477 спортсменів із 20-ти регіонів взяли участь у чемпіонаті України в трьох вікових категоріях (молодь, юніори і юнаки), який відбувся в Умані з 10 по 14 жовтня. Короткі статистичні підсумки змагань (на фото: На вищій сходинці - триразові чемпіони України-2022 Ганна ПАВЛОВА і Євгеній ДОВГИЙ).

УЧАСНИКИ

У змаганнях взяли участь спортсмени 19-ти областей і міста Києва. Не приїхали в Умань спортсмени Херсонської, Донецької, Луганської, Закарпатської, Сумської областей і АР Крим. Веслувальники змагалися на дистанціях 200, 500 і 1000 м. Що цікаво, на дистанції 1000 м стартували тільки одиночники.

Серед учасників чемпіони і призери чемпіонатів Європи серед молоді і юніорів цього року: Артем ЧЕТВЕРТАК (Запорізька), Павло БОРСУК (Волинська), Віталій ПРИСТАЙ, Ксенія РОМАНЧУК, Ірина ФЕДОРІВ (всі – Івано-Франківська), Ярослав ВЕРБЛЮД (Полтавська), Микита ТЕССА (Запорізька), Олександр РУДЕНКО (Київська), Тетяна СМИЛОВЕНКО (Полтавська) і більшість з них підтвердили свій клас, ставши переможцями змагань.

У чемпіонаті України серед молоді (2000-2004 рр.н.) на старт вийшов 131 веслувальник, серед юніорів (2005-2006) за медалі боролися 145 спортсменів, а серед юнаків (2007-2008) – 201. Інформацію надано головним секретарем змагань Оксаною ЧИЧКАН (Львів).

Найбільше представництво мала збірна-господарка змагань – Черкащина – 66 веслувальників. 51 спортсмен виступав за Львівську область, 49 – за Миколаївську. Найменше представництво – у Івано-Франківської і Харківської областей – по 3 і 2 веслувальника відповідно.

Втім, наявність лише трьох спортсменів не завадило івано-франківцям завоювати 8 медалей, з яких 7 (!) золотих. Проте, це недивно, адже за цю збірну виступали герої цьогорічних чемпіонатів Європи і світу серед юніорів.

Харків’яни – єдина збірна-учасниця, яка залишилася без медалей. Лише по 1-й медалі завоювали спортсмени Чернівецької і Чернігівської областей.

КОМАНДНІ ПІДСУМКИ

Офіційно підсумки командного заліку не підбивалися, тому що змагання були особисті, але ми підбили командні підсумки за технічними результатами. Просто підсумували кількість медалей, які завоювали спортсмени тієї, чи іншої області в усіх видах програми – в одиночках та екіпажах (двійках і четвірках).

Отже, переможницею неофіційного медального заліку стала збірна Львівської області – 75 медалей (21-36-18), Полтавська (22 спортсмени) – 62 (20-20-22), а замкнули трійку спортсмени Волинської області – 40 (14-15-11).

В окремих вікових категоріях маємо такі трійки:

- серед молоді: Полтавська – 23 (9-8-6), Київська – 11 (7-0-4), Львівська – 25 (5-12-8);

- серед юніорів: Львівська – 26 (9-12-5), Полтавська - 24 (5-9-10), Івано-Франківська – 5 (5-0-0);

- серед юнаків – Волинська – 21 (9-8-4), Львівська – 24 (7-12-5), Полтавська – 15 (6-3-6).

ГЕРОЇ ЧЕМПІОНАТУ

Найбільшу кількість золотих медалей (по 3) на змаганнях в Умані завоювали 12 веслувальників: молодь – Ганна ПАВЛОВА (Хмельницька, байдарка), Даниїл ПЛАТАШ, Владислав ЛИСЯНИЙ (обидва – Київська, байдарка), Тетяна СМИЛОВЕНКО (Полтавська, каное), юніори - Павло ТАРАСЮК (Вінницька, байдарка), Віталій ПРИСТАЙ (Івано-Франківська, каное), Андрій ПЕНЗАЙ (Черкаська, байдарка), Софія ПОЦЮРКО і Вікторія ДЯЧУК (обидві – Львівська, байдарка), юнаки - Євгеній ДОВГИЙ (Вінницька, байдарка), Олександр ШЕЙКО (Волинська, каное), Ірина НЕДІЛЬКО (Полтавська, каное).

Серед цих героїв відзначимо спортсменів, які виграли всі свої вищі нагороди в одиночках (200, 500, 1000): це - Ганна ПАВЛОВА (тренери – Сергій ЗАРУДЕНСЬКИЙ, Тетяна ЗАРУДЕНСЬКА) і Євгеній ДОВГИЙ (тренери – Роман КОПИСТИНСЬКИЙ, Дмитро ДОВГИЙ).

Всі фотографії героїв змагань (2 і більше золотих медалей) будуть опубліковані в групі «Веслування України» у соцмережі Фейсбук.

Чемпіонат України серед молоді, юніорів і юнаків. Технічні результати

Влад ЄФІМОВ, проєкт «Веслування України»Новини Україна

24 травня 2024

Каноїсти вперше без Олімпіади. Олександр МАКСИМЧУК: «Зрозуміло, що без помилок в підготовці не обійшлося»

Завершуємо серію матеріалів на тему «Каноїсти без Олімпіади». Ситуацію вже проаналізували досвідчений тренер-олімпієць Олександр КОЛИБЕЛЬНИКОВ,…
23 травня 2024

Каноїсти вперше без Олімпіади. Олександр КОЛИБЕЛЬНІКОВ: «Тренерам необхідно планувати роботу з урахуванням результатів світових лідерів»

Вперше за пострадянський період українські каноїсти не виступатимуть на Олімпійських іграх. Проект «Веслування України» спробував…

Міжнародні новини

03 липня 2024

Веслувальники збірної України завоювали 11 медалей на чемпіонаті Європи

Веслувальники збірної України завоювали 11 медалей на чемпіонаті Європи серед юніорів і молоді, який проходив…
18 червня 2024

Українські веслувальники завоювали 2 медалі на чемпіонаті Європи. Це не найгірший результат в історії

Українські веслувальники завоювали 2 медалі (1 золоту, 1 срібну) на чемпіонаті Європи з каноеспринту, який…
12 червня 2024

Став відомий склад збірної України з веслування на чемпіонаті Європи

22 українських веслувальники візьмуть участь в чемпіонаті Європи, який триває в Сегеді. Змагання з каноеспринту…