Будівництво першого в Україні веслувального каналу міжнародного рівня – водної арени «Тернопіль» – наближається до завершення. Про це преслужбі ФКУ повідомив президент Федерації веслування Тернопільської області Віктор КУЗЯК.

- Вікторе Степановичу, на якій стадії зараз будівництво арени, якій у вересні належить прийняти чемпіонат світу серед ветеранів?

- Будівництво арени розпочалося в 2018-му році. На будівництво вже використано 34 із 77-ми мільйонів гривень. В цьому році заплановано 26 мільйонів гривень. За проханням Міжнародної федерації каное до проекту був включений обвідний канал – такі вимоги проведення міжнародних змагань. У понеділок ми зустрічаємося із міськими «земельниками» для відведення землі для обвідного каналу.

На сьогоднішній день повністю готова акваторія водної арени «Тернопіль». Ії довжина 1500 м, ширина в найвужчому місці 120 м, найширше місце – 170 м. Повністю готова берегова лінія. Проведено укріплення берегів, зроблена дорога довжиною 500 м (заасфальтована, з бордюрами). На 95% побудована суддівська вишка. Залишається монтаж вентиляції та електромонтажні роботи.

Ternopil 02

Водна арена "Тернопіль". Президент Федерації веслування Тернопільської області Віктор КУЗЯК та головний тренер збірної України Юрій ЧЕБАН

Ternopil 02

В стадії завершення трибуни, які розраховані на 1000 місць. Вже проплачені та заказані у виробництво 1000 сидінь . Виробник – іспанська фірма, яка працювала з великими європейськими стадіонами. Сидіння, як пропонуються, навіть дешевше, ніж у українських виробників.

До кінця місяця іспанці планують привезти сидіння та розпочати монтаж.

Завершена VIP-ложа на третьому поверсі підтрибунних приміщень. Також вже готові три коментаторські місця, конференц-зал на 100 місць, а також кафетерій з такою ж кількість посадочних місць. Зараз ведуться оздоблювальні роботи в готелі, де зможуть жити близько 80-ми людей.

Зараз йде благоустрій території – парковки, зелені зони, дорога, йде будівництво та монтаж елінгів. Цього тижня приступимо до громадських туалетів та душових у роздягальнях для спортсменів.

Вже ведемо підготовку до будівництва обвідного каналу – зроблено корегування всього проєкту.

Також на цей рік ми включили оснащення веслувального каналу стартовими системами на позначках «200», «500» та «1000 м», буями системи «Альбано», а також системами «старт-фініш» з фотофіксацією. Для цього нам необхідно 34 мільйони гривень. Якщо держава виділить ці кошти, то ми вже в цьому році отримаємо арену міжнародного рівня, на якому можна буде проводити сертифіковані чемпіонати світу, на яких проводиться відбір на Олімпійські ігри.

- Який, в цілому, план роботи на цей рік?

- В цьому році ми маємо завершити першу чергу будівництва, щоб можна було б прийняти чемпіонат світу серед ветеранів (2-4 жовтня). Стартові системи поки будемо позичати у веслувального каналу в Дніпрі.

Від імені веслувальної громади хочу подякувати за підтримку цього унікального для країни проєкту президенту України Володимиру Зеленському. Сподіваємося, що ми отримаємо в цьому році дофінансування, про яке я говорив, і завершимо всі роботи в цьому році.

- Є плани по розбудові водної арени «Тернопіль»?

- Так. Це вже будуть нові проєкти. Планується будівництво стадіон для пляжних видів спорту, спортивного залу, медично-відновлювального центру, футбольних полей зі штучним покриттям, а також легкоатлетичного ядра, а саме бігових доріжки та сектори для метань. Також в планах будівництво готелю на 200-300 людей. Також плануємо пункти харчування – проситимемо у мерії виділити для цього землю.

Таким чином, водна арена «Тернопіль» буде використовуватися не тільки для проведення чотирьох-п’яти змагань на рік, але й для підготовки національної збірної України. Тернопіль - дуже зручне місце за своєю логістикою. Братислава знаходиться на відстані 800 км, Берлін – 1000 км, Будапешт – близько 1000 км, також на відносно недалеко знаходяться такі великі європейські веслувальні як Познань, Рачіце, Пловдив, де проводяться головні міжнародні змагання – чемпіонати світу, Європи та етапи Кубку світу. Тобто збірна України може практично упродовж однієї ночі дістатися автобусом до місця проведення змагань.

- За які кошти здійснюється фінансування будівництва водної арени «Тернопіль»?

- За рахунок держбюджету, а саме державного фонду регіонального розвитку, також йде співфінансування за рахунок місцевого бюджету. Роботи проводить підрядна організація «АВАКС ПРОФ», яка виграла тендер, замовник – управління капітального будівництва Тернопільської обласної державної адміністрації. Розробником проекту є ПП «Рембудзахід» (директор, керівник проєкту – Оксана ЛЕМАК).

IMG 1261

ТЕХНІЧНІ ПАРАМЕТРИ ВОДНОЇ АРЕНИ «ТЕРНОПІЛЬ»

Довжина веслувального каналу - 1500 м

Ширина - 120 м

Глибина - 6 м

Розмір елінгів – 60х12 м

Довжина обвідного каналу, що планується – 800 м

Ширина – 20 м

Глибина – 3 м

Готель для проживання спортсменів – 80 місць

Місткість трибун - 1000 місць

Є місце для розміщення збірних трибун на період проведення змагань.

Ternopil 02

Макети водної арени "Тернопіль" надані ПП «Рембудзахід»

Пресслужба ФКУНовини Україна

15 червня 2021

Сергій ЖИЛЯЄВ: «Павло Алтухов зможе поєднати на Олімпійських іграх виступ в одиночці і двійці»

Продовжуємо говорити про олімпійську підготовку. До вашої уваги інтерв’ю зі старшим тренером збірної України Сергієм…
14 червня 2021

В Ковелі завершився юнацький чемпіонат України

В Ковелі завершився чемпіонат України серед юнаків та дівчат 2005-06рр.н. та 2007-08 рр.н. До вашої…

Міжнародні новини

17 червня 2021

40 українських веслувальників стартують на чемпіонаті Європи серед молоді і юніорів

Став відомий склад збірної України на чемпіонаті Європи серед молоді і юніорів, який відбудеться в…
09 червня 2021

Юрій ЧЕБАН: «Чемпіонат Європи – це контрольний старт перед Олімпійськими іграми» (відео)

Збірна України, завоювавши 8 медалей на чемпіонаті Європи-2021, показала найкращий результат виступу на Євро. Виступ…