Полтавська байдарочниця Марія КІЧАСОВА-СКОРИК відповіла на питання пресслужби ФКУ за підсумками відбору на Олімпійські ігри.

- Маріє, ваші перші відчуття, коли ви дізналися, що відібралися в олімпійську збірну, на ваші перші Ігри?

- Я сказала: «Дякую, що це відбулося». Була дуже задоволена.

- Підемо крок за кроком. Ви змусили похвилюватися своїх прихильників вже в перший день, після дистанції 500 м, коли фінішували лише сьомою…

- Звісно, розраховувала на більш високий результат. Втім, відразу зрозуміла, хоча сама себе до кінця не зізнавалася – човен не йшов. Так, я звісно, була засмучена сьомим місцем, але на дистанції, враховуючи всі супутні фактори – доріжку, напрям вітру і таке інше, зробила все, що змогла, боролася до кінця, ані на секунду не здавалася.

- Як провели час між п’ятисоткою та спринтом?

- Ну, з характером у мене все в порядку, я легко мобілізуюся на нові старти, забуваючи про невдачі в попередніх і, звісно, роблячи висновки. Тож на спринт налаштувалася дуже добре, адже це моя дистанція. Хоча, повторюся, човен не особливо йшов. Я дуже добре проїхала у фіналі – довгий час лідирувала, щоправда, на фініш мене не вистачило.

Є над чим працювати, і це найголовніше, адже, коли виграєш, здається, що все добре і це якоюсь мірою розслабляє. А так роботи ще чимало.

- З якими думками ви провели проміжок часу між фінішом спринту та оголошенням складу збірної?

- На якійсь час вже встигла попрощатися з олімпійською мрією, але все ж таки сподівалася, що мені вистачить часу, який я показала, щоб відібратися на Ігри-2020. В зневіру не впадала, вирішивши для себе, що достойно прийму і негативний підсумок відбору. Через поразку теж треба пройти.

- Хто повідомив приємну новини про те, що ви все ж таки відібралися в олімпійську збірну?

- Мій тренер – Олексій Семикін. Коли була на допінг-контролі, Олексій Іванович надіслав повідомлення: «Ти в п’ятірці». Першою, з ким я поділилася цією радістю, була Люда Кукліновська, яка також здавала допінг-тест. Я обійняла ії і сказала: «Я все ж таки тебе не кину!» Напередодні відбору ми пообіцяли одна одній, що будемо в олімпійській збірній і будемо підтримкою одна одній». Так сталося, що з Людою я першою поділилася своїм щастям.

- Отже, відбір на Олімпійські ігри завершено, які цілі тепер?

- Дуже хочеться завоювати олімпійську медаль. З таким настроєм і працюватимемо. Пробуватимемо командні човни, щоб адаптуватися одна під одну, працюватимемо над своїми номерами. Особисто я буду налаштовуватися на відбір в спринті, який відбудеться на чемпіонаті України. В цілому, звичайна системна підготовка з високою мотивацією, тільки більш наполеглива…

- Тож після успішного виступу в спринті на чемпіонаті світу-2019, де ви стали п’ятою, націлюєтесь на олімпійську медаль і в цьому виді?

- Так, я вірю в себе, вірю, що можу добитися успіху в цьому виді. Маю, на смій погляд, всі підстави для цього, адже маю гарні часові показники в спринті. Тож маю ціль показати себе в одиночці, адже спринт дуже добре розходиться за часом з четвіркою

Пресслужба ФКУНовини Україна

14 травня 2021

Українські веслувальники вийшли у фінал Кубка світу в трьох видах програми

За підсумками 1-го дня етапу Кубку світу, який триває в Сегеді, веслувальники збірної України вийшли…
13 травня 2021

Токіо-2020. Павло АЛТУХОВ: «Не передати словами, як важко далася мені ця перемога» (відео)

Каноїст збірної України Павло АЛТУХОВ відразу після переможного фінішу на дистанції 1000 м в олімпійської…

Міжнародні новини

13 травня 2021

Десята олімпійська ліцензія збірної України з веслування, чи Гонка життя Павла АЛТУХОВА

Вихованець хмельницького веслування  каноїст Павло АЛТУХОВ, який представляє зараз Полтавщину, виграв у фіналі кваліфікації на…