Українські веслувальниці завоювали чотири медалі (1 золоту і 3 бронзові) на Суперкубку міжнародної федерації каное, який відбувся в американській Оклахомі.

ПІДСУМКИ

24-річна каноїстка із Горішніх Плавнів Людмила ЛУЗАН завоювала золоту медаль на дистанції 350 м і бронзову на дистанції 1000 м (з однією перебіжкою), 32-річна луцька байдарочниця Марія ПОВХ завоювала в цих видах програми завоювала бронзові нагороди.

23-річна каноїстка із Житомира Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА фінішувала 5-ю на дистанції 1000 м і посіла 6-е місце дистанції 350 м.

Нагадаємо, що Людмила ЛУЗАН стала володаркою срібною і бронзової медалей Олімпійських ігор, а Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА завоювала олімпійське срібло.

SuperCup 15

SuperCup 15

SuperCup 15

ЗІРКОВИЙ СКЛАД

Суперкубок міжнародної федерації каное проводився вже втретє і зібрав чимало зірок світового веслування. Серед них були олімпійські чемпіони Невін Харрісон і Петер Кречмер, призери Олімпійських ігор, де крім українських каноїсток, француз Максим Бомон, угорець Адам Варга, канадка Лоран Венсан-Лапойнт, полька Марта Вальчикевич, та ціла плеяда переможців і призерів чемпіонату світу.

SuperCup 15

ДИСТАНЦІЯ 1000 М

Розпочалися змагання зі змагань на дистанції 1000 м, але не по прямій, а з однією перебіжкою (по аналогії з марафоном).

Тим не менш, українки доволі швидко призвичаїлися до такого нестандартного виду програми і були в числі кращих. Серед каноїсток Людмила Лузан фінішувала третьою, слідом за Венсан-Лапойнт, як і на Олімпійських іграх, а Анастасія Четверікова поступилася іншій канадці – Кеті Венсан, ставши п’ятою. Серед байдарочниць Марія Повх сперечалася із сербкою Міліцею Новакович, як і на чемпіонаті Європи на дистанції 500 м. В Познані Марія ії випередила, ставши бронзовою призеркою, а в Оклахомі швидшою була Міліца, але луцька байдарочниця знову з бронзою.

ДИСТАНЦІЯ 350 М

Після нестандартної «тисячі» майже шість годин відпочинку, щоб позмагатися вже прямій, але також на незвичній дистанції – 350 м, яка проходила по токійській схемі, з чвертьфіналами.

Українки відразу показали свій клас: і Анастасія Четверікова, і Людмила Лузан, і Марія Повх свої заїзди виграли і напряму потрапили у півфінал.

Українські каноїстки потрапили в один півфінал. Вийти вдвох у фінал не вдалося: Людмила стала першою, в напруженій боротьбі випередивши переможницю на тисячі Марію Майлярд із Чилі. Анастасія стала третьою і потрапила у фінал В. Марія в своєму півфіналі, як і Людмила, перемогла, цього разу випередивши Новакович (на +0,39 секунди).

У фінальних перегонах цих виставкових змагань, які проходили пізно ввечері в світлі прожекторів, українки, як і в ранковій програмі, двічі піднялися на п'єдестал.

У фіналі Людмила Лузан не залишила жодного шансу суперницям. На позначці «250 м» вона везла Венсан 0,7 секунди, а на фінішній стометрівці ще додала у швидкості. Підсумкова перевага майже 1,4 секунди – 1.25,956 проти 1.27,309. Приємний бонус – 4670 доларів призових.

SuperCup 15

У фіналі серед байдарочниць Марія Повх на позначці «250 м» трохи відставала від добре знайомої Міліці та від Анни Пулавської з Польщі. На стометрівці Марія була набагато швидшою, ніж полька (майже на 1 секунду), але наздогнати ії не вдалося. Отже, бронзова медаль. І тепер можна з відмінним настроєм приступити до підготовки до чемпіонату світу.

Пресслужба ФКУ

Більше фото - на facebook.com/ukr.canoe



Новини Україна

14 травня 2026

У складі збірної України на етапі Кубку світу в Бранденбурзі відбулися зміни

Сайт організаторів Кубку світу в Бранденбурзі оприлюднив стартові листи змагань.
06 травня 2026

Діана РИБАК: «Головна ціль – відбір четвірки на Олімпійські ігри-2028»

Перед першим міжнародним стартом року одна з провідних українських байдарочниць Діана РИБАК дала інтерв’ю «Веслуванню…
04 травня 2026

Олег КУХАРИК: «Націлюємося на топ-6 на всіх міжнародних стартах»

Перед першим міжнародним стартом року чемпіон світу Олег КУХАРИК дав розгорнуте інтерв’ю «Веслуванню України», в…

Міжнародні новини

25 травня 2026

Українська каноїстка стала срібною призеркою етапу Кубку світу з марафону

Титулована українська каноїстка Людмила БАБАК поповнила свою колекцію нагород на етапі Кубку світу з марафону…
20 травня 2026

Збірна України завоювала дві медалі на етапі Кубку світу в Бранденбурзі

Українські веслувальники виступили на другому етапі Кубку світу, який відбувся 14-17 травня в німецькому Бранденбурзі.
13 травня 2026

Українські веслувальники розпочали олімпійський відбір з двох золотих медалей в Сегеді

Збірна України завоювала три медалі (дві золоті) на етапі Кубку світу в Сегеді, який став…