Дев’ять українських веслувальників стартують на чемпіонаті світу з параканое, який відбудеться в Копенгагені з 16 по 18 вересня. Вони виступатимуть в 10-ти видах програми (фото: 24 серпня 2019 року. Сегед. Чемпіонат світу. Збірна України з параканое завоювала 4 медалі).
ЗБІРНА УКРАЇНИ
У складі збірної України стартують 2-разовий паралімпійський чемпіон Сергій ЄМЕЛЬЯНОВ (KL3) і срібна призерка Паралімпійських ігор Марина МАЖУЛА (KL1), які представляють Волинську область. Також в Данії вийде на воду ще один срібний призер Токіо Микола СИНЮК (Рівненська, KL2). Крім медалістів Паралімпіади-2020, Наталія ЛАГУТЕНКО (KL2, VL3, Рівненська), Володимир ВЕЛЬГУН (KL2, Рівненська), Андрій СІВИХ (KL3, Волинська), Андрій КРИВЧУН (VL2), Назар ЗАГОРОДНЄВ (KL1, обидва – Полтавська) і Владислав ЄПІФАНОВ (Черкаська, VL3).
Головним тренером збірної України є В’ячеслав ЗАГРЕБА.
УКРАЇНЦІ НА ЧЕМПІОНАТАХ СВІТУ
Провідний український параканоїст Сергій ЄМЕЛЬЯНОВ є триразовим чемпіоном світу (2017, 2018, 2019). Відзначимо, що Сергій не програє на великих міжнародних змаганнях з моменту перемоги на Паралімпійських іграх-2016.
Марина МАЖУЛА є чемпіонкою світу 2018, 2019, Наталія ЛАГУТЕНКО є володаркою 1-ю срібною та 5-ти бронзових медалей чемпіонату світу (вперше – в 2013-му), а Микола СИНЮК підіймався на третю сходинку пєдесталу світового форуму-2017.
ЧЕМПІОНАТ СВІТУ-2019
На попередньому чемпіонаті світу українські спортсмени завоювали 4 медалі, з яких 3 золоті. Чемпіонами світу стали тоді Микола ФЕДОРЕНКО (Полтавська), Сергій ЄМЕЛЬЯНОВ та Марина МАЖУЛА, Наталія ЛАГУТЕНКО завоювала бронзову медаль. Збірна України посіла тоді 2-е місце в командному заліку – 4 медалі (3-0-1).
ЧЕМПІОНАТ СВІТУ-2021
Саме змагання параканоїстів і відкриють чемпіонат світу в Данії 16 вересня, о 10.00 (результати-онлайн).
КЛАСИ В ПАРАКАНОЕ
Два основних типи човнів в параканое - байдарки (K) і полінезійське каное з аутрігером тобто балансиром (VL).
KL1/VL1: Спортсмени з дуже обмеженою функцією тулуба і повною відсутністю функцій ніг, їм необхідно використання спеціального сидіння з високою спинкою.
KL2/VL2: Спортсмени з частковою функцією тулуба і ніг, здатні сидіти в каяку, але можуть використовувати спеціальні сидіння.
KL3/VL3: Спортсмени з хорошою функцією тулуба і часткової функцією ніг, здатні сидіти, нахиляючись вперед під час веслування і мають можливість використовувати під час веслування хоча б одну ногу / протез.
Пресслужба ФКУ