В заключний день чемпіонату Європи веслувальники збірної України боротиметься за медалі в 14-ти видах програми (11 – в каноеспринті, 3 – в параканое).

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Через те, що три гонки на 5000 м були перенесені з суботи на неділю, програма заключного дня подовжиться на півтори години і, таким чином, триватиме приблизно дев’ять годин.

Розпочнеться заключний день для українських вболівальників з трьох фіналів в параканое, а продовжиться, за дві години, фіналами в каноеспринті: спочатку 4 в неолімпійських видах, далі ще 4 в олімпійських (по 4 на дистанціях 200 і 500 м), і ще 3 – на дистанції 5000 м.

Зазначимо, що перша завойована сьогодні медаль в каноеспринті стане 60-ю для збірної України на чемпіонатах Європи. Зараз маємо 59 (11-17-31).

ОЛІМПІЙСЬКІ ФІНАЛИ

Найбільша увага, звісно, до змагань в олімпійських видах. Підемо в хронологічному порядку.

Каное-двійка, 500 м. Українська двійка Віталій ВЕРГЕЛЕС/ Андрій РИБАЧОК доволі потужно пройшли півфінальну гонку і трохи не здолала зачаровану для себе позначку 1.40, показавши час 1.40,735. Зазвичай, в фіналі веслувальники демонструють більш високі швидкості, тож, якщо це відбудеться, українці зможуть поборотися за медалі Євро. Останнього разу в олімпійській двійці (до 2016-го – на дистанції 1000 м) збірна України підіймалася на п’єдестал в 2015-му, коли чемпіонами стали Дмитро ЯНЧУК і Тарас МІЩУК.

Байдарка-двійка, 500 м. Останній великий фінал для української чоловічої байдарки, яка за останній календарний рік заявила про себе на весь світ. На цьому Євро двійка Олег КУХАРИК/ Ігор ТРУНОВ провела дві гонки: в попередньому заїзді поступилася кілька сантиметрів (точніше, 0,049 секунди) словацькому екіпажу Влчек/ Ботек, в півфіналі – здобула впевнену перемогу, випередивши данський екіпаж на півсекунди. Причому, провели наші байдарочники цю гонку із запасом прочності.

Впевнені, що на заключну гонку українські байдарочники вийдуть надмотивованими – вони настільки амбіційні, що будь-який результат на змаганнях, окрім медального, вважають невдачею.

Основні конкуренти – ті ж словаки, чемпіони світу угорський екікаж Надаш/ Копаш, а також літовці Мальдоніс/ Олійник, які несподівано стали срібними призерами, та й, за визначенням, німці Франк/ Флорстедт, які в перший день показали найкращий результат, хоча в Галіфаксі стали 7-ми.

Каное-одиночка, 200 м. Українська каноїстка Людмила ЛУЗАН вийде на фінал, можливо, як ніколи надмотивованою, адже останні три змагання в спринті на міжнародному рівні вона програла: на чемпіонатах світу-2021 і 2022, а також на етапі Кубку світу в Рачіце. Ми знаємо, як Людмила не любить програвати – навіть срібло, як ми побачили після фінішу на 500-метрівці, для неї програш. Тож чекаємо, що українка повернеться на міжнародний п’єдестал в спринті саме в Мюнхені, тим більше, що це буде останній великий фінал в цьому році. Головна конкурентка – срібна призерка чемпіонату світу-2021 іспанка Антія Хакоме.

Байдарка-четвірка, 500 м. Українська жіноча четвірка, де на цьому чемпіонаті нова загребна – Анастасія ГОРЛОВА (Діана ТАНЬКО тепер на 3-му номері), свою головну задачу на цьому чемпіонаті виконала – дівчата потрапили у фінал, завоювавши тим самим ліцензію на участь в Європейських іграх-2023. Тож на фінал вони мають виходити максимально розкутими, адже ніяка задача на них тисне.

Крім того, вони мають довести всім, зокрема й собі, що можуть сперечатися з топ-екіпажами Європи. Хоча, чесно кажучи об’єктивних передумов для цього небагато, адже, як ви пам’ятаєте, цілеспрямованої підготовки до цих змагань у четвірки, та й в усієї збірної, не було, якщо не рахувати короткого тренувального період у Львові.

НЕОЛІМПІЙСЬКІ ВИДИ

З 4-х неолімпійських видів три спринтерських двійки і одна 500-метрівка з Павлом АЛТУХОВИМ. Щось прогнозувати в двійках не беремося, адже акцентовано цей вид ані каноїсти, ані байдарочниці не готували. Напевно, все буде залежить від того, як вони візьмуть старт безпосередньо у фінальній гонці. Що стосується 500-метрівки, то ми вже давно чекаємо від Павла медалі чемпіонату Європи. Останні медалі, як ми вже розповідали, були аж в 2015-му (дві бронзи – на 500 і 1000 м).

У відношенні дистанції 5000 м повторимо вчорашній прогноз: головна наша надія уславлена марафонка Людмила БАБАК, яка також є володаркою двох бронзових медалей на дистанції 5000 м. Сподіваємося, що ніякі погодні умови цьому не завадять.

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ

Прямі трансляції: "Суспільне спорт"

Онлайн-результати: сайт "Мюнхен-2022"

Фото, відео і інформація з місця подій:

- група «Веслування України/ Canoe of Ukraine» у фейсбук

- інстаграм ukrcanoeteam.

Чемпіонат Європи-2022. Заїзди за участю веслувальників збірної України

21 серпня. День четвертий

Ранкова сесія. Фінали

Параканое

10.16. Клас KL2. Наталія ЛАГУТЕНКО (9)

10.21. Клас KL2. Микола СИНЮК (4), Володимир ВЕЛЬГУН (8).

10.26. Клас KL1. Марина МАЖУЛА (8).

Каноеспринт

12.30. Каное-одиночка. 500 м. Павло АЛТУХОВ (2).

12.44. Каное-двійка. 200 м. Людмила ЛУЗАН/ Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА (1)

12.58. Каное-двійка. 200 м. Віталій ВЕРГЕЛЕС/ Андрій РИБАЧОК (1).

13.12. Байдарка-двійка. 200 м. Анастасія ГОРЛОВА/ Людмила КУКЛІНОВСЬКА (1).

13.59. Байдарка-одиночка. 500 м. Фінал В. Олена СКВОРЦОВА (1).

14.29. Каное-двійка. 500 м. Віталій ВЕРГЕЛЕС/Андрій РИБАЧОК (1).

14.43. Байдарка-двійка. 500 м. Олег КУХАРИК/ Ігор ТРУНОВ (3).

14.57. Каное-одиночка. 200 м. Людмила ЛУЗАН (4).

15.26. Байдарка-четвірка. 500 м. Діана ТАНЬКО/ Анастасія ГОРЛОВА/ Людмила КУКЛІНОВСЬКА/ Наталія ДОКІЄНКО (9).

Дистанція 5000 м

16.30. Байдарка-одиночка. Чоловіки. Олександр СИРОМЯТНИКОВ (19).

17.05. Байдарка-одиночка. Жінки. Діана СОЛОВЙОВА (10).

17.50. Каное-одиночка. Людмила БАБАК (5).

Влад ЄФІМОВ, проєкт «Веслування України»Новини Україна

05 травня 2024

Юрій ЛИСЯНИЙ: «В боротьбі за олімпійську ліцензію хлопці мають відпрацювати на 110%»

Старший тренер збірної України Юрій ЛИСЯНИЙ відповів на питання «Веслування України» за підсумками Кубку України,…
04 травня 2024

Роман БУНДЗ: «Віталій Вергелес і Андрій Рибачок заряджені на завоювання олімпійської ліцензії»

Старший тренер збірної України Роман БУНДЗ в інтерв’ю «Веслування України» поділився враженнями від Кубку України,…
01 травня 2024

Марія ПОВХ: «Націлена на завоювання олімпійської ліцензії для України»

Луцька байдарочниця Марія ПОВХ, яка завоювала право взяти участь в олімпійській кваліфікації, поділилася своїми враженнями…

Міжнародні новини

17 травня 2024

Відновлений після руйнівної повіні каяк-центр прийматиме чемпіонат Європи за участю українців

7 українських спортсменів візьмуть участь у чемпіонаті Європи з веслувального слалому, який розпочався в словенському…
13 травня 2024

Луцька байдарочниця Марія ПОВХ завоювала останню ліцензію для українського веслування. Каноїсти вперше без Олімпіади

Луцька байдарочниця Марія ПОВХ завоювала путівку на Олімпійські ігри-2024 за підсумками європейської кваліфікації, яка відбулася…
07 травня 2024

В середу українські веслувальники розпочнуть боротьбу за останні олімпійські ліцензії

Сайт міжнародної федерації каное опублікував остаточні стартові протоколи олімпійської кваліфікації, який відбудеться 8-9 травня в…