З 26 по 28 червня відбулися всеукраїнські змагання серед ветеранів «Уманська регата» з веслування на байдарках і каное. Перегони пройшли на Осташівському ставі в Умані.

НЕОБХІДНІ ПРОЦЕДУРИ

На відкритті змагань учасники вишукалися у шаховому порядку на небезпечній, в період пандемії коронавірусу, відстані один від одного (1,5 метра). Усі спортсмени пройшли температурний скринінг, на дистанції одночасно знаходились до 15 осіб, глядачів на змаганнях не було.

ЦЕРЕМОНІЯ ВІДКРИТТЯ. З ПОДАРУНКОМ

На церемонії відкриття міський голова Олександр ЦЕБРІЙ подякував організаторам змагань, запевнивши, що Умань була є і буде містом спортивним:

- Я заздрю вам сьогодні як спортсмен, тому що розумію всі ті почуття, які зараз вас переповнюють, а як міський голова запевняю, що ви ще не раз зустрінетеся в Умані. Ми постараємося щоб «Уманська регата» стала традиційною.

Внеском у розвиток веслувального спорту в Умані від міста цього разу став 4-тактний підвісний човновий двигун «Suzuki» подарований міським головою на відкриття змагань.

«Цей мотор дасть змогу забезпечити якісне суддівство під час змагань і безпеку спортсменів під час тренувань», - пояснив тренер-викладач з веслування Уманської ДЮСШ Володимир ІЩЕНКО.

ОРГАНІЗАЦІЯ

Унікальність «Уманської регати» полягає в тому, що вона на 100% ініційована і організована уманчанами ― випускниками веслувального відділення Уманської ДЮСШ різних років, проведена спільнокоштом самих учасників змагань.

- Це взірцева історія, коли громадська ініціатива підтримана міським головою,відділом з питань фізичної культури та спорту і адміністрацією ДЮСШ, дала такий сильний і позитивний результат як для розвитку фізичної культури і спорту, ветеранського спортивного руху в Україні, так і для міста Умані, його іміджу і спортивної перспективи, вважає голова комісії ветеранів веслування на байдарках і каное ФКУ Євген ЧЕСНОКОВ. - Умань має ідеальне географічне розташування, яке дозволяє приїздити сюди спортсменам з усієї України, має прекрасне плесо і перспективну спортивну базу. А, крім того, ініціативних спортсменів і владу міста, яка з розумінням ставиться до проблем спорту, а це важливі складові для подальшого розвитку веслувального спорту в Умані і як третього (після Дніпра і Тернополя) тренувально-змагального центру.

Uman 01

- Завжди була мрія зробити щось класне на Осташівці, адже у нас дозволяє ширина, краєвиди і є все, що потрібно, аби організувати класні старти. Тому ветерани з усієї України порадилися і запропонували, а чому б не в Умані, розповідає уманчанин, ветеран-веслувальник і один з ініціаторів «Уманської регати» Олег ГАНІЧ. - В соціальних мережах згуртувалися, зібрали кошти. Закупили потрібні матеріали, відзвітували по закупівлях і зробили. Важливо, що це не на один раз і не лише для ветеранів. Це для веслування в Умані, адже для кожного з нас це один з найкращих спогадів дитинства, в яке можна повернутися.

Так на натяжіння тросуз буйками на 9-ти водних доріжках по 1 км витратили в межах 70-80 тис. грн.

Всі витрати на роботу суддівської колегії проводились за рахунок учасників змагань, а ТМ «Умань пиво» забезпечила питною водою та газованими напоями.

ЧЕМПІОНИ ТА МЕДАЛІСТИ

112 спортсменів, які представляли 19 команд з 14 областей України боролися за медалі в класах К-1, С-1, К-2, С-2 та К-4 на дистанціях 200, 500, 1000 м та в естафеті, у вікових групах від 35 до 60 років.

За підсумками змагань особливо відзначились: триразовий чемпіон світу 2019 року серед ветеранів байдарочник Владислав Юзюк (Тернопіль), який завоював 7 золотих нагород, каноїсти Сергій Юрчук (Черкаси), Сергій Устименко (Дніпро) та Ілля Михайлюк та Сергій Сервуля (Житомир), які спеціалізуються у веслуванні на байдарці.

На жаль, через карантин не змогла взяти участь у регаті численна делегація спортсменів з Молдови, але вони підтвердили свої наміри приїхати і позмагатися з українцями, як тільки буде перша така нагода.

Uman 01

Uman 01

ПІДСУМКИ

- Уманський досвід організації змагань – унікальний,― вважає головний суддя змагань, суддя національної категорії Сергій ЛЕСЬ. - Те що ви тут створили заслуговує на глибоку повагу і захоплення. Це найкраща дистанція в Черкаській області і одна з кращих в Україні. Якщо ситуація дозволить, то вже за 2 тижні ми готові проводити в Умані Кубок області з веслування на призи олімпійського чемпіона Андрія ХІМІЧА ( Токіо 1964 р.), а ще просто зараз за результатами регати я формую збірну команду області для участі в чемпіонаті України.

Uman 01

Пресслужба ФКУ за матеріалами umannews.cityНовини Україна

12 серпня 2020

Юрій ЧЕБАН: «Високу готовність спортсменів збірної України націлюємося зберегти до чемпіонату Європи»

Головний тренер збірної України Юрій ЧЕБАН підбив підсумки першого національного старту року – особистого чемпіонату…
11 серпня 2020

Федерація каное України висловила подяку за проведення національного чемпіонату

Проведення особистого чемпіонату України пам'яті заслуженого тренера Вячеслава СОРОКІНА 2020 ріку м. Дніпрі (30 липня-…

Міжнародні новини

30 липня 2020

Затверджена система відбору на чемпіонат Європи

Мінмолодьспорту України затвердив систему відбору на чемпіонат Європи з каноеспринту, який відбудеться в румунському Бaскові…
08 липня 2020

Прийняте рішення щодо проведення чемпіонату Європи серед юніорів та молоді-2020

Європейська асоціація каное (ЄАК) прийняла рішення скасувати чемпіонат Європи серед юніорів та молоді з каноеспринту-2020,…
02 липня 2020

Стали відомі терміни проведення чемпіонатів Європи з каноеспринту та з веслувального слалому

Європейська асоціація каное (ЄАК) визначилася з термінами та місцем проведенням чемпіонатів Європи з каноеспринту та…