Сьогодні, 23 липня, у Токіо, відбулася церемонія відкриття літніх Олімпійських ігор 2020. До вашої уваги матеріалsuspilne.media про цю подію, яка розпочалася о 14.00 за київським часом, і тривала понад три години.
![Феєрверки, вихід України і запалення олімпійського вогню. Якою була церемонія відкриття Олімпіади](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/1040x2.5/422e0b0b8e592896.jpg)
Церемонія відкриття тривала понад чотири години. Значну частину урочистостей зайняв вихід учасників Олімпіади - усього на арену мали вийти 206 збірних.
Відкриття Олімпійських Ігор супроводжувалося яскравими феєрверками та іншими заходами, які підготували організатори перед початком змагань.
![феєрверк](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/952x1.78/fbbdc3202213c211.jpg)
Організатори Олімпіади в Токіо звернули увагу на особливість проведення Ігор в умовах пандемії коронавірусу. І зобразили, яким чином спортсменам доводилося готуватися до них.
![Олімпіада](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/952x1.78/74746394e02dca75.jpg)
Паралельно з початком церемонії відкриття у Токіо продовжувалися акції протесту проти проведення Олімпіади. Саме через пандемію коронавірусу.
![Олімпіада протест](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/952x1.78/95e2d2558efcb955.jpg)
Одним із перших прапорів, які з'явилися під час церемонії відкриття, став японський прапор. Крім того, що Ігри проводяться у столиці Японії, на урочистості прибув імператор Нарухіто.
![Прапор Японії](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/952x1.78/75862cb008bda39d.jpg)
Хоча церемонія відкриття Олімпіади проходила без глядачів, на ній були присутніми біля 1000 віп-глядачів. Імператор Нарухіто зайняв місце у віп-ложі.
![Нарухіто](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/952x1.78/d3af8305de60ead4.jpg)
Після урочистостей на стадіон почали виходити збірні. У тому числі Україна, прапор якої несли Богдан Нікішин та Олена Костевич.
![Нікішин Костевич](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/952x1.78/8cbb9b0968b16de6.jpg)
Українські спортсмени пройшли свій шлях, очікуючи на вихід інших збірних.
![Україна](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/952x1.78/20612ad43c8ada64.jpg)
Найколоритнішими прапороносцями були представники збірної Тонга. Тхеквондист Піта Тауфатофуа обрав оригінальний вигляд для виходу на Національний стадіон у Токіо.
![Тонга](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/952x1.78/b7b10dc83f2b1a5a.jpg)
Ближче до кінця церемонії відкриття організатори ввімкнули оригінальну підсвітку стадіону. Зверху арену освічували близько 1800 дронів.
![Дрони](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/952x1.78/42db103c623ff065.jpg)
Фінальною точкою церемонії відкриття стало прибуття олімпійського вогню на Національний стадіон. Естафета у Японії розпочалася лише наприкінці березня, і лише у день відкриття він прибув у Токіо - останньою його несла одна з лідерок світового тенісу Наомі Осака.
![](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/1020x1.78/69521443c8fa1216.jpg)
![olympic flame](/images/news2021/Olympic/olympic_flame_.jpg)