Українські веслувальники візьмуть участь в Суперкубку, який вдруге поспіль відбудеться в Оклахома-Сіті. Змагання пройдуть 26-28 серпня.

УЧАСНИКИ

В Оклахомі на старт вийдуть представники каное: володарки медалей Олімпійських ігор-2020, чемпіонки світу Людмила ЛУЗАН і Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА, чемпіон світу Андрій РИБАЧОК, а також володар двох бронзових медалей Євро-2015, фіналіст Олімпіади-2016 Павло АЛТУХОВ. Українці, як і решта учасників, отримали спеціальні запрошення на участь в цих змаганях. 

СУПЕРКУБОК-2021

На Суперкубку-2021 українські веслувальниці (брали участь тільки представниці прекрасної статі) завоювали чотири медалі.

Каноїстка із Горішніх Плавнів Людмила ЛУЗАН завоювала золоту медаль на дистанції 350 м і бронзову на дистанції 1000 м (з однією перебіжкою), луцька байдарочниця Марія ПОВХ в цих видах програми завоювала бронзові нагороди. Каноїстка із Житомира Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА фінішувала 5-ю на дистанції 1000 м і посіла 6-е місце дистанції 350 м.

В цьому році програма Суперкубок-2022 зазнала деяких змін, щоправда, детальний розклад поки що не опублікований.

SuperCup 08

SuperCup 08

СУПЕРКУБОК-2022

Як повідомляє сайт Міжнародної федерації каное, всього у змаганнях стартують 40 спортсменів із 20-ти країн. Відзначається, що серед учасників олімпійські чемпіони Якоб Шопф, Том Лібшер і Макс Лемке з Німеччини, Маркус Купер з Іспанії, американка Невін Гаррісон, чемпіони світу різних років Алісса Булл з Австралії, Кетелін Кіріле з Румунії та Емма Йоргенсен з Данії.

Фінал на дистанції 350 метрів проходить при освітленні, і цього року стане центральною частиною триденного фестивалю.

Це буде четвертий Суперкубок ICF після попередніх подій у Росії, Китаї та минулорічної події в Оклахома-Сіті. Цьогорічна подія спочатку мала повернутися до Росії, але була перенесена після вторгнення в Україну.

«Це буде унікальна можливість продемонструвати різні форми веслування в захоплюючому місці для світової аудиторії», – сказав президент ICF Томас Конєцко.

Суперкубок – це подія, яка організовується лише за запрошеннями і обмежена найкращими спортсменами та спортсменами наприкінці кожного сезону ICF. Лауреати змагань отримають грошові нагороди.

В програмі змагань, крім того, змішані естафети на 1500 метрів, включаючи два повороти: кожен спортсмен веслуватиме від 700 до 800 метрів, зі 100-метровою ділянкою посередині для зміни естафети.

Будуть змагання як на каное, так і на байдарках, причому на старті вийдуть 12 команд, обраних випадковим жеребкуванням.

Влад ЄФІМОВ, проєкт «Веслування України»

за матеріалами сайту МФКНовини Україна

24 травня 2024

Каноїсти вперше без Олімпіади. Олександр МАКСИМЧУК: «Зрозуміло, що без помилок в підготовці не обійшлося»

Завершуємо серію матеріалів на тему «Каноїсти без Олімпіади». Ситуацію вже проаналізували досвідчений тренер-олімпієць Олександр КОЛИБЕЛЬНИКОВ,…
23 травня 2024

Каноїсти вперше без Олімпіади. Олександр КОЛИБЕЛЬНІКОВ: «Тренерам необхідно планувати роботу з урахуванням результатів світових лідерів»

Вперше за пострадянський період українські каноїсти не виступатимуть на Олімпійських іграх. Проект «Веслування України» спробував…

Міжнародні новини

03 липня 2024

Веслувальники збірної України завоювали 11 медалей на чемпіонаті Європи

Веслувальники збірної України завоювали 11 медалей на чемпіонаті Європи серед юніорів і молоді, який проходив…
18 червня 2024

Українські веслувальники завоювали 2 медалі на чемпіонаті Європи. Це не найгірший результат в історії

Українські веслувальники завоювали 2 медалі (1 золоту, 1 срібну) на чемпіонаті Європи з каноеспринту, який…
12 червня 2024

Став відомий склад збірної України з веслування на чемпіонаті Європи

22 українських веслувальники візьмуть участь в чемпіонаті Європи, який триває в Сегеді. Змагання з каноеспринту…