За версію Асоціації спортивних журналістів України збірна України з веслування на байдарках і каное, визнана кращою командою країни у 2021 року. Про це повідомив сайт цієї організації (6 червня 2021 року. Познань. Чемпіонат Європи. Збірна України показала найкращий результат виступів на Євро).

ПІДСУМКИ

Українські каноїсти та байдарочники під керівництвом дворазового олімпійського чемпіона Юрія Чебана здійснили цього року справжній фурор! Спортивні ЗМІ періодично рясніли повідомленнями про яскраві тріумфи наших веслувальників. В опитуванні експертної ради АСЖУ веслувальники на 10 балів випередили основних конкурентів – національну команду з боротьби, яка привезла з Олімпіади аж чотири медалі – саме завдяки тому, що, крім Ігор, вражали перемогами на усіх трьох головних змаганнях року.

Олімпійський рік для збірної України з веслування на байдарках і каное вийшов, напевно, найкращим у її пострадянський період. Дивіться самі: 39 медалей на великих міжнародних змаганнях, найкращі в історії виступи на чемпіонатах Європи й світу, зокрема перші золоті медалі в олімпійських видах жіночого каное і чоловічій байдарці на світовій першості. І, звісно, ж вінець переможного сезону – дві медалі у Токіо-2020.

ТВОРЦІ УСПІХИ

Кажучи про творців найбільших тріумфів року, варто окремо відзначити Миколу Мацапуру. Старший тренер збірної з каное не лише привів до найвищих досягнень у кар’єрі найяскравішу зірку цього року у жіночому спорті України Людмилу Лузан. Разом з Юрієм Чебаном Микола Іванович підготував екіпаж Лузан та Анастасії Четверікової, які здобули олімпійське «срібло», а ще стали чемпіонками світу та бронзовими призерками Європи.

Luzan Matsapura 4 4

Не можна не згадати й про старшого тренера байдарочників Миколу Кремера, під керівництвом якого наша четвірка здобула «золото» чемпіонату світу-2021 (перша медаль в олімпійському виді для байдарочників у пострадянський період), а екіпаж Олега Кухарика та Дмитра Даниленка стали срібними медалістами цьогорічного чемпіонату Європи.

Worlds day3 32

Ще одна знакове досягнення року – перемога на світовій першості четвірки українських каноїстів на 500 метрів – на рахунку тренерського дуету Сергія Безуглого та Романа Будза.

А згуртував, мотивував й націлив усю національну команду на досягнення історичного результату ніхто інший, як її головний тренер – дворазовий олімпійський чемпіон Юрій Чебан. Легендарний атлет виявив нові грані свого таланту на тренерській ниві, створивши «Команду року», і року не звичного, а олімпійського.

Сам Чебан неодноразово підкреслював у своїх інтерв’ю, що успіх збірної – це результат роботи не окремих спортсменів і тренерів, а всіх, хто працює на результат: від головного тренера до лікаря, масажиста й співробітника пресслужби ФКУ. Усі їхні зусилля повинні бути спрямовані на якісну роботу та переможний результат команди. І вимоги Володимировича, як з повагою називають спортсмени головного тренера, до кожного члена збірної високі. Тому, певно, й результат, який показала веслувальна дружина в олімпійському році, саме такий.

У кар’єрі Чебана-атлета найкращими були саме олімпійські роки. Коли перебуваєш поруч з такою людиною, автоматично заряджаєшся на максимум і віддаєш найбільше саме тоді, коли потрібно. Як наслідок, наприкінці року збірна України з веслування на байдарці і каное святкує перемогу у престижній номінації «Команда року».

Worlds day3 33

Номінація «Команда року-2021»

Підсумки голосування Експертної Ради АСЖУ:

Збірна України з веслування на байдарках і каное – 30 (балів)

Збірна України з боротьби – 20

Збірна України з футболу – 13

Збірна України з артистичного плавання – 2

Збірна України з баскетболу (жінки) – 1

ПІДСУМКИ РОКУ

На 7-ми великих міжнародних змаганнях українські веслувальники вибороли 10 золотих, 11 срібних і 18 бронзових медалей, зокрема в олімпійських видах – 17 (5-6-6), в неолімпійських – 22 (5-5-12).

Перше місце в списку мультимедалістів 2021-року посіла володарка срібної та бронзової медалей Олімпійських ігор каноїстка Людмила ЛУЗАН (Полтавська), яка 13 разів підіймалася на п’єдестал: 5 разів на вищу сходинку (3 рази в С2-500, 2 – С1-500), 4 рази ставала срібною призеркою (2 – С1-200, 1 – С1-500, С2-500) і також 4 рази бронзовою (2 – С2-200, по 1 – С2-200, С4-500).

Другу сходинку на цьому почесному п’єдесталі посіла напарниця Людмили по олімпійському екіпажу Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА (Житомирська) – 9 (3-2-4). Замкнув нашу призову трійку байдарочник Дмитро ДАНИЛЕНКО (Вінницька) – 5 (2-2-1), причому він єдиний в збірній України, хто став в цьому році дворазовим чемпіоном світу (по 1-му разу серед молоді і серед дорослих).

Цікаво, що вся трійка лідерів здобула медалі у всіх класах човнів: одиночці, двійці і четвірці.

Всього 3 і більше нагород на міжнародних стартах завоювали 10 українських веслувальників.

Найбільш медальний вид цього сезону, і це не стане ні для кого великим відкриттям, жіноча «каное-двійка, 500 м» – 6 медалей. Чотири нагороди завоював наш топ-екіпаж Людмила ЛУЗАН/ Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА, ще дві – юніорський екіпаж Ксенія РОМАНЧУК/Тетяна СМИЛОВЕНКО.

РЕКОРДИ

Відразу на трьох великих стартах були показані рекордні результати в історії: на чемпіонаті Європи (8 медалей – 2-2-4), на чемпіонаті світу (5 – 3-1-1) і на чемпіонаті світу з марафону (4 – 2-0-2).

За матеріалами сайту uspa.com.uaНовини Україна

05 травня 2024

Юрій ЛИСЯНИЙ: «В боротьбі за олімпійську ліцензію хлопці мають відпрацювати на 110%»

Старший тренер збірної України Юрій ЛИСЯНИЙ відповів на питання «Веслування України» за підсумками Кубку України,…
04 травня 2024

Роман БУНДЗ: «Віталій Вергелес і Андрій Рибачок заряджені на завоювання олімпійської ліцензії»

Старший тренер збірної України Роман БУНДЗ в інтерв’ю «Веслування України» поділився враженнями від Кубку України,…
01 травня 2024

Марія ПОВХ: «Націлена на завоювання олімпійської ліцензії для України»

Луцька байдарочниця Марія ПОВХ, яка завоювала право взяти участь в олімпійській кваліфікації, поділилася своїми враженнями…

Міжнародні новини

17 травня 2024

Відновлений після руйнівної повіні каяк-центр прийматиме чемпіонат Європи за участю українців

7 українських спортсменів візьмуть участь у чемпіонаті Європи з веслувального слалому, який розпочався в словенському…
13 травня 2024

Луцька байдарочниця Марія ПОВХ завоювала останню ліцензію для українського веслування. Каноїсти вперше без Олімпіади

Луцька байдарочниця Марія ПОВХ завоювала путівку на Олімпійські ігри-2024 за підсумками європейської кваліфікації, яка відбулася…
07 травня 2024

В середу українські веслувальники розпочнуть боротьбу за останні олімпійські ліцензії

Сайт міжнародної федерації каное опублікував остаточні стартові протоколи олімпійської кваліфікації, який відбудеться 8-9 травня в…