Завершуємо серію матеріалів на тему «Каноїсти без Олімпіади». Ситуацію вже проаналізували досвідчений тренер-олімпієць Олександр КОЛИБЕЛЬНИКОВ, екстренер збірної України, «міжнародник» Сергій БЕЗУГЛИЙ. Зараз слово заслуженому майстру спорту України Олександру МАКСИМЧУКУ (портретне фото:visti.rovno.ua)

ОЛІМПІЙСЬКИЙ ВІДБІР

Maksymchuk - Якщо казати, про підсумки саме європейського відбору, то більшою мірою, як на мене, була надія на Павла Алтухова. Але останній відрізок програв майже всім, хоча Паша завжди, особливо в свої ранні роки, показував потужний фініш. Зараз ми такого не бачимо. Можливо, були якісь фізичні причини, але мені про це невідомо.

Можливо, не пішло, якщо казати про змагання в Сегеді. Таке буває. А якщо казати, в цілому про причини того, що Україна пропустить Олімпіаду, маємо почути глибокий аналіз всього олімпійського циклу, адже, зрозуміло, що десь були помилки: можливо, тактичні, можливо, методичні.

ВЕСНЯНА ПІДГОТОВКА

- Судячи по Кубку України, хлопці були добре підготовлені. Вважаю, що була гарна конкуренція в цих видах, особливо в двійці – я вам скажу, що тільки заради того, щоб побачити фінал в цьому виді, хочеться їхати на всеукраїнські змагання.

Втім, тієї готовності, як ми бачимо, було недостатньо для того, щоб завоювати. Значить, не вистачило часу для підготовки.

«Сиділи» в теплих краях, мали б вже добре підготуватися. Може, треба було раніше повернутися додому. Хоча, з іншого боку, Марія Повх показала, що можна відбиратися, готуючись на холодній воді, як кажуть. Яскравий приклад для всіх. Тихенько працювали в Добротворі, і напрацьовували на ліцензію.

ПСИХОЛОГІЯ

- Вважаю, що тут все гаразд мало бути, особливо у двійки, оскільки і Андрій Рибачок, і Віталій Вергелес ще не виступали на Олімпійських іграх. А у Віталіка це був, напевно, останній шанс. Цей мав бути, як останній в житті. Сподіваюсь, що так і було.

СТРАТЕГІЯ

- Треба було завойовувати ліцензію на чемпіонаті світу-2023 – у серпні українські веслувальники завжди гарно готові, а в травні складно набрати високу швидкість, щоб вирішувати такі серйозні задачі. Хоча, знов таки, приклад Маші Повх свідчить про зворотне.

ВИСНОВКИ

- Взагалі, вважаю, що веслувальники збірної України мають готуватися разом, в одних умовах, щоб гуртом були. Як командою готуєшся, то завжди воно є жива конкуренція, а тут починають ховатися один до одного. Коли команда гуртом їде, то один одного підтримує.

Влад ЄФІМОВ, проєкт «Веслування України»

Canoe of Ukraine support



Новини Україна

13 листопада 2024

Зіркові українські веслувальники взяли участь в олімпійському уроку

Близько 50-ти спортсменів Вилківської ДЮСШ взяли участь в олімпійському уроку, який відбувся упродовж цієї суботі…
05 листопада 2024

Минулого тижня 85 років виповнилося б видатному українському тренеру Вячеславу СОРОКІНУ

29 жовтня виповнилося б 85 років заслуженому тренеру СРСР, України і Молдови Вячеславу СОРОКІНУ, який…
01 вересня 2024

Збірна України з веслування завоювала 4 медалі чемпіонату світу

Збірна України з веслування завоювала 4 медалі (2 золоті) на чемпіонаті світу в неолімпійських видах…

Міжнародні новини

23 серпня 2024

Чемпіонат світу-2024. Чи зможе Олег КУХАРИК кинути виклик олімпійському чемпіону Парижа Йозефу Досталю?

18 веслувальників збірної України візьмуть участь в чемпіонаті світу в неолімпійських видах програми, який вперше…
09 серпня 2024

Париж-2024. Марія ПОВХ: «Головне – до кінця вірити в свою перемогу»

Луцька байдарочниця Марія ПОВХ, яка в заключний день веслувальних змагань на Олімпіаді виступить у фінальній…
09 серпня 2024

Париж-2024. Українські каноїстки вдруге поспіль завоювали олімпійське срібло

Українські веслувальниці Людмила ЛУЗАН і Анастасія РИБАЧОК завоювали срібні медалі Олімпійських ігор, які проходять в…