Старший збірної України з веслування Микола МАЦАПУРА, який відповідає за підготовку жіночого каное, відповів на питання проєкту «Веслування України» перед стартом Кубку України.

ОЛІМПІЙСЬКА ПІДГОТОВКА

- Після лижного збору в Сянках поїхали на збір в Туреччину, де по плану відпрацювали 56 днів. Ніхто не хворів, тож необхідний об’єм накатали, - відзначив на початку бесіди Микола Іванович, котрий, як відомо, є особистим тренером найтитулованішої української каноїстки Людмили Лузан. - В двійці (Людмила Лузан/ Валерія Терета) виходили два-три рази, більше – не бачу сенсу, тому що відбір в цьому виді буде в одиночці за підсумками Кубку України, тож, хто відбереться, той і буде виступати в екіпажі.

На заключному етапі підготовки, з 30 березня, працюємо в Конча-Заспі/ Обухові. Роботою на даному етапі задоволений, працювали дівчата гарно. Йде інтенсивна робота, готуємося в одиночках, а в двійці, як я казав, немає сенсу. Збір до 1-го етапу Кубку світу в Сегеді також проведемо в цій же локації. А остаточне рішення по складу двійки буде прийняте за підсумками другого етапу Кубку світу, який відбудеться в Познані. Підготовка до Парижу-2024 також запланована в Конча-Заспі.

Matsapura 2024 06

28 травня 2023 року. Познань. Минулий сезон, який приніс 2 золота Європейських ігор і олімпійську ліцензію, розпочався з 4-х медалей на етапі Кубку світу. Яким буде олімпійський сезон, нам тільки належить дізнатися

- Чи змінилася підготовка у порівнянні з попередніми роками, враховуючи, що зараз йде підготовка до Олімпіади?

- Так, підготовка була трохи змінена, було більше силової підготовки, адже Люда націлена боротися за медаль Олімпійських ігор в одиночці.

Стосовно двійки зараз складно казати, тому що Лєра то гарно їде, то ні, а в якій формі Настя Рибачок, я не знаю. Тож більше було силової підготовки, зокрема і на лижному зборі в Сянках, та й в Туреччині ми з тренажерного залу, можна сказати, не виходили, а води відповідно було менше. Робота була направлена на дистанцію 200 метрів.

- Чи можлива поява нової двійки, крім тих, що вже були?

- Ні, поки що не бачу таких. Так, в Туреччині були дівчата на зборі, але… Наприклад, Юліана Путніна. Вона «ліва», веслує на першому номері, Люда Лузан – теж. Якщо, передбачити, що Люда буде на другому номері, але вона ніколи не сиділа на рулі, за виключенням. можливо, якихось одиничних випадків. Чи треба за два з половиною місяця до Парижу готувати новий екіпаж, поки не бачу сенсу.

- Також в Туреччині готувалася і Анастасія Рибачок. Чи можливо возз'єднання олімпійської двійки Токіо?

- Цілком можливо. Я допускаю такий варіант. Але Настя має повірити в те, що вона робить і працювати над собою. Але поки те, що я бачив, мене не надихає. Можливо, тренер недопрацьовує, не дає жорстко навантаження (зараз Анастасія працює під керівництвом Дмитра Гринька. – «Веслування України»). Принаймні яскравої роботи від неї на зборі в Туреччині я не побачив.

В будь-якому разі, все визначиться за підсумками Кубку України і етапу Кубку світу в Польщі.

ЛУЗАН. ДО І ПІСЛЯ ТОКІО-2020

- Після Олімпійських ігор в Токіо-2020, де Людмила Лузан завоювала срібло і бронзу, вона поповнила свою колекцію цілим розсипом нагород. З нею стало простіше працювати, чи складніше?

- Якоїсь зірковості по ставленню до роботи, якщо ви про це, у неї не з’явилося. Вона знає, щоб чогось досягти, треба пахати. До Олімпійських ігор-2020 треба було доводити правильність тієї, чи іншої роботи, тепер вона знає, що і для чого треба робити. Вона це зробить з вірою в те, що це принесе успіх.

Matsapura 2024 03

Так, на лижній підготовці їй було доволі важко. Втім, виконали роботу повністю, хоча були і складні моменти. Тож не бачу ніяких питань щодо ії ставлення до роботи. Люда знає, який шлях вона пройшла до п’єдесталу Токіо-2020, і зараз націлена пройти той же шлях ще раз.

СЕЗОН-2023

- Як ви оцінюєте виступ каноїсток в 2023-му році. Як відомо, був яскравий виступ на Європейських іграх, де було завойовано три медалі, дві з яких золоті, але на чемпіонаті світу двійка фінішувала лише восьмою, з трудом завоювавши ліцензію…

- На спільному засіданні виконкому ФКУ і Мінмолодьспорту я сказав, що наша задача на чемпіонаті світу завоювати ліцензію, про медалі мова не йшла, а ось на Європейських іграх були саме медальні задачі: три золота. Вийшло, як ви знаєте, дві золоті і срібна. До спринту Люда не встигла відновитися після виступу в двійці, де вона віддала на дистанції більше 100%, а ось на 500-метрівці вже виглядала набагато свіжішою.

На чемпіонаті світу Люда виступала з температурою, тому з фіналу змагань на дистанції 500 м, як ви знаєте, їй прийшлося знятися. В двійці ми не просто так потрапили на дев’яту воду у фіналі, ми ії вибирали, тому що був сильний лівий боковий вітер. По центральним доріжкам шансів не було. Фінал вийшов надскладним, але в ліцензійну зону ми все ж таки заїхали. Можна сказати, трошки пощастило. У фіналі в спринті був сильний лівий зустрічний вітер, тож Люді було дуже важко, тим більше в той момент вона вже захворіла. Дякуємо лікарю паралімпійської збірної, який ії буквально виходив, оскільки Люда просто горіла. Втім, на фінальну гонку в двійці, яка була наступного дня, треба було обов’язково виходити, варіантів тут не було.

ОЛІМПІЙСЬКИЙ СЕЗОН

- Цього року ще запланований чемпіонат Європи. Яка увага йому приділяється?

- Наша група на чемпіонат Європи не їде. Це рішення підтримав і головний тренер збірної Ігор Нагаєва і Мінмолодьспорт. Якщо їхати на Євро, треба виходити на два пики форми, в олімпійському сезоні не бачу в цьому сенсу, а то може вийти, як минулого року.

- І заключне питання. Які задачі ставите в жіночому каное в олімпійському сезоні?

- Поїхати в Париж і подивитися на Ейфелеву вежу (сміється). А якщо серйозно: поживемо – побачимо. Не будемо загадувати.

Влад ЄФІМОВ, проєкт «Веслування України»Новини Україна

05 травня 2024

Юрій ЛИСЯНИЙ: «В боротьбі за олімпійську ліцензію хлопці мають відпрацювати на 110%»

Старший тренер збірної України Юрій ЛИСЯНИЙ відповів на питання «Веслування України» за підсумками Кубку України,…
04 травня 2024

Роман БУНДЗ: «Віталій Вергелес і Андрій Рибачок заряджені на завоювання олімпійської ліцензії»

Старший тренер збірної України Роман БУНДЗ в інтерв’ю «Веслування України» поділився враженнями від Кубку України,…
01 травня 2024

Марія ПОВХ: «Націлена на завоювання олімпійської ліцензії для України»

Луцька байдарочниця Марія ПОВХ, яка завоювала право взяти участь в олімпійській кваліфікації, поділилася своїми враженнями…

Міжнародні новини

17 травня 2024

Відновлений після руйнівної повіні каяк-центр прийматиме чемпіонат Європи за участю українців

7 українських спортсменів візьмуть участь у чемпіонаті Європи з веслувального слалому, який розпочався в словенському…
13 травня 2024

Луцька байдарочниця Марія ПОВХ завоювала останню ліцензію для українського веслування. Каноїсти вперше без Олімпіади

Луцька байдарочниця Марія ПОВХ завоювала путівку на Олімпійські ігри-2024 за підсумками європейської кваліфікації, яка відбулася…
07 травня 2024

В середу українські веслувальники розпочнуть боротьбу за останні олімпійські ліцензії

Сайт міжнародної федерації каное опублікував остаточні стартові протоколи олімпійської кваліфікації, який відбудеться 8-9 травня в…