Сайт міжнародної федерації каное повідомив про зміни в календарі цього сезоні. Найголовніша новина – відміна континентальних відборів, зокрема європейського – в Рачіце (6-7 травня).

ОСНОВНА ІНФОРМАЦІЯ

Світовий відбір у веслуванні на байдарках та каное, а також параканое, запланований на 21-24 травня в Дуйсбурзі, перенесений – попередньо на кінець червня. Остаточне рішення стосовно цих змагань – наприкінці квітня.

Зараз МФК обговорює з МОК можливість використання міжнародних результатів для розподілу решти квот Токіо-2020 У ВЕСЛУВАННІ НА БАЙДАРКАХ ТА КАНОЕ. Це рішення буде прийнято на початку квітня.

«Якщо в Дуйсбурзі не відбудуться змагання з ПАРАКАНОЕ, то розподіл ліцензій в цьому виді буде проведений за підсумками чемпіонату світу-2019», - йдеться в повідомленні сайту.

Для розподілу квот у ВЕСЛУВАЛЬНОМУ СЛАЛОМІ МФК використовуватиме світові рейтинги.

МІЖНАРОДНИЙ КАЛЕНДАР-2020

Як повідомляє ICF, міжнародні змагання відкладаються або скасовуються з цього часу до 31 травня включно, а на всіх змаганнях ICF після 1 червня 2020 року ICF та організатори щодня відстежують ситуацію та оновлюють ії, як тільки надходить нова інформація.

Змагання, в яких планується участь українських спортсменів, станом на 18 березня 2020 року мають такий статус:

1. Олімпійська кваліфікація:

Каное спринт/ параканое:

6-7 травня. Рачіце, Чехія. Європейська кваліфікація та 1-й етап Кубка світу - скасовано

21-24 травня. Дуйсбург, Німеччина. 2-й етап Кубка світу та параканое (світова кваліфікація) - перенесений (рішення буде прийняте на кінець квітня)

2. Веслувальний слалом:

Чемпіонат Європи (Лондон) - скасовано

Періоди тренувань перед іграми в Токіо: усі періоди підготовки до Ігор, заплановані в Токіо на березень та квітень, скасовані.

Період підготовки до ігор, встановлений на 21-31 травня в Токіо, буде завершений до 15 квітня

Згідно з олімпійською кваліфікаційною системою з каное-слалому, рейтинг МСФ на каное у слаломі буде використовуватися для визначення місць квот спортсменів.

3. Змагання з веслування на байдарках та каное

- чемпіонат світу серед молоді та юніорів у Бранденбурзі 16-19 липня - все ще запланований, але остаточне рішення буде прийняте 4 травня

- чемпіонат світу в неолімпійських дисциплінах (Сегед, 10-12 червня) – все ще запланований

- чемпіонат світу серед ветеранів, який запланований в серпні ще запланований

4. Змагання з каноеслалому

Кубок світу, 1 етап (Івреа, Італія, 5-7 червня) та Кубок світу, 2 етап (По, Франція, 12-14 червня): ситуацію контролюють МФВ та приймаючі організатори. На цьому етапі наступне повідомлення відбулося 15 квітня.

Світові кубки 3 (Ліптовський), 4 (Прага) та фінальний чемпіонат світу та неолімпійські чемпіонати світу (Маркклеберг) все ще тривають

Чемпіонати світу з юніорів та U23 (Любляна, SLO, 7-12 липня): ситуацію контролюють МФВ та приймаючі організатори. На цьому етапі наступне спілкування відбулося до 4 травня.

4. Змагання з марафону

- Кубок світу, який запланований 22-24 травня в місті Пітешті, Румунія, був скасований.

- Чемпіонати світу в Норвегії ще заплановані на 27-30 серпня

5. Змагання з веслування на човнах-драконах

- Чемпіонати світу, запланований на 12-15 листопада, все ще запланований

УКРАЇНА НА ОЛІМПІАДІ-2020

Україна має вже 9 квот для спортсменів та три квоти для човнів на Олімпійських іграх-2020: жінки, байдарка (5 квот для спортсменів) - К2-500 та К4-500; жінки, каное - «С2-500» (2 квоти), чоловіки, каное- - С2-1000 (2 квоти).

На чемпіонаті світу збірна України завоювала олімпійські ліцензії в трьох видах програми: в «каное-двійці, 500», де Людмила ЛУЗАН (Полтавська) та Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА (Житомирська) фінішували 7-ми (2.08,76 при зустрічному вітрі), в «байдарці-четвірці, 500» – Марія КІЧАСОВА-СКОРИК (Полтавська), Марія ПОВХ (Волинська), Анастасія ТОДОРОВОЇ (Одеська) та Інна ГРИЩУН (Полтавська), які посіли 8-е місце у фіналі (1.37,69), в «каное-двійці, 1000» - Юрій ВАНДЮК (Волинська) та Едуард ШЕМЕТИЛО (Полтавська).

1 вересня  Міжнародна федерація каное проінформувала Національний олімпійський комітет України та Федерацію каное України про те, що Україні надано ще одне місце (квота спортсменів) на Олімпійських іграх в Токіо-2020.

Пресслужба ФКУНовини Україна

14 травня 2021

Українські веслувальники вийшли у фінал Кубка світу в трьох видах програми

За підсумками 1-го дня етапу Кубку світу, який триває в Сегеді, веслувальники збірної України вийшли…
13 травня 2021

Токіо-2020. Павло АЛТУХОВ: «Не передати словами, як важко далася мені ця перемога» (відео)

Каноїст збірної України Павло АЛТУХОВ відразу після переможного фінішу на дистанції 1000 м в олімпійської…

Міжнародні новини

13 травня 2021

Десята олімпійська ліцензія збірної України з веслування, чи Гонка життя Павла АЛТУХОВА

Вихованець хмельницького веслування  каноїст Павло АЛТУХОВ, який представляє зараз Полтавщину, виграв у фіналі кваліфікації на…