Сьогодні на XXXVII звітно-виборній Генеральній асамблеї НОК України, яка пройшла в режимі онлайн, був обраний новий президент цієї організації.

НОВИЙ ПРЕЗИДЕНТ

За підсумками голосування президентом НОК України обраний чинний міністр спорту, олімпійський чемпіон Вадим ГУТЦАЙТ, за якого проголосували 123 із 147-ми делегатів. За Жана БЕЛЕНЮКА віддали голоси 22 делегати, за Ігоря МАЛИНСЬКОГО – 2.

Вадим ГУТЦАЙТ обраний на 4-річний термін (2022-2026). Він змінив на посту Сергія БУБКУ, який керував організацією упродовж 17-ти років (2005-2022). Екскерівник увійшов у склад новообраного виконкому НОК України. 

КЕРІВНИЙ СКЛАД

За пропозицією нового президента НОК України першим віцепрезидентом обрано Олексія ПЕРЕВЕЗЕНЦЕВА, який зараз є державним секретарем Мінмолодьспорту України. Віцепрезидентами стали президент Олімпійської академії Марія БУЛАТОВА, заступник керівника офісу Президента України Олексій ДНЕПРОВ і володар «Золотого м’яча» Андрій ШЕВЧЕНКО.

У склад виконкому НОК України, окрім його очільника і чотирьох віцепрезидентів, увійшли (всього 21 член, серед яких 9 спортсменів світового рівня (8 - в минулому, 1 – діюча): срібна призерка Олімпіади з академічного веслування Ніна УМАНЕЦЬ, бронзова призерка Олімпійських ігор з гандболу Лариса ЗАСПА, головна тренерка збірної України з художньої гімнастики Ірина ДЕРЮГІНА, олімпійські чемпіони Сергій БУБКА і Ольга ХАРЛАН, 2-разові олімпійські чемпіони Лілія ПОДКОПАЄВА і Валерій БОРЗОВ, президент Федерації гандболу України Андрій МЕЛЬНИК, голова відділення НОК України в Донецькій області Віктор РЕМСЬКИЙ, президент Федерації дзюдо України Михайло КОШЛЯК, бронзовий призер Олімпіади Олександр КРИКУН, голова Київського міського відділення НОК України Павло КОСТЕНКО, президент Федерації регбі України Євгеній БАЖЕНКОВ, президент федерації стрибків у воду України Ігор ЛИСОВ, міністр Кабінету міністрів України Олег НЕМЧИНОВ, а також голова комісії атлетів НОК України, який буде обраний пізніше.

Вадим ГУТЦАЙТ. Досьє

Народився 6 жовтня 1971 року в Києві.

Освіта вища - Київський державний інститут фізичної культури (1993).

Заслужений майстер спорту СРСР з фехтування на шаблях (1992).

Заслужений тренер України (2003).

Суддя міжнародної категорії.

Президент Федерації фехтування України (з 2017 року)

СПОРТИВНА КАР’ЄРА

Олімпійський чемпіон 1992 року (командний турнір, шабля).

Срібний призер чемпіонату світу 1991 року (командний турнір).

Бронзовий призер чемпіонату світу 1991 року (особистий турнір).

Учасник трьох Олімпійських ігор (1992, 1996, 2000).

В 2013 року був включений в зал слави Міжнародної федерації фехтування.

ТРУДОВА ДІЯЛЬНІСТЬ (дані mms.gov.ua)

У 1986-1988 роках працював інструктором по спорту, інструктором з фізичної культури і спорту (фехтування) Київської міськради «Динамо».

У 1988-1991 роках був інструктором фізичної культури Державного комітету УРСР по фізичній культурі і спорту.

У 1991 році був спортсменом-інструктором збірної команди СРСР з фехтування Державного комітету УРСР у справах молоді, фізкультури і спорту; спортсменом-інструктором збірної команди СРСР з фехтування Київського міськспорткомітету.

У 1992-1995 роках – спортсмен-інструктор штатної збірної команди України з фехтування Київського міськспорткомітету.

У 1993-2002 роках – служба у Збройних силах України.

З 2002 року до 2010 був головним тренером збірної команди України з фехтування Держкомспорту України.

У 2010 році працював генеральним директором Державного підприємства «Олімпійський навчально-спортивний центр».

У 2010-2017 роках працював виконавчим директором Державного підприємства «Олімпійський навчально-спортивний центр» Державного підприємства «Об’єднання спортивно-господарських споруд»; генеральним директором Державного підприємства «Олімпійський навчально-спортивний центр «Конча-Заспа».

У 2017-2018 роках – заступник директора департаменту освіти і науки, молоді та спорту - начальник управління молоді та спорту департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

З 26 червня 2018 працював директором департаменту молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

4 березня 2020 – призначений на посаду Міністра молоді та спорту України.

17 листопада 2022 - обраний президентом НОК України.

Державні нагороди і звання

У 2004 році отримав почесне звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України», нагороджений орденами «За заслуги» ІІІ (1997 р.), «За заслуги» ІІ (2008 р.), «За заслуги» І (2012 р.) ступенів.

Влад ЄФІМОВ, проєкт «Веслування України»



Новини Україна

05 травня 2024

Юрій ЛИСЯНИЙ: «В боротьбі за олімпійську ліцензію хлопці мають відпрацювати на 110%»

Старший тренер збірної України Юрій ЛИСЯНИЙ відповів на питання «Веслування України» за підсумками Кубку України,…
04 травня 2024

Роман БУНДЗ: «Віталій Вергелес і Андрій Рибачок заряджені на завоювання олімпійської ліцензії»

Старший тренер збірної України Роман БУНДЗ в інтерв’ю «Веслування України» поділився враженнями від Кубку України,…
01 травня 2024

Марія ПОВХ: «Націлена на завоювання олімпійської ліцензії для України»

Луцька байдарочниця Марія ПОВХ, яка завоювала право взяти участь в олімпійській кваліфікації, поділилася своїми враженнями…

Міжнародні новини

07 травня 2024

В середу українські веслувальники розпочнуть боротьбу за останні олімпійські ліцензії

Сайт міжнародної федерації каное опублікував остаточні стартові протоколи олімпійської кваліфікації, який відбудеться 8-9 травня в…
06 травня 2024

Владислав ВОЛОШИН: «Задача-максимум на олімпійській кваліфікації – завоювання ліцензії»

19-річний южненський байдарочник Владислав ВОЛОШИН відповів на питання «Веслування України» перед стартом олімпійської кваліфікації в…
04 травня 2024

Україна вимагає відсторонення спортсменів росії і білорусії від участі в олімпійській кваліфікації

НОК України, Мінмолодьспорт України і Федерація каное України вказали керівництву Міжнародного олімпійського комітету та Міжнародної…