До вашої уваги цікавий матеріал про відомого українського веслувальника Олександра ГОЛУБОВА, який зараз служить в рядах Національній гвардії. Автор статті на сайті "НОВИНИ. LIVE" одеський спортивний журналіст Дмитро БОГОМОЛОВ, який служить разом з ним в одній частині (Фото: Під час служби в НГУ Олександр ГОЛУБОВ став чемпіоном України з веслування).

ПОЗИВНИЙ ГОЛУБ

Гвардійцю Олександру з позивним Голуб 38 років. В армії він служить з 2005-го року, з перервами. Наразі він проходить військову службу в 11 бригаді імені Михайла Грушевського Південного ОТО Національної гвардії України. Унікальність військового — у його спортивних досягненнях та вмінні робити фізично сильнішими побратимів.

Народився Олександр на півдні Одещини. Змалечку почав відвідувати місцеву Дитячо-юнацьку спортивну школу з веслування, оскільки батьки його спортсмени – тато Олексій, Заслужений тренер України та мати Марія, директорка ДЮСШ. У 2008 році закінчив магістратуру в Південноукраїнському національному педагогічному університеті ім. Ушинського.

«За свою спортивну кар'єру брав участь у чемпіонатах Європи та України, Кубках світу, у 2005 році виконав норматив на звання майстра спорту. Через п'ять років закінчив професійну кар'єру спортсмена», — розповідає тренер-викладач за фахом.

UkrChamp day4 0001

12 вересня 2022 року. Умань. Олександр ГОЛУБОВ в якості військослужбовця у складі змішаного екіпажу-четвірки став чемпіоном України.

Голуб свого часу виступав за національну збірну України, також він багаторазовий переможець першості Південного оперативно-територіального об'єднання Національної гвардії з семиборства у своїй віковій категорії та, що цікаво, ставав чемпіоном України у чотирьох видах спорту: веслування на каное, веслування на драгонботах, керлінг та сапборд.

Команда з керлінгу складалась з веслувальників: Сергій Климнюк, Олександр Голубов, Сергій Вакуленко та Сергій Сервуля. Фото: Архів Олександра Голубова

«Як любитель продовжую брати участь в чемпіонатах країни серед професіоналів та у 2018 році переміг у двох видах спорту — каное та на дошці SUP, також під час повномасштабного вторгнення Росії на нашу територію, у 2022-ому виграв чемпіонат України з веслування на каное. Через збройну агресію РФ, перед чемпіонатом не виходив на воду понад 10 місяців. В мене немає прагнення комусь щось довести, я доводжу собі, що можу стати кращим і сильнішим не дивлячись на вік», — згадує Олександр.

Golubov soldier 04

Олександр постійно бере участь та медалі в змаганнях силових структур. Фото Дмитра БОГОМОЛОВА

РЕАБІЛІТАЦІЯ І ДЕКОМПРЕСІЯ ВІЙСЬКОВИХ

Наразі фахівець своєї справи виконує важливе завдання з фізичного розвитку та реабілітації особового складу. У футбольній команді «Південна Пальміра» НГУ, складеної з військовослужбовців, він допомагає, як тренер з фізичної підготовки. Проводить заняття з розминки та розтяжки, бігові вправи на різні дистанції, щоб побратими були більш витривалими та скоріше відновлювались від травм.

«Мені запропонували бути тренером футбольної команди. Пропозиція зацікавила коли почув, що метою — є вихід у Другу лігу України. Завжди любив складні виклики й тому ні на хвилину не сумнівався. А також підкупила можливість працювати з відмінним фахівцем, який свого часу сам був володарем Кубка України з футболу - Іллею Галюзою», — ділиться Голуб.

Як дипломований тренер, який вивчав психологію, Олександр вважає, що фізичні вправи можуть допомогти при реабілітації після поранення, травм та посттравматичного синдрому. Це корисно також під час декомпресії військових, яких виводять з району проведення бойових дій.

Golubov soldier 03

Відпочинок у бункері. Фото Дмитра БОГОМОЛОВА

Спортивна активність сприяє пришвидшенню прийняття рішень, зниження імпульсивності та збільшення концентрації уваги, більшій ясності розуму та допоможе зменшити відчуття тривоги.

«Спорт важливий для всіх без виключень. Це ефективна, природна зброя в боротьбі зі супротивником, що наближається. Неодмінно спортивні вправи допоможуть бути більш бадьорим та вмотивованим. Це також етап соціальної інтеграції військових, завдяки підтримці професіоналів та побратимів вони обов'язково наберуться впевненості в собі та своїх силах.

Спорт допомагає бути військовим сильнішими та скоріше відновлюватись фізично та психологічно», — запевняє тренер.

Важливим аспектом є долучення до етапів реабілітації й родин військовослужбовців. У тренера Олександра є дружина та син. До повномасштабного вторгнення РФ на територію України, вони завжди на вихідні складали компанію йому під час тренувань. Перед сином батько насамперед ставить завдання бути вихованою, порядною та здоровою людиною.

ЖИТТЯ ДО ВІЙНИ І...

Загалом до 24 лютого 2022 року, Голуб сам тренував дітей в школі веслування та планує відновити цю роботу після нашої Перемоги. Крім того, титулований спортсмен власноруч відкрив справжній спортивний музей у рідному місті.

«На початку 2020 року прийшла цікава ідея заснувати музей вищих досягнень веслувальників ДЮСШ та українських олімпійців, де зібрані нагороди місцевих веслувальників, 4 медалі Чемпіонату світу, 9 медалей Чемпіонату Європи, та понад пів тисячі медалей чемпіонатів України. Також в музеї є два весла, подарованих олімпійськими чемпіонами та безліч кубків, вимпелів та матеріалів про веслування», — розповів Олександр.

UkrChamp day4 0001

Тренер відкрив спортивний музей у рідному Вілковому

ПІСЛЯ ПЕРЕМОГИ

Сам гвардієць найбільше прагне скорішої Перемоги України та подальшого миру, а всім українцям бажає терпіння і завжди пам'ятати, що за допомогою фізичних вправ більшість людей може покращити своє фізичне здоров'я й форму, психологічний стан, зміцнити м'язи та отримати більшу витривалість.

Влад ЄФІМОВ, проєкт «Веслування України»,

по матеріаламhttps://sport.novyny.live/Новини Україна

30 серпня 2023

Збірна України з веслування завоювали 2 медалі і 2 олімпійські ліцензії. Як оцінити цей результат?

За підсумками чемпіонату світу в Дуйсбургу збірна України завоювала 2 олімпійські ліцензії і 2 бронзові…
23 серпня 2023

Чемпіонат світу. Став відомий детальний розклад заїздів за участю веслувальників збірної України

Збірна України виступить в 29-ти видах програми ліцензійного чемпіонату світу з веслування, який розпочався сьогодні…
02 червня 2023

Український веслувальник розповів про службу в Національні гвардії

До вашої уваги цікавий матеріал про відомого українського веслувальника Олександра ГОЛУБОВА, який зараз служить в…

Міжнародні новини

04 вересня 2023

Ukrainian Athletes Unite for Peace Amidst Ongoing Conflict

The bronze medalists of the recent world championship Oleg KUKHARIK, Dmytro DANYLENKO, Ihor TRUNOV and…
04 вересня 2023

Українські байдарочники провели в Німеччині масштабну акцію проти участі спортсменів росії і білорусії в міжнародних…

Бронзові призери нещодавнього чемпіонату світу Олег КУХАРИК, Дмитро ДАНИЛЕНКО, Ігор ТРУНОВ і Іван СЕМИКІН провели…
25 серпня 2023

Вперше з 2000-го року українські байдарочники виступатимуть на Олімпійських іграх

Збірна України завоювала олімпійську ліцензію на чемпіонаті світу в Дуйсбургу і тепер, вперше з 2000-го…