Сайт міжнародної федерації каное повідомив про зміни в календарі цього сезоні. Найголовніша новина – відміна континентальних відборів, зокрема європейського – в Рачіце (6-7 травня).

ОСНОВНА ІНФОРМАЦІЯ

Світовий відбір у веслуванні на байдарках та каное, а також параканое, запланований на 21-24 травня в Дуйсбурзі, перенесений – попередньо на кінець червня. Остаточне рішення стосовно цих змагань – наприкінці квітня.

Зараз МФК обговорює з МОК можливість використання міжнародних результатів для розподілу решти квот Токіо-2020 У ВЕСЛУВАННІ НА БАЙДАРКАХ ТА КАНОЕ. Це рішення буде прийнято на початку квітня.

«Якщо в Дуйсбурзі не відбудуться змагання з ПАРАКАНОЕ, то розподіл ліцензій в цьому виді буде проведений за підсумками чемпіонату світу-2019», - йдеться в повідомленні сайту.

Для розподілу квот у ВЕСЛУВАЛЬНОМУ СЛАЛОМІ МФК використовуватиме світові рейтинги.

МІЖНАРОДНИЙ КАЛЕНДАР-2020

Як повідомляє ICF, міжнародні змагання відкладаються або скасовуються з цього часу до 31 травня включно, а на всіх змаганнях ICF після 1 червня 2020 року ICF та організатори щодня відстежують ситуацію та оновлюють ії, як тільки надходить нова інформація.

Змагання, в яких планується участь українських спортсменів, станом на 18 березня 2020 року мають такий статус:

1. Олімпійська кваліфікація:

Каное спринт/ параканое:

6-7 травня. Рачіце, Чехія. Європейська кваліфікація та 1-й етап Кубка світу - скасовано

21-24 травня. Дуйсбург, Німеччина. 2-й етап Кубка світу та параканое (світова кваліфікація) - перенесений (рішення буде прийняте на кінець квітня)

2. Веслувальний слалом:

Чемпіонат Європи (Лондон) - скасовано

Періоди тренувань перед іграми в Токіо: усі періоди підготовки до Ігор, заплановані в Токіо на березень та квітень, скасовані.

Період підготовки до ігор, встановлений на 21-31 травня в Токіо, буде завершений до 15 квітня

Згідно з олімпійською кваліфікаційною системою з каное-слалому, рейтинг МСФ на каное у слаломі буде використовуватися для визначення місць квот спортсменів.

3. Змагання з веслування на байдарках та каное

- чемпіонат світу серед молоді та юніорів у Бранденбурзі 16-19 липня - все ще запланований, але остаточне рішення буде прийняте 4 травня

- чемпіонат світу в неолімпійських дисциплінах (Сегед, 10-12 червня) – все ще запланований

- чемпіонат світу серед ветеранів, який запланований в серпні ще запланований

4. Змагання з каноеслалому

Кубок світу, 1 етап (Івреа, Італія, 5-7 червня) та Кубок світу, 2 етап (По, Франція, 12-14 червня): ситуацію контролюють МФВ та приймаючі організатори. На цьому етапі наступне повідомлення відбулося 15 квітня.

Світові кубки 3 (Ліптовський), 4 (Прага) та фінальний чемпіонат світу та неолімпійські чемпіонати світу (Маркклеберг) все ще тривають

Чемпіонати світу з юніорів та U23 (Любляна, SLO, 7-12 липня): ситуацію контролюють МФВ та приймаючі організатори. На цьому етапі наступне спілкування відбулося до 4 травня.

4. Змагання з марафону

- Кубок світу, який запланований 22-24 травня в місті Пітешті, Румунія, був скасований.

- Чемпіонати світу в Норвегії ще заплановані на 27-30 серпня

5. Змагання з веслування на човнах-драконах

- Чемпіонати світу, запланований на 12-15 листопада, все ще запланований

УКРАЇНА НА ОЛІМПІАДІ-2020

Україна має вже 9 квот для спортсменів та три квоти для човнів на Олімпійських іграх-2020: жінки, байдарка (5 квот для спортсменів) - К2-500 та К4-500; жінки, каное - «С2-500» (2 квоти), чоловіки, каное- - С2-1000 (2 квоти).

На чемпіонаті світу збірна України завоювала олімпійські ліцензії в трьох видах програми: в «каное-двійці, 500», де Людмила ЛУЗАН (Полтавська) та Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА (Житомирська) фінішували 7-ми (2.08,76 при зустрічному вітрі), в «байдарці-четвірці, 500» – Марія КІЧАСОВА-СКОРИК (Полтавська), Марія ПОВХ (Волинська), Анастасія ТОДОРОВОЇ (Одеська) та Інна ГРИЩУН (Полтавська), які посіли 8-е місце у фіналі (1.37,69), в «каное-двійці, 1000» - Юрій ВАНДЮК (Волинська) та Едуард ШЕМЕТИЛО (Полтавська).

1 вересня  Міжнародна федерація каное проінформувала Національний олімпійський комітет України та Федерацію каное України про те, що Україні надано ще одне місце (квота спортсменів) на Олімпійських іграх в Токіо-2020.

Пресслужба ФКУ

Новини Україна

15 липня 2020

Роз'яснення по онлайн-заявці

Як ми повідомляли, з цього року заявка на всеукраїнські змагання здійснюється через Інтернет. Деякі роз'яснення…
10 липня 2020

Мінмолодьспорт України затвердив важливі зміни до Положення о проведенні чемпіонату України

Мінмолодьспорт України затвердив важливі зміни до положення про проведення офіційних Всеукраїнських змагань 2020 року в…

Міжнародні новини

08 липня 2020

Прийняте рішення щодо проведення чемпіонату Європи серед юніорів та молоді-2020

Європейська асоціація каное (ЄАК) прийняла рішення скасувати чемпіонат Європи серед юніорів та молоді з каноеспринту-2020,…
02 липня 2020

Стали відомі терміни проведення чемпіонатів Європи з каноеспринту та з веслувального слалому

Європейська асоціація каное (ЄАК) визначилася з термінами та місцем проведенням чемпіонатів Європи з каноеспринту та…
22 червня 2020

Євро-2022 з каноеспринту стане частиною мультиспортивного чемпіонату Європи

Євро-2022 з каноеспринту стане частиною мультиспортивного чемпіонату Європи в Мюнхені, де також відбудуться змагання ще…