Житомирська ОШВСМ націлена взяти на баланс майновий комплекс готелю «Зарічани», територію якого можна використовувати як веслувальну базу для підготовки збірної України.

Це питання обговорювалося на засіданні Житомирської облради, в якому взяв участь головний тренер збірної України Юрій ЧЕБАН. У підсумку бюджетна комісія відправила питання на доопрацювання, бо членам комісії не вистачило «цифр». Про це повідомив сайт «Спортивний Житомир».

Cheban Italy 01В інтерв’ю Інтернет-виданню керманич збірної розповів про своє бачення цього питання та про веслувальну базу, на якій, до речі, збірна України готувалася до чемпіонату Європи-2018 серед молоді та юніорів, де показала чи не найкращий результат за останні роки - 9 медалей (4 золоті, 1 срібна та 4 бронзові).

- Так, на базі в Зарічанах ми вже проводили збори два роки тому і в підсумку показали гарний результат, - підтвердив Юрій Володимирович.- Я з впевненістю можу сказати, що ця база під Житомиром - просто ідеальна для підготовки як професійних веслувальників на всеукраїнські та міжнародні старти, так і для занять іншими водними видами спорту для професіоналів і аматорів. Це дуже зручна локація, центр України. Сюди легко добиратися, зручно для міжнародних стартів, якщо потрібно їхати за кордон.

Плюс тут клімат, котрий якнайкраще підходить веслувальникам. Якщо порівнювати нашу нинішню основну локацію – Дніпро, де влітку «+40», в Житомирі - більш прийнятна температура.

Плюс водна гладь там ідеально підходить. І вже є мірна дистанція, яка теж влаштовує. І я думаю, не лише нас, а іншим водним видам спорту.

БЮДЖЕТНА КОМІСІЯ

- Ви успішно пройшли гуманітарну комісію, але виникли складнощі на бюджетній. Що сталося?

- На бюджетній комісії проголосували відправити проект на доопрацювання. Бо є люди, які проти такого рішення. В першу чергу це керівник комунального підприємства, якому зараз належить база. Були питання і до самоокупності - депутати хотіли бачити більше цифр. Я не можу сказати детальніше, бо цим займається місцева федерація і ОШВСМ.

- А як щодо самоокупності? Це реально в наших умовах?

- Ми говоримо про те, що ця база може приносити дохід. Це цілком реально. База не буде збитковою, як це намагається зробити нинішнє керівництво комплексу.

СПОРТИВНИЙ ФОРМАТ

- Ми говоримо про те, що на цій базі можна будувати і розвивати спортивну інфраструктуру, яка буде не лише самоокупатися, а й приносити дохід для області. І цей об’єкт ми збережемо на балансі комунального закладу, яким є ОШВСМ.

До того ж, будь хто зможе прийти і спробувати себе у водних видах спорту, займатися на каяках, САПах, драгонботах.

Ми пропонуємо формат спортивного напряму, як професійного, так і любительського.

Ми розуміємо, що потрібно думати не про власні кишені, а про розвиток спорту. І в масштабах країни цей проект матиме велике значення. Бо в нас зараз немає жодного місця, де можна комплексно проводити всі необхідні заходи з підготовки спортсменів в одному місці. У нас зараз є унікальна можливість вирішити проблему підготовки збірних команд і вивести її на новий рівень. Тим паче, що зараз всі шукають гарні місця для підготовки. Спорт зараз розвивається шаленими темпами. Тому будемо працювати над цим питанням далі.

Kavunovi 1kavunovi 3

Пресслужба ФКУ за матеріалами сайту «Спортивний Житомир»

Новини Україна

15 липня 2020

Роз'яснення по онлайн-заявці

Як ми повідомляли, з цього року заявка на всеукраїнські змагання здійснюється через Інтернет. Деякі роз'яснення…
10 липня 2020

Мінмолодьспорт України затвердив важливі зміни до Положення о проведенні чемпіонату України

Мінмолодьспорт України затвердив важливі зміни до положення про проведення офіційних Всеукраїнських змагань 2020 року в…

Міжнародні новини

08 липня 2020

Прийняте рішення щодо проведення чемпіонату Європи серед юніорів та молоді-2020

Європейська асоціація каное (ЄАК) прийняла рішення скасувати чемпіонат Європи серед юніорів та молоді з каноеспринту-2020,…
02 липня 2020

Стали відомі терміни проведення чемпіонатів Європи з каноеспринту та з веслувального слалому

Європейська асоціація каное (ЄАК) визначилася з термінами та місцем проведенням чемпіонатів Європи з каноеспринту та…
22 червня 2020

Євро-2022 з каноеспринту стане частиною мультиспортивного чемпіонату Європи

Євро-2022 з каноеспринту стане частиною мультиспортивного чемпіонату Європи в Мюнхені, де також відбудуться змагання ще…