Сайт міжнародної федерації каное опублікував попередні стартові протоколи олімпійської кваліфікації, який відбудеться 8-9 травня в Сегеді за участю українських спортсменів (на фото: 13 травня 2021. Сегед. Переможна гонка Павла АЛТУХОВА на олімпійській кваліфікації).

УЧАСНИКИ

Відразу відзначимо, що в олімпійській кваліфікації, крім країн, що не відібралися в окремих видах на ліцензійному чемпіонаті світу, візьмуть участь і представники країн-агресорів, так званих нейтральних країн – росії і білорусії, що, безумовно, ускладнить задачу завоювання путівок в Париж-2024, як українським спортсменам, так і іншим веслувальникам, в першу чергу, в чоловічому каное. Нагадаємо, що Україна представлена в 7-ми з 8-ми видів програми.

РОЗКЛАД ЗМАГАНЬ ТА СИСТЕМА

В перший день на старт визначаться володарі ліцензій в «байдарці-двійці, 500 м» в «каное-двійці, 500 м» (по 1-й ліцензії), в другий – у всіх одиночках (по 2 квоти).

Чоловіча байдарка, як завжди, представлена найбільш масово – по 21-му учаснику/ екіпажу, тож маємо систему В, де в попередній стадії по три заїзди, а переможці виходять у фінал.

В решті видів, за виключенням каное-двійки, відбудуться по два попередніх заїзди, де у фінал виходять по три учасники/ екіпажі. А в каное-двійці, де, як відомо, стартують Віталій ВЕРГЕЛЕС/ Андрій РИБАЧОК, відразу відбудеться фінал – за участю восьми екіпажів, зокрема і двох нейтральних. Хоча Міжнародний олімпійський комітет заборонив участь на Олімпіаді-2024 команд країн-агресорів, дозволив тільки індивідуальним спортсменів при виконанні низки умов Для цього МОК ввів назву AIN (індивідуальний нейтральний атлет).

БАЙДАРКА-ДВІЙКА. ПЛАТАШ/ ЛИСЯНИЙ

У змаганнях чоловічих двійок ми не побачимо байдарочників чотирьох європейських країн, що завоювали ліцензії в четвірці, а це Німеччина, Угорщина, Іспанія і Литва.

Але бачимо поляків, сербів, словаків і французів (Бомон/ Бурже), а також, як ми розповідали вище, представників росії і білорусії, які цілком можуть вмішатися в боротьбу за ліцензії. Поки ми не знаємо, на що спроможні наші молоді веслувальники Данііл Платаш/ Владислав Лисяний, які дебютують на такому рівні. Але ми не проти ще одного приємного сюрпризу від вихованців Юрія Лисяного.

БАЙДАРКА-ДВІЙКА. КУКЛІНОВСЬКА/ ПАВЛОВА

Серед фаворитів змагань в цьому виді програми фіналістки минулорічного чемпіонату світу іспанський екіпаж Лайа Пелакс/ Бегона Ласкано (7-е місце, 1.42,485) і британки Дебора Керр/ Емма Расселл (9-е, 1.43,117). Якщо виходити з часових показників, то результати не є якимось захмарними. Тож новостворена двійка Людмила КУКЛІНОВСЬКА/ Ганна ПАВЛОВА цілком може поборотися.

КАНОЕ-ДВІЙКА. ВЕРГЕЛЕС/ РИБАЧОК

Незважаючи на те, що в каное-двійці відбудеться фінал, але можна сказати, що це суперфінал, тому що це останній і єдиний шанс для всіх на єдину ліцензію. Тут буде боротьба «не на життя, а на смерть». І напевно восьма доріжка, на якій стоять Віталій ВЕРГЕЛЕС/ Андрій РИБАЧОК, явно не стане плюсом в боротьбі за єдину ліцензію. Але ми знаємо, що у хлопців є характер. За рейтингом чемпіонату світу-2023 українці, які виграли тоді фінал В, другі серед учасників цього відбору (перші – поляки, які були останніми у фіналі В). За ними екіпаж із Молдови Олег Тарновський/ Міхай Кіхайа і дует відомих литовських спринтерів Енрікас Жустаустас/ Вадим Коробов. Серед конкурентів напевно буде екіпаж із росії (національний кубок він виграв з результатом 1.42,176).

БАЙДАРКА-ОДИНОЧКА. ПОВХ

Серед суперниць Марії ПОВХ ми не побачимо гучних прізвищ, оскільки всі вони у складах своїх збірних завоювали ліцензії в четвірках, а також жодної європейської байдарочниці навіть із топ-14 (!) чемпіонату світу-2023 – всі вони з ліцензіями. Кращий результат на чемпіонаті світу із учасниць кваліфікації показала італійка Агата Фантіні, яка була 15-ю в Дуйсбургу (1.51,547). Також виділяємо бронзову призерку Євро-2022 на 500-метрівці словенку Аню Остерман, які, втім, більше відома своїми успіхами в спринті і в двійках, і фіналістку Європейських ігор-2023 Анешку Палаудову (16-е місце на чемпіонаті світу-2023), яка, до речі, випередила Марію ПОВХ в боротьбі за вихід у фінал тих самих Євроігор (1.52,261-1.52,821). Фінал В Марія тоді виграла.

БАЙДАРКА-ОДИНОЧКА. ВОЛОШИН

Якщо брати до уваги умовний рейтинг країн і спортсменів, які беруть участь у європейському відборі, за підсумками ліцензійного чемпіонату світу, то перший тут знаменитий датчанин Рене Холтен Поульсен, який виграв в Дуйсбургу-2023 фінал В. А Владислав ВОЛОШИН, який на ліцензійному чемпіонаті світу був 4-м в фіналі С (3.38,222), в цьому рейтингу 10-й. Але це без урахування представників росії і білорусії, які напевно втрутяться в боротьбу за ліцензію, тим більше, що один з них білорус Олег Юреня – багаторазовий призер чемпіонату світу і Європи в цьому виді програми. Сподіваємося на прогрес Владислава і боротьбу за вихід у фінал.

КАНОЕ-ОДИНОЧКА. АЛТУХОВ

У змаганнях в каное-одиночці Павло АЛТУХОВ один з фаворитів в боротьбі за олімпійську ліцензію від Європи, причому під №1, тому що має кращий рейтинг за підсумками чемпіонату світу-2023 серед учасників цього відбору. Нагадаємо, що тоді він став 8-м, а всі ті, хто були перед ним отримали ліцензію. Найближчий за рейтингом грек Стефанос Дімопулос, який був тоді 14-м. Запишемо в конкуренти росіянина Захара Петрова і досвідченого болгарина Ангела Кодінова – вони, до речі, стартують напередодні і в двійці. Нагадаємо, що в одиночці на кону дві квоти.

КАНОЕ-ОДИНОЧКА. АНАСТАСІЯ РИБАЧОК

У змаганнях каноїсток в спринті Анастасія РИБАЧОК, яка за ії ж словами набрала свою передолімпійську форму, цілком може розраховувати на ліцензію (в одиночці – дві квоти). Якщо знов-таки брати рейтинг за підсумками чемпіонату світу, то в числі ії конкурентів 22-річна німкеня Ліна-Марі Беліцке, яка виграла національний чемпіонат-2024 (48,122) у більш досвідчених каноїсток, зокрема у Анніки Лоске, яка на чемпіонаті світу була 9-ю, і угорка Агнес Кісс (Віраж Балла була 10-ю в Дуйсбургу). Далі за рейтингом серед учасниць кваліфікації хорватка Ванеса Тот, грузинка Маріамі Кердікашвілі і чешка Деніза Рахова, які фінішували за 12-го по 14-е місце. Не забуваємо і про титуловану російську каноїстку Олесю Ромасенко, яка виграла Кубок росії з результатом 48,094. Але, в цілому, шанси нашої досвідченої каноїстки на завоювання однієї з двох ліцензій доволі високі.

В будь-якому разі, бажаємо всім українським учасникам і учасницям олімпійської кваліфікації легкої води.

Влад ЄФІМОВ, проєкт «Веслування України»

Canoe of Ukraine supportНовини Україна

24 травня 2024

Каноїсти вперше без Олімпіади. Олександр МАКСИМЧУК: «Зрозуміло, що без помилок в підготовці не обійшлося»

Завершуємо серію матеріалів на тему «Каноїсти без Олімпіади». Ситуацію вже проаналізували досвідчений тренер-олімпієць Олександр КОЛИБЕЛЬНИКОВ,…
23 травня 2024

Каноїсти вперше без Олімпіади. Олександр КОЛИБЕЛЬНІКОВ: «Тренерам необхідно планувати роботу з урахуванням результатів світових лідерів»

Вперше за пострадянський період українські каноїсти не виступатимуть на Олімпійських іграх. Проект «Веслування України» спробував…

Міжнародні новини

03 липня 2024

Веслувальники збірної України завоювали 11 медалей на чемпіонаті Європи

Веслувальники збірної України завоювали 11 медалей на чемпіонаті Європи серед юніорів і молоді, який проходив…
18 червня 2024

Українські веслувальники завоювали 2 медалі на чемпіонаті Європи. Це не найгірший результат в історії

Українські веслувальники завоювали 2 медалі (1 золоту, 1 срібну) на чемпіонаті Європи з каноеспринту, який…
12 червня 2024

Став відомий склад збірної України з веслування на чемпіонаті Європи

22 українських веслувальники візьмуть участь в чемпіонаті Європи, який триває в Сегеді. Змагання з каноеспринту…