Головний тренер збірної України Ігор НАГАЄВ в інтерв’ю «Веслуванню України» підбив підсумки Кубку України і поділився думкою щодо шансів українських спортсменів на олімпійській кваліфікації (фото: Федерація каное України).

КУБОК УКРАЇНИ

- Головна мета Кубку України була відібрати на європейську олімпійську кваліфікацію, і вона досягнута, - відзначив керманич збірної на початку інтерв’ю. – Перемогли, вважаю, найсильніші. Крім того, стояла задача відбору на чемпіонат Європи і на етап Кубку світу в Познані. Терміни досить стислі, але задачі виконані: коло учасників міжнародних стартів окреслено. Є й у нас непогані перспективи завоювати ліцензії.

- Напевно все ж таки до несподіванок в олімпійських видах можна віднести успіх молодіжної двійки Данііл Платаш – Владислав Лисяний…

- Так, це було трошки неочікувано. Звісно, ми знали про цю двійку – на минулорічному чемпіонаті світу серед молоді хлопці стали сьомими. Перед початком підготовки до сезону тренер Юрій Лисяний запропонував, що вони готуватимуться під його керівництвом. Я погодився на це. Двійка Платаш/ Лисяний показала непоганий результат, але достатньо поступається нашій провідній двійці Олег Кухарик/ Ігор Трунов, яка минулого року виграла Європейські ігри. Тож хлопцям треба ще чимало попрацювати, щоб вийти на високий міжнародний рівень.

ЧОЛОВІЧЕ КАНОЕ

- Давайте трохи детальніше про шанси на олімпійській кваліфікації в Сегеді

- В чоловічому каное ми, як відомо, представлені в двох видах програми – Павло Алтухов в одиночці, Віталій Вергелес/ Андрій Рибачок, і в обох є непогані шанси на ліцензії. Але тут є нюанси, оскільки за правилами олімпійського відбору, якщо ліцензії завоюють в обох видах програми, то ліцензія буде віддана більш високому класу. Тож в такому випадку одиночник може постраждати.

Раніше Україна з такими проблемами не зіштовхувалася, адже завойовувала ліцензії в каное, принаймні в одному виді, на чемпіонаті світу. Були випадки, коли Україна завойовувала ліцензії на континентальному відборі в одиночках, той же Юрій Чебан перед Пекіном-2008, а Павло Алтухов – перед Токіо-2020.

ЖІНОЧА БАЙДАРКА

- Двійка Людмила Кукліновська/ Ганна Павлова, крім 500-метрівки, перемогла на Кубку України ще й на 200-метрівці, тобто вони мають непогану швидкість. Якщо враховувати, що минулого року наша провідна каное-двійка Вергелес/ Рибачок показувала час 1.40, а на цьому Кубку України дівчата програли їм дві секунди. Тож орієнтовний час, який Кукліновська/ Павлова можуть показати – 1.42, а з таким часом можна претендувати на боротьбу за ліцензію.

Але, вважаю, що у Маші Повх більше шансів на завоювання ліцензії . По-перше, вона показала час 1.54, і по ходу сезону вона тільки набиратиме оберти, по-друге, в одиночці дві квоти, на відміну від двійки, де лише квота одна.

qual Olympic 052

ЧОЛОВІЧА БАЙДАРКА

- В одиночці виступатиме Владислав Волошин – дуже перспективний байдарочник, у нас давно таких не було, маю на увазі, перед усім, антропометрію – високий зріст плюс довгі руки. Крім того, він емоційно врівноважений. Я давно спостерігаю за ним. Не думаю, що він візьме ліцензію. Але цей наш найсильніший спортсмен в цьому виді, маємо давати йому можливість виступати на міжнародному рівні, щоб він набував досвіду і вдосконалював спортивну майстерність.

Двійка Данііл Платаш/ Владислав Лисяний. На жаль, чоловіча байдарка, якщо висловлюватися футбольною мовою, це група смерті, причому у всіх класах човнів. Що казати, якщо чемпіони світу-2022 іспанці з трудом завоювали олімпійську ліцензію, ставши лише восьмими на ліцензійному чемпіонаті світу. Може нашим молодим байдарочникам пощастить, і вони зроблять це. Але шанси невеликі, самі розумієте. Ми спілкувалися з тренером збірної України з резерву Юрієм Лисяним, який займається їхньою підготовкою, і він також досить тверезо оцінює їхні шанси. На олімпійській кваліфікації він подивиться, як вони виглядають у порівнянні з іншими європейськими екіпажами. Скоріш за все, хлопці підуть по молодіжній схемі, оскільки не хочеться, щоб вони психологічно зламалися, виступаючи на дорослих змаганнях. Молодіжна схема: це участь у молодіжному чемпіонаті України, де відбудеться відбір на чемпіонат Європи і світу в цій віковій категорії.

Данііла Платаша ми знаємо – він був призером чемпіонату Європи серед юніорів. Я задоволений його прогресом: на Кубку України він був другим на 200-метрівці і третім на 500-метрівці, суттєво покращивши свої результати у порівнянні з Кубком України-2023 (38,91 – 37,73, 1.45,14 – 1.43,05 відповідно. – «Веслування України»). Будемо й надалі давати спортсменам можливість розвиватися й надалі, щоб вони приносили медалі Україні.

ЖІНОЧА КАНОЕ-ОДИНОЧКА

- Ми бачимо, що зусилля, які були направлені на відновлення Анастасії Рибачок після народження дитини, не були даремними. Мінмолодьспорт забезпечило їй тримісячну підготовку в Туреччині – вона знаходилася там з дитиною і мамою, яка допомагала в догляді за неї. Вона готувалася з Дмитром Гриньком – колишнім каноїстом, котрий, як відомо, раніше працював масажистом в збірній України. На Кубку України ми побачили, що в неї досить гарна робота – з верхньої руки вона працює дуже добре, просування човна йде ефективно. Вона цілком може завоювати ліцензію в одиночці.

Думав, що конкуренцію нашим лідерам складе на Кубку України Ірина Федорів, але вона ще дуже молода – їй лише 18 років. А Людмила Лузан і Анастасія Рибачок – це, як то кажуть, зубри. Федорів має й надалі працювати. Ми маємо думати вже про Олімпіаду-2028 і відповідно збирати команду на наступний олімпійський цикл. Чим сильніше буде команда, тим краще у нас будуть перспективи на Олімпійських іграх.

ПАРИЖ-2024

- За підсумками Кубку України вже визначений склад збірної України в тих видах, в яких ми вже маємо ліцензію…

- В цілому, так. Нагадаємо, що система відбору в байдарці-четвірці була така: якщо екіпаж, який завоював олімпійську ліцензію стає переможцем Кубку України, то саме він відправляється в Париж, якщо переможцем стає інший екіпаж, то олімпійська четвірка визначається на етапі Кубку світу в Познані. Наша провідна четвірка Олег Кухарик/ Дмитро Даниленко/ Ігор Трунов/ Іван Семикін перемогла на Кубку, тож саме ці байдарочники відправляються в Париж, з чим їх і вітаю. Зазначу, що вони будуть цілеспрямовано готуватися до Олімпійських ігор і в чемпіонаті Європи не братимуть участь, для Євро комплектуватиметься інший екіпаж. Крім того, можна вже сказати, що на екіпаж Кухарик/ Трунов візьме участь у змаганнях двійок на дистанції 500 м в Олімпійських іграх. Якщо Платаш/ Лисяний завоюють ліцензію в цьому виді програми на європейській кваліфікації, то вони також візьмуть участь на Іграх в Парижі.

UkrCup 02

- Як відбудеться формування олімпійської жіночої каное-двійки?

- За підсумками Кубку України у формуванні двійки візьмуть участь призерки на дистанції 500 м: Людмила Лузан, Анастасія Рибачок і Валерія Терета.

Ми схиляємося до того, щоб відновити екіпаж Лузан/ Рибачок, котрий, як відомо, став срібним призером в Токіо-2020, вигравав чемпіонат світу і Європи. Поки Анастасія була у декреті, Валерія, нагадаю, допомогла Україні і разом з Людмилою Лузан стала переможницею Європейських ігор.

Керівництво збірної України, Мінмолодьспорту і НОК України налаштовані відновити двійку Лузан/ Рибачок з тим, щоб вона боролася за медалі Олімпійських ігор.

Відзначу, що група каноїсток під керівництвом Миколи Мацапури, як і байдарка-четвірка, чемпіонат Європи пропустить. Немає сенсу робити декілька піків під час олімпійського сезону, адже головна задача – успішно виступити саме на Олімпіаді, а не на будь-яких інших змаганнях, тож підготовка буде побудована саме з таким прицілом.

А склад команди на чемпіонаті Європи остаточно буде сформований вже після етапу Кубку світу в Познані.

Влад ЄФІМОВ, проєкт «Веслування України»

Canoe of Ukraine supportНовини Україна

05 травня 2024

Юрій ЛИСЯНИЙ: «В боротьбі за олімпійську ліцензію хлопці мають відпрацювати на 110%»

Старший тренер збірної України Юрій ЛИСЯНИЙ відповів на питання «Веслування України» за підсумками Кубку України,…
04 травня 2024

Роман БУНДЗ: «Віталій Вергелес і Андрій Рибачок заряджені на завоювання олімпійської ліцензії»

Старший тренер збірної України Роман БУНДЗ в інтерв’ю «Веслування України» поділився враженнями від Кубку України,…
01 травня 2024

Марія ПОВХ: «Націлена на завоювання олімпійської ліцензії для України»

Луцька байдарочниця Марія ПОВХ, яка завоювала право взяти участь в олімпійській кваліфікації, поділилася своїми враженнями…

Міжнародні новини

17 травня 2024

Відновлений після руйнівної повіні каяк-центр прийматиме чемпіонат Європи за участю українців

7 українських спортсменів візьмуть участь у чемпіонаті Європи з веслувального слалому, який розпочався в словенському…
13 травня 2024

Луцька байдарочниця Марія ПОВХ завоювала останню ліцензію для українського веслування. Каноїсти вперше без Олімпіади

Луцька байдарочниця Марія ПОВХ завоювала путівку на Олімпійські ігри-2024 за підсумками європейської кваліфікації, яка відбулася…
07 травня 2024

В середу українські веслувальники розпочнуть боротьбу за останні олімпійські ліцензії

Сайт міжнародної федерації каное опублікував остаточні стартові протоколи олімпійської кваліфікації, який відбудеться 8-9 травня в…