувати, але це питання більше до старшого тренера збірної в цьому виді Миколи Кремера.

Kukharik Syr 01

ОЛІМПІЙСЬКІ ЦІЛІ

- Отже, олімпійський рік. Ви, як і ще низка українських веслувальників, націлюєтесь відібратися на Олімпійські ігри. Такий шанс, нагадаємо, у вас вже був, у 2016-му. Тоді на європейській кваліфікації ви виступали в двох видах на дистанції 1000 м – і в підсумку вам з Віталієм Цурканом не вистачило трохи менше 0,4 секунди, щоб перемогти і завоювати ліцензію – ви були другими. Як зараз розставлені пріоритети?

- В першу чергу, двійка. За єдину ліцензію, яка залишилася в цьому виді, ми боротимемося на європейській кваліфікації. І виступатимемо в цій кваліфікації тільки в цьому виді. Але, як на мене, ми не маємо втрачати жодного шансу на завоювання олімпійську ліцензію. Якщо не вдасться завоювати ліцензію в екіпажі, вступає в дію план В – зробити це в «одиночці», вже на світовій кваліфікації.

- Останніми роками вам не вдається вистрілити на «тисячі» на великих міжнародних змаганнях. З чим ви це пов’язуєте?

- Мабуть, ще не дозрів, щоб боротися за найвищі нагороди зі світовими «зубрами». Але мій час на «тисячі», впевнений, ще прийде.

- Ми вже говорили про цілі на цей сезон, але на олімпійську кваліфікацію ще слід відібратися – на Кубку України…

- Так. Але, якщо стоять олімпійські цілі, маємо перемагати і на Кубку України. Хто серед конкурентів, складно сказати. Можливо, це буде екіпаж молодіжної збірної, а, можливо, юніорської. Та й в одиночці легко не буде. Всі будуть мотивовані на перемогу. Тож, вже на Кубку України треба виходити на певний рівень швидкостей, щоб від них вже відштовхуватися у підготовці до олімпійської кваліфікації.

Пресслужба ФКУНовини Україна

21 квітня 2021

Федерація каное нагадує про обов’язкове тестування учасників чемпіонатів України на COVID-19

Федерація каное України нагадує про обов’язкове тестування на COVID-19 учасників чемпіонатів України серед юніорів та…
20 квітня 2021

Токіо-2020. Став відомий розклад гонок веслувальників збірної України на європейському олімпійському відборі

Сайт міжнародної федерації каное оприлюднив розклад європейської кваліфікації на Олімпійські ігри-2020, яка відбудеться в Сегеді…

Міжнародні новини

17 квітня 2021

Чемпіонат Європи з каноеспринту та параканое-2021 скасовано

Чемпіонат Європи з каное на байдарках і параканое в Дуйсбурзі, який був запланований на 3-6…
31 березня 2021

Токіо-2020. Олімпійські ліцензії збірної України: що маємо і які перспективи

Через 9 днів в Дніпрі стартує Кубок України пам’яті Юлії РЯБЧИНСЬКОЇ, який стане першим етапом…
25 березня 2021

Токіо-2020. Стартувала естафета олімпійського вогню. Як це було

В Японії стартувала естафета олімпійського вогню. Старт був даний у місті Фукусіма, а завершиться естафета…