Став відомий остаточний склад збірної України на мультиспортивному чемпіонаті Європи, який триває в Мюнхені. Змагання з каноеспринту стартують 18 серпня.

СКЛАД НА МЮНХЕН

Отже, на чемпіонаті Європи виступатимуть 25 веслувальників збірної України (15 байдарочників і 10 каноїстів). За рахунок Мінмолодьспорту у Мюнхен відправилися: байдарка – Олег КУХАРИК, Ігор ТРУНОВ (обидва - Полтавська), Дмитро ДАНИЛЕНКО (Вінницька), Іван СЕМИКІН (Київська), Діана ТАНЬКО, Людмила КУКЛІНОВСЬКА (обидві - Полтавська), Анастасія ГОРЛОВА (Львівська), Наталія ДОКІЄНКО (Київська) і Інна КЛІНОВА (Херсонська), каное (10) – Людмила ЛУЗАН (Полтавська), Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА (Житомирська), Віталій ВЕРГЕЛЕС (Львівська), Андрій РИБАЧОК (Волинська), Дмитро ЯНЧУК, Тарас МІЩУК, Павло АЛТУХОВ, Олег БОРОВИК (всі - Полтавська) і Людмила БАБАК (Запорізька).

«За рахунок коштів, незаборонених законодавством» (в народі – «за свій рахунок») - Олена СКВОРЦОВА (Херсонська), Діана РИБАК (Житомирська), Діана СОЛОВЙОВА (Київська), Олександр СИРОМЯТНИКОВ (Херсонська), Валерій ГАРАП (Дніпропетровська), Олександр ЧЕХМІСТРЕНКО (Запорізька), Андрій ЗАХАРОВ (Харківська).

ГАЛІФАКС vs МЮНХЕН

У порівнянні з чемпіонатом світу склад на чемпіонаті Європи збільшився на 7 спортсменів. Це пов’язано і зі змінами в програмі, і з тим, що цей Євро є відбірковим на Європейські ігри-2023. Втім, всі переможці і призери останніх двох чемпіонатів світу (9 веслувальників), за виключенням Юрія ВАНДЮКА, стартують в Мюнхен.

Також відзначимо появу у складі команди мультімедаліста чемпіонату Європи Дмитра ЯНЧУКА, який зі своїм напарником по бронзовому олімпійському екіпажу Ріо-2016 Тарасом МІЩУКОМ виступить в «каное-двійці, 1000» (вони виграли контроль у «двійки» Віктор СВИРИДЮК/ Едуард ШЕМЕТИЛО напередодні чемпіонату світу). Вони, до речі були чемпіонами Європи в цьому виді (в 2015-му, коли цей вид ще був олімпійським). Останнього разу вони виступали разом на міжнародних стартах у вересні 2020-го, на Кубку світу, де стали бронзовими призерами на дистанції 500 м. 

ВИДИ ПРОГРАМИ

Збірна України буде представлена в 26-ти з 29-ти видів програми каноеспринту, з них 8 олімпійських і 14 видів, в яких буде проходити відбір на Європейські ігри-2023.

В найбільшій кількості видів традиційно братиме участь каноїстка з Полтавщини Людмила ЛУЗАН. Планується, що вона стартує в 4-х видах програми. В трьох видах візьмуть участь байдарочниці Анастасія ГОРЛОВА (Львівська) і Людмила КУКЛІНОВСЬКА (Полтавська).

Байдарка – 14 видів (чоловіки; жінки)

К1-200. Валерій ГАРАП; Інна КЛІНОВА

К1-500. Олександр ЧЕХМІСТРЕНКО; Олена СКВОРЦОВА.

К1-1000. Олександр СИРОМЯТНИКОВ; Діана РИБАК

К1-5000. Олександр СИРОМЯТНИКОВ; Діана СОЛОВЙОВА.

К2-200. Анастасія ГОРЛОВА/ Людмила КУКЛІНОВСЬКА.

К2-500. Олег КУХАРИК/ Ігор ТРУНОВ; Анастасія ГОРЛОВА/ Людмила КУКЛІНОВСЬКА.

К2-1000. Діана ТАНЬКО/ Наталія ДОКІЄНКО.

К4-500. Олег КУХАРИК/ Дмитро ДАНИЛЕНКО/ Ігор ТРУНОВ/ Іван СЕМИКІН; Діана ТАНЬКО/ Анастасія ГОРЛОВА/ Людмила КУКЛІНОВСЬКА/ Наталія ДОКІЄНКО.

Каное – 12 видів (чоловіки; жінки)

С1-200. Олег БОРОВИК; Людмила ЛУЗАН

С1-500. Павло АЛТУХОВ; Людмила ЛУЗАН.

С1-1000. Павло АЛТУХОВ.

С1-5000. Андрій ЗАХАРОВ; Людмила БАБАК.

С2-200, 500. Віталій ВЕРГЕЛЕС/ Андрій РИБАЧОК; Людмила ЛУЗАН/ Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА

С2-1000. Дмитро ЯНЧУК/ Тарас МІЩУК.

ЧЕМПІОНИ І ДЕБЮТАНТИ

Найбільш титулованим за кількістю нагород, завойованих на чемпіонатах Європи, учасником змагань в Мюнхені є Людмила ЛУЗАН, в активі якої 2 золоті, 1 срібну і 2 бронзові медалі. У Дмитра ЯНЧУКА – 6 медалей (1-1-4), по 5 медалей у Тараса МІЩУКА (1-1-3) і Віталія ВЕРГЕЛЕСА (0-1-4). Всього у складі збірної зараз 12 медалістів Євро, 5 з яких чемпіони Європи: крім названих вище 3-х спортсменів, дві Анастасії - ЧЕТВЕРІКОВА і ГОРЛОВА.

Дебютують на чемпіонаті Європи три представника байдарки – 22-річний із Дніпра Валерій ГАРАП, 19-річний Олександр ЧЕХМІСТРЕНКО із Енергодару, а також 21-річна Діана РИБАК, яка представляє Житомирську область.

Влад ЄФІМОВ, проєкт «Веслування України»Новини Україна

18 лютого 2023

Без Михалича... П’ять років тому не стало легендарного українського тренера

Рівно п’ять років тому пішов з життя заслужений тренер СРСР, Молдови і України з веслування,…
02 січня 2023

Срібний призер Олімпійських ігор херсонець Сергій КІРСАНОВ відзначив 60-річний ювілей!

Сьогодні своє 60-річчя відзначає срібний призер Олімпійських, триразовий чемпіон світу Сергій КІРСАНОВ, який з 2008-го…
30 грудня 2022

Дворазова чемпіонка світу-2022 Людмила ЛУЗАН увійшла в трійку кращих спортсменів України

Каноїстка з Полтавщини Людмила ЛУЗАН увійшла в трійку кращих спортсменів країни в 2022-му році за…

Міжнародні новини

21 березня 2023

Створена міжнародна платформа для прихильників сап-веслування

В цьому році для зручності прихильників веслування на сапах створена міжнародна платформа unionpaddlers.online.
09 грудня 2022

МОК затвердив олімпійську кваліфікацію з веслувального слалому на Ігри-2024. Коли стартують українці?

Міжнародний олімпійський комітет схвалив фінальний шлях кваліфікації з веслувального слалому на Ігри в Парижі-2024, де…
05 грудня 2022

Українські байдарочники і Людмила ЛУЗАН знову визнані найкращими у світі

Українські байдарочники Олег КУХАРИК, Дмитро ДАНИЛЕНКО, Ігор ТРУНОВ і Іван СЕМИКІН, а також каноїстка Людмила…