Полтавська байдарочниця Марія КІЧАСОВА-СКОРИК відповіла на питання пресслужби ФКУ за підсумками відбору на Олімпійські ігри.

- Маріє, ваші перші відчуття, коли ви дізналися, що відібралися в олімпійську збірну, на ваші перші Ігри?

- Я сказала: «Дякую, що це відбулося». Була дуже задоволена.

- Підемо крок за кроком. Ви змусили похвилюватися своїх прихильників вже в перший день, після дистанції 500 м, коли фінішували лише сьомою…

- Звісно, розраховувала на більш високий результат. Втім, відразу зрозуміла, хоча сама себе до кінця не зізнавалася – човен не йшов. Так, я звісно, була засмучена сьомим місцем, але на дистанції, враховуючи всі супутні фактори – доріжку, напрям вітру і таке інше, зробила все, що змогла, боролася до кінця, ані на секунду не здавалася.

- Як провели час між п’ятисоткою та спринтом?

- Ну, з характером у мене все в порядку, я легко мобілізуюся на нові старти, забуваючи про невдачі в попередніх і, звісно, роблячи висновки. Тож на спринт налаштувалася дуже добре, адже це моя дистанція. Хоча, повторюся, човен не особливо йшов. Я дуже добре проїхала у фіналі – довгий час лідирувала, щоправда, на фініш мене не вистачило.

Є над чим працювати, і це найголовніше, адже, коли виграєш, здається, що все добре і це якоюсь мірою розслабляє. А так роботи ще чимало.

- З якими думками ви провели проміжок часу між фінішом спринту та оголошенням складу збірної?

- На якійсь час вже встигла попрощатися з олімпійською мрією, але все ж таки сподівалася, що мені вистачить часу, який я показала, щоб відібратися на Ігри-2020. В зневіру не впадала, вирішивши для себе, що достойно прийму і негативний підсумок відбору. Через поразку теж треба пройти.

- Хто повідомив приємну новини про те, що ви все ж таки відібралися в олімпійську збірну?

- Мій тренер – Олексій Семикін. Коли була на допінг-контролі, Олексій Іванович надіслав повідомлення: «Ти в п’ятірці». Першою, з ким я поділилася цією радістю, була Люда Кукліновська, яка також здавала допінг-тест. Я обійняла ії і сказала: «Я все ж таки тебе не кину!» Напередодні відбору ми пообіцяли одна одній, що будемо в олімпійській збірній і будемо підтримкою одна одній». Так сталося, що з Людою я першою поділилася своїм щастям.

- Отже, відбір на Олімпійські ігри завершено, які цілі тепер?

- Дуже хочеться завоювати олімпійську медаль. З таким настроєм і працюватимемо. Пробуватимемо командні човни, щоб адаптуватися одна під одну, працюватимемо над своїми номерами. Особисто я буду налаштовуватися на відбір в спринті, який відбудеться на чемпіонаті України. В цілому, звичайна системна підготовка з високою мотивацією, тільки більш наполеглива…

- Тож після успішного виступу в спринті на чемпіонаті світу-2019, де ви стали п’ятою, націлюєтесь на олімпійську медаль і в цьому виді?

- Так, я вірю в себе, вірю, що можу добитися успіху в цьому виді. Маю, на смій погляд, всі підстави для цього, адже маю гарні часові показники в спринті. Тож маю ціль показати себе в одиночці, адже спринт дуже добре розходиться за часом з четвіркою

Пресслужба ФКУНовини Україна

24 травня 2024

Каноїсти вперше без Олімпіади. Олександр МАКСИМЧУК: «Зрозуміло, що без помилок в підготовці не обійшлося»

Завершуємо серію матеріалів на тему «Каноїсти без Олімпіади». Ситуацію вже проаналізували досвідчений тренер-олімпієць Олександр КОЛИБЕЛЬНИКОВ,…
23 травня 2024

Каноїсти вперше без Олімпіади. Олександр КОЛИБЕЛЬНІКОВ: «Тренерам необхідно планувати роботу з урахуванням результатів світових лідерів»

Вперше за пострадянський період українські каноїсти не виступатимуть на Олімпійських іграх. Проект «Веслування України» спробував…

Міжнародні новини

03 липня 2024

Веслувальники збірної України завоювали 11 медалей на чемпіонаті Європи

Веслувальники збірної України завоювали 11 медалей на чемпіонаті Європи серед юніорів і молоді, який проходив…
18 червня 2024

Українські веслувальники завоювали 2 медалі на чемпіонаті Європи. Це не найгірший результат в історії

Українські веслувальники завоювали 2 медалі (1 золоту, 1 срібну) на чемпіонаті Європи з каноеспринту, який…
12 червня 2024

Став відомий склад збірної України з веслування на чемпіонаті Європи

22 українських веслувальники візьмуть участь в чемпіонаті Європи, який триває в Сегеді. Змагання з каноеспринту…