22 жовтня 1964 року в Токіо українські веслувальники завоювали перші золоті медалі Олімпійських ігор. В цей день олімпійськими чемпіонами стали відразу три спортсмени – Андрій ХІМІЧ, Микола ЧУЖИКОВ і Володимир МОРОЗОВ (на фото - зліва направо).

АНДРІЙ ХІМІЧ

Під першим номером в список олімпійських чемпіонів з веслування в Україні увійшов уродженець Чернігівської області 26-річний Андрій ХІМІЧ, який в Токіо представляв Черкаси. Андрій Іванович, до речі, досі залишається єдиним олімпійським чемпіоном з Черкащини.

Андрій ХІМІЧ став олімпійським чемпіоном в каное-двійці на 1000 м разом зі Степаном Ощепковим з Владивостоку . У фіналі, який розпочався о 15.20 за місцевим часом (о 9.20 за київським часом), вони показали результат 4.04,65, випередивши майже на 2 секунди французький екіпаж Жан Будеєн/ Мішель Шапюі. Радянський дует вже в попередньому заїзді зробив вагому заявку на успіх, вигравши свій заїзд з кращим результатом на цій стадії.

«У фіналі був такий туман, за 500 метрів дистанції не видно було. У нас тактика така була – ми стартуємо перших 50 метрів, виходимо вперед на корпус-два, контролюємо, хто справа, хто зліва, нас не обходять, а потім за 300 метрів робимо ривок до фінішу. І, блискуче, в одні ворота, ми виграли Олімпійські ігри!», - поділився своїми спогадами із «Суспільне. Черкаси» володар першої української золотої медалі у веслуванні.

1964 C2 1000 Khimich

ВОЛОДИМИР МОРОЗОВ І МИКОЛА ЧУЖИКОВ

О 16.00 за місцевим часом на старт фінал змагань байдарок-четвірок на дистанції 1000 м вийшов екіпаж збірної СРСР з двома українськими спортсменами - 24-річним Володимиром МОРОЗОВИМ з Києва і 26-річним Миколою ЧУЖИКОВИМ із Лисичанська. У підсумку четвірка, де компанію українцям склали В’ячеслав Іонов і Анатолій Гришин із Москви, лише на 0,72 секунди випередили німецький квартет – 3.14,67 проти 3.15,39.

Відзначимо, що Микола ЧУЖИКОВ став першим олімпійським чемпіоном з Луганщини.

1964 C2 1000 Khimich

1964 C2 1000 Khimich

Пресслужба ФКУНовини Україна

30 листопада 2021

Українське веслування понесло важкі втрати

29 листопада українське веслування понесло важкі втрати. У віці 24-х років із життя пішов майстер…
26 листопада 2021

Збірну України з веслування на байдарці і каное очолить Ігор НАГАЄВ

У четвер новим головним тренером збірної України з веслування на байдарках і каное був назначений…

Міжнародні новини

21 листопада 2021

Став відомий календар міжнародних змагань з веслування на байдарках і каное

Сайт Міжнародної федерації каное (ICF) оприлюднив календар змагань з веслування на байдарках і каное на…
08 листопада 2021

Конгрес Міжнародної федерації каное обрав нового президента організації

Конгрес Міжнародної федерації каное (МФК), який відбувся в Римі, обрав новим президентом організації німця Томаса…
04 листопада 2021

Українським веслувальникам і тренерам присвоєні високі спортивні звання

Згідно наказам Мінмолодьспорту українським веслувальникам присвоєні звання «Заслужений майстер спорту України» за результаті, показані в…