22 жовтня 1964 року в Токіо українські веслувальники завоювали перші золоті медалі Олімпійських ігор. В цей день олімпійськими чемпіонами стали відразу три спортсмени – Андрій ХІМІЧ, Микола ЧУЖИКОВ і Володимир МОРОЗОВ (на фото - зліва направо).

АНДРІЙ ХІМІЧ

Під першим номером в список олімпійських чемпіонів з веслування в Україні увійшов уродженець Чернігівської області 26-річний Андрій ХІМІЧ, який в Токіо представляв Черкаси. Андрій Іванович, до речі, досі залишається єдиним олімпійським чемпіоном з Черкащини.

Андрій ХІМІЧ став олімпійським чемпіоном в каное-двійці на 1000 м разом зі Степаном Ощепковим з Владивостоку . У фіналі, який розпочався о 15.20 за місцевим часом (о 9.20 за київським часом), вони показали результат 4.04,65, випередивши майже на 2 секунди французький екіпаж Жан Будеєн/ Мішель Шапюі. Радянський дует вже в попередньому заїзді зробив вагому заявку на успіх, вигравши свій заїзд з кращим результатом на цій стадії.

«У фіналі був такий туман, за 500 метрів дистанції не видно було. У нас тактика така була – ми стартуємо перших 50 метрів, виходимо вперед на корпус-два, контролюємо, хто справа, хто зліва, нас не обходять, а потім за 300 метрів робимо ривок до фінішу. І, блискуче, в одні ворота, ми виграли Олімпійські ігри!», - поділився своїми спогадами із «Суспільне. Черкаси» володар першої української золотої медалі у веслуванні.

1964 C2 1000 Khimich

ВОЛОДИМИР МОРОЗОВ І МИКОЛА ЧУЖИКОВ

О 16.00 за місцевим часом на старт фінал змагань байдарок-четвірок на дистанції 1000 м вийшов екіпаж збірної СРСР з двома українськими спортсменами - 24-річним Володимиром МОРОЗОВИМ з Києва і 26-річним Миколою ЧУЖИКОВИМ із Лисичанська. У підсумку четвірка, де компанію українцям склали В’ячеслав Іонов і Анатолій Гришин із Москви, лише на 0,72 секунди випередили німецький квартет – 3.14,67 проти 3.15,39.

Відзначимо, що Микола ЧУЖИКОВ став першим олімпійським чемпіоном з Луганщини.

1964 C2 1000 Khimich

1964 C2 1000 Khimich

Пресслужба ФКУНовини Україна

24 травня 2024

Каноїсти вперше без Олімпіади. Олександр МАКСИМЧУК: «Зрозуміло, що без помилок в підготовці не обійшлося»

Завершуємо серію матеріалів на тему «Каноїсти без Олімпіади». Ситуацію вже проаналізували досвідчений тренер-олімпієць Олександр КОЛИБЕЛЬНИКОВ,…
23 травня 2024

Каноїсти вперше без Олімпіади. Олександр КОЛИБЕЛЬНІКОВ: «Тренерам необхідно планувати роботу з урахуванням результатів світових лідерів»

Вперше за пострадянський період українські каноїсти не виступатимуть на Олімпійських іграх. Проект «Веслування України» спробував…

Міжнародні новини

03 липня 2024

Веслувальники збірної України завоювали 11 медалей на чемпіонаті Європи

Веслувальники збірної України завоювали 11 медалей на чемпіонаті Європи серед юніорів і молоді, який проходив…
18 червня 2024

Українські веслувальники завоювали 2 медалі на чемпіонаті Європи. Це не найгірший результат в історії

Українські веслувальники завоювали 2 медалі (1 золоту, 1 срібну) на чемпіонаті Європи з каноеспринту, який…
12 червня 2024

Став відомий склад збірної України з веслування на чемпіонаті Європи

22 українських веслувальники візьмуть участь в чемпіонаті Європи, який триває в Сегеді. Змагання з каноеспринту…