Каноїст Павло АЛТУХОВ розповів про підготовку до своєї другої Олімпіади. Нагадаємо, що в травні він спочатку завоював олімпійську ліцензію в одиночці (на євровідборі в Сегеді), а потім і в двійці з Дмитром ЯНЧУКОМ (на чемпіонаті України).

- Підготовка до Олімпійських ігор йде за планом, - відзначив на початку бесіди Павло. – Після чемпіонату Європи ми провели збір на гірськолижній базі в Сянках, де знаходилися тиждень. Побігали кроси, попрацювали в тренажерному залі, щоб підтягнути силовий компонент, який трошки падає у літній підготовці, тому що менше присутній в робочому циклі. Потім приїхали в Обухів – готуватися на воді. Та й про зал не забуваємо.

Altukhov 01 07 03

- Наскільки складно поєднувати роботу в одиночці та двійці?

- Я б не сказав, що це складно. Одне сприяє іншому. В плані відчуття ти знаходиш деякі моменти в двійці, адже це більш швидкий човен, тож є можливість працювати на більш високих швидкостях і перенести ці напрацювання в одиночку. Ми так працюємо, починаючи із зими, тож для мене це не є новиною, і я звик до такої роботи.

Altukhov 01 07 01

- Наскільки відчувається прогрес в двійці у порівнянні, скажемо, з чемпіонатом Європи?

- Прогрес полягає в тому, що ми починаємо з Дмитром більше відчувати один одного, тобто скочуватися, адже стали більше працювати над цим. Цього нам не вистачало раніше. З кожним тренуванням ми більше відчуваємо один одного і вчимося краще спрацьовуватися в різних умовах – чи то хвиля, чи то стартовий відрізок, чи то робота при різних напрямках вітру.

- Після завоювання ліцензії в одиночці не було вагань щодо старту в двійці на чемпіонаті України, щоб не розпилятися і зосередитися на виступі саме в одиночці?

- Ні, жодних вагань не було, адже саме такою була ціль – взяти ліцензії в двох видах програми, адже саме такі цілі ми поставили під час зимовою підготовки. Одиночка була першою сходинкою, двійка – другою. Слава Богу, нам це вдалося зробити, я дуже цим задоволений. Наступна задача – боротися за медалі Олімпійських ігор в цих видах програми. Саме над цим і працюємо в період підготовки.

Велике інтерв’ю з Павлом АЛТУХОВИМ – в серії матеріалів про спортсменів олімпійської збірної України, які будуть опубліковані в липні на сайті ФКУ.

Олімпійська підготовка. Каное-двійка, 1000. Алтухов/ Янчук

Пресслужба ФКУНовини Україна

24 травня 2024

Каноїсти вперше без Олімпіади. Олександр МАКСИМЧУК: «Зрозуміло, що без помилок в підготовці не обійшлося»

Завершуємо серію матеріалів на тему «Каноїсти без Олімпіади». Ситуацію вже проаналізували досвідчений тренер-олімпієць Олександр КОЛИБЕЛЬНИКОВ,…
23 травня 2024

Каноїсти вперше без Олімпіади. Олександр КОЛИБЕЛЬНІКОВ: «Тренерам необхідно планувати роботу з урахуванням результатів світових лідерів»

Вперше за пострадянський період українські каноїсти не виступатимуть на Олімпійських іграх. Проект «Веслування України» спробував…

Міжнародні новини

03 липня 2024

Веслувальники збірної України завоювали 11 медалей на чемпіонаті Європи

Веслувальники збірної України завоювали 11 медалей на чемпіонаті Європи серед юніорів і молоді, який проходив…
18 червня 2024

Українські веслувальники завоювали 2 медалі на чемпіонаті Європи. Це не найгірший результат в історії

Українські веслувальники завоювали 2 медалі (1 золоту, 1 срібну) на чемпіонаті Європи з каноеспринту, який…
12 червня 2024

Став відомий склад збірної України з веслування на чемпіонаті Європи

22 українських веслувальники візьмуть участь в чемпіонаті Європи, який триває в Сегеді. Змагання з каноеспринту…