За версію Асоціації спортивних журналістів України збірна України з веслування на байдарках і каное, визнана кращою командою країни у 2021 року. Про це повідомив сайт цієї організації (6 червня 2021 року. Познань. Чемпіонат Європи. Збірна України показала найкращий результат виступів на Євро).

ПІДСУМКИ

Українські каноїсти та байдарочники під керівництвом дворазового олімпійського чемпіона Юрія Чебана здійснили цього року справжній фурор! Спортивні ЗМІ періодично рясніли повідомленнями про яскраві тріумфи наших веслувальників. В опитуванні експертної ради АСЖУ веслувальники на 10 балів випередили основних конкурентів – національну команду з боротьби, яка привезла з Олімпіади аж чотири медалі – саме завдяки тому, що, крім Ігор, вражали перемогами на усіх трьох головних змаганнях року.

Олімпійський рік для збірної України з веслування на байдарках і каное вийшов, напевно, найкращим у її пострадянський період. Дивіться самі: 39 медалей на великих міжнародних змаганнях, найкращі в історії виступи на чемпіонатах Європи й світу, зокрема перші золоті медалі в олімпійських видах жіночого каное і чоловічій байдарці на світовій першості. І, звісно, ж вінець переможного сезону – дві медалі у Токіо-2020.

ТВОРЦІ УСПІХИ

Кажучи про творців найбільших тріумфів року, варто окремо відзначити Миколу Мацапуру. Старший тренер збірної з каное не лише привів до найвищих досягнень у кар’єрі найяскравішу зірку цього року у жіночому спорті України Людмилу Лузан. Разом з Юрієм Чебаном Микола Іванович підготував екіпаж Лузан та Анастасії Четверікової, які здобули олімпійське «срібло», а ще стали чемпіонками світу та бронзовими призерками Європи.

Luzan Matsapura 4 4

Не можна не згадати й про старшого тренера байдарочників Миколу Кремера, під керівництвом якого наша четвірка здобула «золото» чемпіонату світу-2021 (перша медаль в олімпійському виді для байдарочників у пострадянський період), а екіпаж Олега Кухарика та Дмитра Даниленка стали срібними медалістами цьогорічного чемпіонату Європи.

Worlds day3 32

Ще одна знакове досягнення року – перемога на світовій першості четвірки українських каноїстів на 500 метрів – на рахунку тренерського дуету Сергія Безуглого та Романа Будза.

А згуртував, мотивував й націлив усю національну команду на досягнення історичного результату ніхто інший, як її головний тренер – дворазовий олімпійський чемпіон Юрій Чебан. Легендарний атлет виявив нові грані свого таланту на тренерській ниві, створивши «Команду року», і року не звичного, а олімпійського.

Сам Чебан неодноразово підкреслював у своїх інтерв’ю, що успіх збірної – це результат роботи не окремих спортсменів і тренерів, а всіх, хто працює на результат: від головного тренера до лікаря, масажиста й співробітника пресслужби ФКУ. Усі їхні зусилля повинні бути спрямовані на якісну роботу та переможний результат команди. І вимоги Володимировича, як з повагою називають спортсмени головного тренера, до кожного члена збірної високі. Тому, певно, й результат, який показала веслувальна дружина в олімпійському році, саме такий.

У кар’єрі Чебана-атлета найкращими були саме олімпійські роки. Коли перебуваєш поруч з такою людиною, автоматично заряджаєшся на максимум і віддаєш найбільше саме тоді, коли потрібно. Як наслідок, наприкінці року збірна України з веслування на байдарці і каное святкує перемогу у престижній номінації «Команда року».

Worlds day3 33

Номінація «Команда року-2021»

Підсумки голосування Експертної Ради АСЖУ:

Збірна України з веслування на байдарках і каное – 30 (балів)

Збірна України з боротьби – 20

Збірна України з футболу – 13

Збірна України з артистичного плавання – 2

Збірна України з баскетболу (жінки) – 1

ПІДСУМКИ РОКУ

На 7-ми великих міжнародних змаганнях українські веслувальники вибороли 10 золотих, 11 срібних і 18 бронзових медалей, зокрема в олімпійських видах – 17 (5-6-6), в неолімпійських – 22 (5-5-12).

Перше місце в списку мультимедалістів 2021-року посіла володарка срібної та бронзової медалей Олімпійських ігор каноїстка Людмила ЛУЗАН (Полтавська), яка 13 разів підіймалася на п’єдестал: 5 разів на вищу сходинку (3 рази в С2-500, 2 – С1-500), 4 рази ставала срібною призеркою (2 – С1-200, 1 – С1-500, С2-500) і також 4 рази бронзовою (2 – С2-200, по 1 – С2-200, С4-500).

Другу сходинку на цьому почесному п’єдесталі посіла напарниця Людмили по олімпійському екіпажу Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА (Житомирська) – 9 (3-2-4). Замкнув нашу призову трійку байдарочник Дмитро ДАНИЛЕНКО (Вінницька) – 5 (2-2-1), причому він єдиний в збірній України, хто став в цьому році дворазовим чемпіоном світу (по 1-му разу серед молоді і серед дорослих).

Цікаво, що вся трійка лідерів здобула медалі у всіх класах човнів: одиночці, двійці і четвірці.

Всього 3 і більше нагород на міжнародних стартах завоювали 10 українських веслувальників.

Найбільш медальний вид цього сезону, і це не стане ні для кого великим відкриттям, жіноча «каное-двійка, 500 м» – 6 медалей. Чотири нагороди завоював наш топ-екіпаж Людмила ЛУЗАН/ Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА, ще дві – юніорський екіпаж Ксенія РОМАНЧУК/Тетяна СМИЛОВЕНКО.

РЕКОРДИ

Відразу на трьох великих стартах були показані рекордні результати в історії: на чемпіонаті Європи (8 медалей – 2-2-4), на чемпіонаті світу (5 – 3-1-1) і на чемпіонаті світу з марафону (4 – 2-0-2).

За матеріалами сайту uspa.com.uaНовини Україна

18 лютого 2023

Без Михалича... П’ять років тому не стало легендарного українського тренера

Рівно п’ять років тому пішов з життя заслужений тренер СРСР, Молдови і України з веслування,…
02 січня 2023

Срібний призер Олімпійських ігор херсонець Сергій КІРСАНОВ відзначив 60-річний ювілей!

Сьогодні своє 60-річчя відзначає срібний призер Олімпійських, триразовий чемпіон світу Сергій КІРСАНОВ, який з 2008-го…
30 грудня 2022

Дворазова чемпіонка світу-2022 Людмила ЛУЗАН увійшла в трійку кращих спортсменів України

Каноїстка з Полтавщини Людмила ЛУЗАН увійшла в трійку кращих спортсменів країни в 2022-му році за…

Міжнародні новини

21 березня 2023

Створена міжнародна платформа для прихильників сап-веслування

В цьому році для зручності прихильників веслування на сапах створена міжнародна платформа unionpaddlers.online.
09 грудня 2022

МОК затвердив олімпійську кваліфікацію з веслувального слалому на Ігри-2024. Коли стартують українці?

Міжнародний олімпійський комітет схвалив фінальний шлях кваліфікації з веслувального слалому на Ігри в Парижі-2024, де…
05 грудня 2022

Українські байдарочники і Людмила ЛУЗАН знову визнані найкращими у світі

Українські байдарочники Олег КУХАРИК, Дмитро ДАНИЛЕНКО, Ігор ТРУНОВ і Іван СЕМИКІН, а також каноїстка Людмила…