Головний тренер збірної України Юрій ЧЕБАН розповів про підготовку збірної та задачі, які ставитимуться в цьому році.

ПІДГОТОВКА-2020

- Підготовка після повернення із Італії вийшла, так би мовити, зім'ята, поломата, - зазначив Юрій Володимирович. - У нас, як ви знаєте, цей рік перестав бути олімпійським. Я би його назвав напіволімпійським-підготовчим, а, по суті, він став передолімпійським.

Наша підготовка до Олімпіада обірвалася в березні у зв’язку з пандемією, після чого почалася карантинно-домашня підготовка на самоізоляції. Звісно ж, ніхто не може сказати точно, хто і як готувався. Тренери, звісно ж, тримали зв'язок зі своїми підопічними, я теж держав руку на пульсі. Якість підготовки залишається на совісті кожного. Через два місяці у нас буде контрольний зріз – особистий чемпіонат України, де буде відібрана команда на чемпіонат світу в неолімпійських видах програми в Сегеді, де також відбудеться етап Кубку світу. Там ми і побачимо, хто і як готувався, як вплинув карантин на готовність.

- Перенесення Олімпійських ігор на наступний рік – плюс для збірної України?

- Це можна розцінювати і як плюс, і як мінус. В будь-якому разі, Олімпійські ігри – це кінцева ціль, куди готується кожен спортсмен. Спортсмен чітко бачить свою задачу. А перенесення їх демотивує, адже вони не розуміють, до чого вони готуються. Я вже говорив – і тренерам, і спортсменам, що вони, якщо Олімпіаду перенесено, повинні ставити перед собою задачу тримати форму. Я уявляю спортсмена як стрілу, чи ракету, яка летить з конкретним призначенням. Звісно ж, коли цілі немає, вона втрачає орієнтацію у просторі.

На зборах, які передуватимуть чемпіонату України, задача тренерів збірної вивести спортсменів на той рівень, що був лютому-березні.

ЗАДАЧІ-2020

- Які цілі ставляться перед збірною України в цьому році?

- Складно сказати, адже головний міжнародним стартом на сьогодні – чемпіонат світу в неолімпійських видах програми. Ставити конкретні задачі на ці гонки, на мій погляд, неправильно. Я тримаюся тієї точки зору, що треба утримувати рівень в олімпійських видах.

Маємо надію, що в цьому році відбудеться чемпіонат Європи, але поки що Європейська асоціація каное не визначилася з його проведенням. Федерація каное України, як і всі інші національні федерації, чекають зворотного зв’язку по цьому заходу.

В спортивній активності зацікавлені всі, але все зараз залежить від того, як розвиватиметься ситуація з коронавірусом. Всі вже скучили та зголодніли за гонками, адже наявність змагань напряму впливає і на фінансування збірних команд.

КОЛЕСНИК ТА ЛІЦЕНЗІЯ

- В цьому році у збірній України з’явилася нова каноїстка, відома в минулому байдарочниця Юлія Колесник. Як оцінюєте ії потенціал?

- Шанс є у всіх, і в неї в тому числі. Вона добре себе зарекомендувала в перше півріччя. Вона, так би мовити, з перших гребків стала показувати гарні результати в освоєнні нового для себе виду веслування. Юлія за рахунок фізичних даних, які в неї були закладені раніше, вона гарно прийняла матеріал та технічні елементи каное. В минулому році вона, займаючись кілька місяців, була в «призах» на командному чемпіонаті України. Я так планую, щоб вона була одним з претендентів на завоювання додаткової ліцензії в «одиночці, 200 м», володар якої визначатиметься в травні наступного року.

- Все ж таки плануєте боротися за цю ліцензію?

- Так. Ми не впускатимемо такої можливості. В будь-якому разі, ми спробуємо поборотися за цю ліцензію. А якщо не вийде, будемо вже відбирати всередині країни кращу двійку, яка представлятиме Україну на Олімпійських іграх-2020 (нагадаємо, що на чемпіонаті світу-2019 Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА та Людмила ЛУЗАН завоювали олімпійську ліцензію в «каное-двійці, 500 м». – пресслужба).

Що стосується Юлії Колесник, то вона талановита спортсменка і, якщо працюватиме над собою та прикладатиме такі ж зусилля, що і раніше, кожного дня, адже це титанічна праця – перенавчатися з одного виду веслування в інший, в першу чергу в психологічному плані, думаю, що в неї все вийде. Але тільки на змаганнях ми зможемо побачити реальну картину, на якій сходинці до Олімпійських ігор вона знаходиться.

Будь-який веслувальник може перебудуватися і байдарочника в каноїста, і зворотно, якщо є підтримка. В даному нас підтримує Сергій Чергнишов - голова ФСК «Хімік» та президент ФКУ. Він дуже позитивно дивиться на такі тенденції, коли спортсмени пробуються в різних екіпажах, в різних, як говориться, спортивних сферах. Якщо є підтримка будь-якої організації, то такий перехід проходитиме з меншими труднощами та позитивне впливатиме на розвиток спорту в цілому.

Южне. Інтерв’ю головного тренера збірної України Юрія ЧЕБАНА

Пресслужба ФКУ



Новини Україна

13 листопада 2024

Зіркові українські веслувальники взяли участь в олімпійському уроку

Близько 50-ти спортсменів Вилківської ДЮСШ взяли участь в олімпійському уроку, який відбувся упродовж цієї суботі…
05 листопада 2024

Минулого тижня 85 років виповнилося б видатному українському тренеру Вячеславу СОРОКІНУ

29 жовтня виповнилося б 85 років заслуженому тренеру СРСР, України і Молдови Вячеславу СОРОКІНУ, який…
01 вересня 2024

Збірна України з веслування завоювала 4 медалі чемпіонату світу

Збірна України з веслування завоювала 4 медалі (2 золоті) на чемпіонаті світу в неолімпійських видах…

Міжнародні новини

23 серпня 2024

Чемпіонат світу-2024. Чи зможе Олег КУХАРИК кинути виклик олімпійському чемпіону Парижа Йозефу Досталю?

18 веслувальників збірної України візьмуть участь в чемпіонаті світу в неолімпійських видах програми, який вперше…
09 серпня 2024

Париж-2024. Марія ПОВХ: «Головне – до кінця вірити в свою перемогу»

Луцька байдарочниця Марія ПОВХ, яка в заключний день веслувальних змагань на Олімпіаді виступить у фінальній…
09 серпня 2024

Париж-2024. Українські каноїстки вдруге поспіль завоювали олімпійське срібло

Українські веслувальниці Людмила ЛУЗАН і Анастасія РИБАЧОК завоювали срібні медалі Олімпійських ігор, які проходять в…