Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) та Міжнародне агентство з тестування (ITA) проінформували про антидопінгову діяльність напередодні Олімпіади-2020.

«Ці дві організації працюють пліч-о-пліч, щоб захистити чистий спорт і цілісність Олімпійських ігор Токіо-2020 цього літа», - йдеться в повідомленні сайту НОК України.

Голова Ради Фонду ITA доктор Валері Фурнейрон підтвердила 137-й сесії МОК, що ITA в тісній співпраці з МОК і Оргкомітетом Токіо-2020 розробила надійну й ефективну програму тестування перед Іграми.

Сила програми полягає в тому, що період оцінки тестування почався за рік до Ігор. Таким чином, рекомендації, спрямовані на усунення прогалин у тестуванні перед Іграми, яких налічується понад 26000, були випущені набагато раніше (за шість місяців до Ігор Токіо-2020 в порівнянні з одним місяцем в Ріо-2016) і охоплюють більше видів спорту (всі 33 види спорту і дисципліни в Токіо у порівнянні з 7 видами для Ріо).

В результаті рекомендацій відповідні міжнародні федерації та національні/регіональні антидопінгові організації вже провели 2400 тестів окремих спортсменів і 400 тестів спортсменів командних видів спорту, і найближчим часом заплановано проведення ще понад 6000 тестів.

ITA також впровадила глобальну програму довгострокового зберігання зразків перед Іграми в централізованому і безпечному приміщенні, щоб утримати спортсменів від використання заборонених речовин і забезпечити повторний аналіз зразків на термін до 10 років.

ВАДА також підтримує роботу групи тестування перед Іграми, і президент ВАДА Вітольд Банька заявив на сесії МОК, що створення сховища і програми для довгострокового зберігання зразків також отримало повну підтримку ВАДА як важлива і дуже довгоочікувана ініціатива.

Окрім надання допомоги з антидопінгової програми, яка буде координуватися ITA під час Ігор, ВАДА також гарантує, що акредитована лабораторія в Токіо буде готова до вирішення поставлених перед нею завдань. Як і в минулому, в Токіо буде організована програма незалежних спостерігачів ВАДА для моніторингу антидопінгової діяльності на Іграх з метою забезпечення найбільш ефективної антидопінгової програми.

У своєму звіті членам МОК пан Банька також підкреслив, що попри глобальний вплив пандемії COVID-19 на антидопінгову систему, ВАДА повністю контролює діяльність з тестування та розробила відповідні керівні принципи для надання допомоги в боротьбі з допінгом.

Що стосується тестування, то повернення до нормальних рівнів збору зразків очікується у 2021 році після розгортання програм вакцинації по всьому світу.

ВАДА настійно рекомендує вакцини проти COVID-19. Агентство зазначило, що, наскільки відомо, вакцини не містять будь-яких речовин або методів зі Списку заборон і не перешкоджають антидопінговому аналізу.

Пресслужба ФКУ за матеріалами сайту НОК України



Новини Україна

24 травня 2024

Каноїсти вперше без Олімпіади. Олександр МАКСИМЧУК: «Зрозуміло, що без помилок в підготовці не обійшлося»

Завершуємо серію матеріалів на тему «Каноїсти без Олімпіади». Ситуацію вже проаналізували досвідчений тренер-олімпієць Олександр КОЛИБЕЛЬНИКОВ,…
23 травня 2024

Каноїсти вперше без Олімпіади. Олександр КОЛИБЕЛЬНІКОВ: «Тренерам необхідно планувати роботу з урахуванням результатів світових лідерів»

Вперше за пострадянський період українські каноїсти не виступатимуть на Олімпійських іграх. Проект «Веслування України» спробував…

Міжнародні новини

03 липня 2024

Веслувальники збірної України завоювали 11 медалей на чемпіонаті Європи

Веслувальники збірної України завоювали 11 медалей на чемпіонаті Європи серед юніорів і молоді, який проходив…
18 червня 2024

Українські веслувальники завоювали 2 медалі на чемпіонаті Європи. Це не найгірший результат в історії

Українські веслувальники завоювали 2 медалі (1 золоту, 1 срібну) на чемпіонаті Європи з каноеспринту, який…
12 червня 2024

Став відомий склад збірної України з веслування на чемпіонаті Європи

22 українських веслувальники візьмуть участь в чемпіонаті Європи, який триває в Сегеді. Змагання з каноеспринту…